Bezpieczeństwo szczepionki, punkty drive-thru, szczepienia w aptekach. Konferencja w kancelarii premiera

Źródło:
TVN24
Dworczyk: przekroczyliśmy 8,2 miliona wykonanych szczepień
Dworczyk: przekroczyliśmy 8,2 miliona wykonanych szczepień
wideo 2/27
KONFA

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyła się konferencja pełnomocnika rządu do spraw szczepień Michała Dworczyka, rzecznika rządu Piotra Muellera oraz prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorza Cessaka. Tak relacjonowaliśmy ją w tvn24.pl.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W INTERNECIE

RELACJA Z KONFERENCJI:

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 13:52

  Zakończyła się konferencja w kancelarii premiera. Dziękujemy za uwagę, spokojnego dnia.

 • 13:52

  Dworczyk o wątpliwościach i możliwych fake newsach wokół szczepionki Johnson & Johnson: Polacy sa racjonalni. Było to widać przy sprawie szczepionki AstraZeneki. Jako Polska nie ulegliśmy panice, nie wstrzymaliśmy szczepień. Dzisiaj AstraZeneca jest wykorzystywana. W magazynach nie mamy niewykorzystanych szczepionek. Jestem przekonany, że tak samo będzie ze szczepionką Johnson & Johnson.

 • 13:49

  Dworczyk o przepisywaniu osób 60+ z terminów majowych na kwiecień: W Warszawie działa 285 punktów szczepień. Ale w Legnicy trzeba czekać na szczepienie blisko 30 dni. Po uruchomieniu punktu szczepień powszechnych ten okres błyskawicznie się zmniejszy. W związku z tym zróznicowaniem osoby powyżej 60. roku życia mają jeszcze terminy majowe.

 • 13:48

 • 13:46

  Dworczyk o punktach powszechnych szczepień: To punkty, które powstają w ramach rządowego programu szczepień. Na tem moment będzie to 471 dodatkowych punktów. Te punkty pilotażowo ruszą od przyszłego tygodnia.

 • 13:44

  Dworczyk o doniesieniach, że do kieleckiego punktu dotarły szczepionki Johnson & Johnson zamiast preparatów AstraZeneki i informacji o tym, że pacjenci (w związku z tym) rezygnowali ze szczepienia: Dzisiaj jest pierwszy dzień, kiedy szczepionka jest używana. Nie mamy sygnałów od punktów, aby były jakieś problemy. Musimy zaczekać, bo to są pierwsze dni używania tej szczepionki.

 • 13:43

  Dworczyk: Szczepienia w aptekach rozpoczną się w drugiej połowie maja.

 • 13:40

  Dworczyk o tym, czy ma pewność, że szczepieni w punktach drive-thru odczekają ustalone 20 minut po szczepieniu: Policji, żandarermii ani żadnych służb tu nie ma. Bądźmy poważni. Każdy z punktów drive-thru będzie zorganizowany w taki sposób, żeby czuwali nad tym pracownicy tych punktów.

 • 13:39

  Dworczyk o szczepieniach osób niepełnosprawnych: Każda prośba która wpływa, a jest ich bardzo dużo, jest analizowana. Większość z nich jest opiniowana przez Radę Medyczną. W tej chwili stoimy na stanowisku, że system na tyle przyśpiesza, że jest to najbardziej właściwa forma, aby jak najszybciej ci wszyscy, którzy są tym zainteresowani i tego potrzebują, otrzymali szczepionkę.

 • 13:38

  Dworczyk: przyjmę tę szczepionkę, która będzie w punkcie szczepień.

 • 13:35

  Dworczyk: Mamy zbyt mało szczepionek, aby uwolnić rejestrację dla wszystkich. Na horyzoncie widać moment, gdy szczepienia zostaną całkowicie uwolnione.

 • 13:35

  Dworczyk o propozycji systemowych rozwiązań w sprawie szczepionek, które mogą się zmarnować: To jest uregulowane w rozporządzeniu. Jeżeli ktoś chodzi na skróty, łamie przepisy, to jest to sytuacja, którą należy ocenić krytycznie. Na tym etapie, kiedy jest dużo osób z e-skierowaniami, to od prowadzącego punkt szczepień zależy zorganizowanie systemu, aby móc zaszczepić osobę, która posiada skierowanie, czyli jest uprawniona do szczepienia.

 • 13:31

  Rozpoczęła się runda pytań od dziennikarzy.

 • 13:31

  Cessak: Profil bezpieczeństwa tej szczepionki pozostaje pozytywny, a korzyści przewyższają występienie ryzyka ewentualnych działań niepożądanych.

 • 13:30

  Cessak: Ryzyko zakrzepicy po przebiegu COVID-19 lub powikłań po tej chorobie wynosi 16,5 procenta. To znacznie wyżej niż ryzyko związane ze szczepieniem, które wynosi 0,0004 procenta.

 • 13:29

  Cessak: Na ten moment EMA nie wprowadza żadnych restrykcji dla preparatu, do czasu oceny komitetu. Na podstawie dotychczasowych badań wciąż niemożliwym jest potwierdzenie konkretnych czynników ryzyka.

 • 13:28

  Cessak: Przypadki, które wystąpiły w USA po podaniu szczepionki Johnson & Johnson, są ultrarzadkie. W Stanach Zjednoczonych podano dotąd ponad 6,8 miliona dawek tego preparatu. Mieliśmy tam sześć incydentów, w tym jeden śmiertelny.

 • 13:27

  Cessak: Chciałbym odnieść się do incydentów zakrzepowych, ktore wystąpiły nie na naszym kontynencie, a w Stanach Zjednoczonych (po podaniu szczepionk J&J). Europejska Agencja Leków nie była zaskoczona tymi informacjami, dotyczącymi nietypowych zakrzepów krwi.

 • 13:26

 • 13:26

  Cessak: Czwarta szczepionka Johnson & Johnson trafiła do Polski zgodnie z harmonogramem. Europejska Agencja Leków (EMA) oceniła bezpieczeństwo i skuteczność tej szczepionki bez żadnych odstępstw na podstawie wyników badań klinicznych.

 • 13:25

  Głos zabiera prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dr Grzegorz Cessak.

 • 13:25

  Dworczyk: W przyszłym tygodniu rusza pierwsze 16 punktów pilotażowych powszechnych punktów szczepień. Pierwszy punkt będzie w Legnicy (województwo dolnośląskie).

 • 13:24

 • 13:24

  Dworczyk: Napłynęło łącznie 686 zgłoszeń z samorządów w sprawie nowych punktów szczepień. Pozytywnie zweryfikowano 471.

 • 13:23

  Dworczyk: Dzisiaj ruszyły pierwsze punkty szczepień drive-thru. Mamy już pierwsze zdjęcia.

  Na konferencji pokazano zdjęcia między innymi z Mińska Mazowieckiego.

 • 13:22

  Minister Dworczyk przedstawia szczegóły organizacji punktów szczepień drive-thru, jak i punktów szczepień powszechnych.


 • 13:21

  Dworczyk: Nam wszystkim zależy, aby jak najszybciej zaszczepić jak największą liczbę osób.

 • 13:21

  Dworczyk: Dzisiaj ruszyły zapisy na szczepienia rocznika 1965. Od północy na szczepienie zapisało sie ponad 50 tysięcy osób z tej grupy.

 • 13:20

  Dworczyk: Wykonaliśmy ponad 8,2 miliona szczepień. Od początku tygodnia zarejestrowaliśmy 820 tysięcy nowych pacjentów zapisanych na szczepienia.

 • 13:19

  Głos zabiera szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk.

 • 13:19

  Piotr Mueller: Chciałbym rozpocząć od dobych wiadomości. Najnowsze dane Eurostatu wskazują, że Polska odnotowała największy wzrost zatrudnienia w państwach Unii Europejskiej. W tym samym czasie niestety w Unii Europejskiej dosżło do ogólnego zmniejszenia liczby zatrudnionych.

 • 13:17

  Rozpoczyna się konferencja. Głos zabiera rzecznik rządu Piotr Mueller.

 • 13:14

  Amerykańskie agencje zdrowia publicznego zaleciły w tym tygodniu, aby wstrzymać szczepienia preparatem firmy Johnson & Johnson. Powodem decyzji jest wystąpienie sześciu przypadków stanów zakrzepowych wśród 6,8 miliona zaszczepionych osób. Podobne, rzadkie przypadki odnotowywano w ostatnich tygodniach w Europie u osób, które otrzymały szczepionkę AstraZeneki.

  Zbiegło się to w czasie z pierwszą dostawą szczepionek Johnson & Johnson do Polski.

 • 13:13

  Michał Dworczyk, który będzie obecny na konferencji, był rano gościem "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24.

 • 13:11

  Dzisiaj resport zdrowia potwierdził 21 130 nowych zakażeń i 682 zgony osób chorych na COVID-19.

  >> Więcej szczegółów o dzisiejszym raporcie dotyczącym zakażeń

 • 13:10

  Konferencję relacjonować będziemy na żywo na antenie TVN24, a także w internecie.

 • 13:07

  Nieznany jest temat konferencji. Po wypowiedziach członków rządu i doktora Grzegorza Cessaka dziennikarze będą mogli zadawać pytania w temacie spotkania, ale także w sprawach bieżących.

 • 13:05

  Dzień dobry! Rozpoczynamy relację w oczekiwaniu na konferencję w kancelarii premiera. Głos zabrać mają rządowy pełnomocnik ds. szczepień Michał Dworczyk, rzecznik rządu Piotr Mueller oraz szef Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak.

W Polsce do tej pory wykonano ponad 8,2 miliona szczepień przeciw COVID-19, z czego ponad 6 milionów pierwszą dawką i prawie 2,2 miliona drugą dawką. W naszym kraju szczepimy preparatami firm Pfizer/BioNTech, AstraZeneca i Moderna.

W środę do Polski dotarło pierwsze 120 tysięcy dawek jednodawkowych szczepionek Johnson & Johnson.

Amerykańskie agencje zdrowia publicznego zaleciły w tym tygodniu, aby wstrzymać szczepienia preparatem firmy Johnson & Johnson. Powodem decyzji jest wystąpienie sześciu przypadków stanów zakrzepowych wśród 6,8 miliona zaszczepionych osób. Podobne, rzadkie przypadki odnotowywano w ostatnich tygodniach w Europie u osób, które otrzymały szczepionkę AstraZeneki.

Szczepionki Johnson & Johnson i AstraZeneki a stany zakrzepowe. Co wiemy >>>

Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce

31.03.2023 | Dla kogo piąta dawka szczepionki przeciwko COVID-19? Minister zdrowia o rekomendacjach
31.03.2023 | Dla kogo piąta dawka szczepionki przeciwko COVID-19? Minister zdrowia o rekomendacjachTVN24
wideo 2/20

Autorka/Autor:akw//kg, now

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Prezydent USA Joe Biden spotkał się w czwartek z żoną i córką zmarłego w zeszłym tygodniu rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, "aby wyrazić swoje najszczersze kondolencje" – poinformował Biały Dom. Biden potwierdził, że w piątek USA ogłoszą nowe sankcje wobec Rosji.

Biden spotkał się z żoną i córką Nawalnego

Biden spotkał się z żoną i córką Nawalnego

Źródło:
Reuters

Prezydent Andrzej Duda odniósł się do przyjętej w czwartek przez Sejm ustawy, zgodnie z którą tabletka "dzień po" ma być dostępna bez recepty dla osób powyżej 15 lat. Jego zdaniem w nowych przepisach chodzi o to, żeby to "było bez kontroli" i że to "bardzo kontrowersyjny pomysł". Samą tabletkę określił jako "bombę hormonalną". Zastrzegł, że decyzję w tej sprawie podejmie dopiero, kiedy ustawa trafi na jego biurko.

Prezydent pytany o pigułkę "dzień po". Mówi o "bombie hormonalnej" i solariach

Prezydent pytany o pigułkę "dzień po". Mówi o "bombie hormonalnej" i solariach

Źródło:
PAP, Konkret24

Brutalna napaść na Pradze Północ. Kobieta najprawdopodobniej została uderzona młotkiem w głowę. Straciła przytomność, trafiła do szpitala. Policja po krótkich poszukiwaniach zatrzymała podejrzewanego o atak.

Została uderzona w głowę, straciła przytomność

Została uderzona w głowę, straciła przytomność

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pomyślałem, że to jest wyznanie grzechów, tylko zabrakło mi jakiegoś serdecznego postanowienia poprawy. To naprawdę można było przyłożyć jeden do jednego do waszych działań - mówił w "Kropce nad i" wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Śmiszek (Lewica), zwracając się do posła PiS Marcina Horały. Był to komentarz do odrzuconego przez Sejm wniosku o wotum nieufności wobec ministra Adama Bodnara. - Prawo i Sprawiedliwość boi się tego, że pan minister Bodnar będzie dalej łamał prawo i porządek konstytucyjny - stwierdził Horała.

Śmiszek: czytałem wniosek o odwołanie ministra Bodnara, był jak wyznanie grzechów

Śmiszek: czytałem wniosek o odwołanie ministra Bodnara, był jak wyznanie grzechów

Źródło:
TVN24

W hiszpańskiej Walencji doszło do pożaru 14-piętrowego budynku mieszkalnego. W płomieniach stanęła cała fasada budynku, a płonące fragmenty budowli spadły na chodnik. Jedna z osób, które były świadkami zdarzenia, relacjonowała, że widziała, jak strażacy ewakuowali chłopca uwięzionego na pierwszym piętrze. Lokalne media donoszą, że część mieszkańców nadal może być w nim uwięzionych. "El Pais" pisze, że według wstępnego bilansu rannych zostało 13 osób, w tym kilku strażaków.

Pożar w Walencji. Cała fasada w płomieniach, ludzie na balkonach wołali o pomoc  

Pożar w Walencji. Cała fasada w płomieniach, ludzie na balkonach wołali o pomoc  

Źródło:
Reuters, El Pais

Przeciwko odrzuceniu w całości projektu o tabletce "dzień po" zagłosowało w czwartek 88 posłów PiS, włącznie z Jarosławem Kaczyńskim. Po ogłoszeniu wyników na sali plenarnej dało się słyszeć okrzyki i śmiech, rozległy się również brawa. Do marszałka Sejmu podeszła wtedy Barbara Bartuś z PiS i zaczęła z nim dyskutować. Po krótkiej wymianie zdań Szymon Hołownia oświadczył, że posłanka informuje, iż "to głosowanie, które odbyło się przed chwilą ze strony klubu Prawa i Sprawiedliwości było głosowaniem w pełni świadomym". - Proszę więc nie szydzić z posłów PiS - dodał.

Hołownia po głosowaniu w sprawie tabletki "dzień po": proszę nie szydzić z posłów PiS

Hołownia po głosowaniu w sprawie tabletki "dzień po": proszę nie szydzić z posłów PiS

Źródło:
TVN24

Mam niedosyt, bo ta historia pokazuje, na ile niesprawne jest polskie państwo. Ten proces nie musiał trwać aż dziesięć lat. Ale, co bardziej skandaliczne, pięć lat temu własne państwo zdradziło mnie, bo postawiło mnie przed sądem - mówił były wiceszef Komisji Nadzoru Finansowego Wojciech Kwaśniak w "Faktach po Faktach".

"Ta historia pokazuje, na ile niesprawne jest polskie państwo"

"Ta historia pokazuje, na ile niesprawne jest polskie państwo"

Źródło:
TVN24

Posłanka Polski 2050 Aleksandra Leo pytana w "Faktach po Faktach" o to, kiedy Trzecia Droga zaprezentuje swój projekt dotyczący aborcji, odpowiedziała, że "powinien być już jutro, naprawdę na dniach". - Myślę, że jest to kwestia kilku dni - dodała. - Przedkładanie projektów ustaw przez kluby świadczy o tym, że to jest ważny temat, że każdy z klubów docenia wagę tego tematu - stwierdziła Kamila Gasiuk-Pihowicz (KO).

Kiedy projekt Trzeciej Drogi w sprawie aborcji?

Kiedy projekt Trzeciej Drogi w sprawie aborcji?

Źródło:
TVN24
"Ochroniarz Kaczyńskiego", brat sędziego i bohater afery sprzed lat już nie pracują w Orlenie

"Ochroniarz Kaczyńskiego", brat sędziego i bohater afery sprzed lat już nie pracują w Orlenie

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Kierowca autobusu wezwał policję do agresywnej pasażerki, która nie chciała ustawić bezpiecznie wózka z dziećmi. - Zaraz po zdarzeniu opisał wszystko swojemu przewoźnikowi i przekazał nagranie sytuacji - mówi prawniczka kierowcy. Reakcja przewoźnika? Publicznie zagroził kierowcy surowymi konsekwencjami i mimo jego żądania do teraz nie usunął piętnującego oświadczenia. Sprawą zajmuje się policja. Publikujemy nagranie z prywatnego wideorejestratora kierowcy.

Kierowca wyprosił pasażerkę, która go obrażała. Grozi mu za to kara. Nowe nagranie z autobusu

Kierowca wyprosił pasażerkę, która go obrażała. Grozi mu za to kara. Nowe nagranie z autobusu

Źródło:
tvn24.pl

W jednej z miejscowości pod Olkuszem (woj. małopolskie) znaleziono w czwartek po południu ciało około 50-letniej osoby.

Tajemnicza śmierć pod Olkuszem. Znaleziono ciało

Tajemnicza śmierć pod Olkuszem. Znaleziono ciało

Źródło:
tvn24.pl

Matka Aleksieja Nawalnego przekazała, że widziała ciało syna i podpisała akt zgonu. W nagraniu opublikowanym na oficjalnym profilu Nawalnego powiedziała, że próbowano zmusić ją do zorganizowania potajemnego pochówku. - Chcą mnie zaprowadzić na skraj cmentarza, do świeżego grobu i powiedzieć: "tu leży twój syn". Nie zgadzam się na to - mówiła matka Nawalnego. Wcześniej apelowała do Putina o możliwość zobaczenia ciała zmarłego syna.

Matka Nawalnego widziała ciało syna. Podpisała akt zgonu

Matka Nawalnego widziała ciało syna. Podpisała akt zgonu

Źródło:
Reuters

Unia Europejska nałożyła sankcje wobec sześciu osób i jednego podmiotu, które są odpowiedzialne za działania destabilizujące Mołdawię. Zdecydowano o zamrożeniu aktywów w UE, a sześć osób ma zakaz podróżowania do Unii. Sankcjami została objęta między innymi organizacja paramilitarna "Scutul Poporului", która wzniecała brutalne demonstracje.

Sankcje Unii Europejskiej za destabilizowanie Mołdawii

Sankcje Unii Europejskiej za destabilizowanie Mołdawii

Źródło:
PAP

Prokuratura zaczyna być praworządna, powoli będzie od niej odklejana łatka upolitycznionej - ocenił w "Tak jest" w TVN24 Dariusz Korneluk ze Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia, jeden z kandydatów na prokuratora krajowego. Dodał, że "powoli zaczynają się toczyć te śledztwa, które dotychczas były blokowane". - Jestem przekonany o tym, że obecna prokuratura zmierza w tym kierunku, w jakim prokuratura powinna zmierzać - mówił natomiast mecenas Michał Wawrykiewicz z "Wolnych Sądów".

Kandydat na prokuratora krajowego: powoli zaczynają się toczyć te śledztwa, które były blokowane

Kandydat na prokuratora krajowego: powoli zaczynają się toczyć te śledztwa, które były blokowane

Źródło:
TVN24

CBA złożyło zawiadomienie do prokuratury w sprawie wyjazdu skazanych w aferze gruntowej agentów Biura do domu publicznego w Wiedniu. Według Tomasza Kaczmarka stało się to na polecenie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Sprawą zajmuje się już Prokuratura Regionalna w Łodzi.

"Afera wiedeńska". CBA złożyło zawiadomienie, sprawa w prokuraturze

"Afera wiedeńska". CBA złożyło zawiadomienie, sprawa w prokuraturze

Źródło:
tvn24.pl

Joe Biden odniósł się do Władimira Putina, używając słowa "SOB", które jest skrótem wulgarnego określenia. Do sprawy odniósł się później rosyjski przywódca. - Jesteśmy gotowi współpracować z każdym prezydentem. Uważam jednak, że dla nas Biden jest bardziej pożądanym prezydentem i sądząc po tym, co właśnie powiedział, mam całkowitą rację - ocenił Putin. Tymczasem rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow komentował, że prezydent USA chciał być jak "hollywoodzki kowboj".

Joe Biden ostro o Władimirze Putinie, użył wulgaryzmu. Rosyjski prezydent reaguje

Joe Biden ostro o Władimirze Putinie, użył wulgaryzmu. Rosyjski prezydent reaguje

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, CNN, tvn24.pl

Podczas wystąpienia premiera Donalda Tuska w trakcie sejmowej debaty w sprawie wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości doszło do przepychanki słownej. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia w dość zdecydowany sposób przerwał okrzyki z sejmowych ław.

Tusk zaczyna wystąpienie, Hołownia: to nie jest telewizja, a wy nie jesteście na kanapie z chipsami

Tusk zaczyna wystąpienie, Hołownia: to nie jest telewizja, a wy nie jesteście na kanapie z chipsami

Źródło:
TVN24

Orange Polska kontynuuje proces wyłączania sieci 3G w Polsce. W maju przyjdzie czas na okolice Słupska i Koszalina - poinformował operator. Zwrócono przy tym uwagę, że dla niektórych użytkowników będzie to oznaczało konieczność wymiany karty SIM lub telefonu. Zmiany już wcześniej wprowadziło T-Mobile Polska.

Duży operator zapowiada kolejne zmiany. Konieczna może być wymiana karty SIM lub telefonu

Duży operator zapowiada kolejne zmiany. Konieczna może być wymiana karty SIM lub telefonu

Źródło:
tvn24.pl

W czwartkowym głosowaniu parlamentarzyści przyjęli nowelizację ustawy dotyczącej antykoncepcji awaryjnej, czyli tak zwanej tabletki "dzień po". Zgodnie z zawartymi w niej przepisami ma być dostępna bez recepty dla osób powyżej 15 lat.

Sejm przyjął ustawę w sprawie tabletki "dzień po"

Sejm przyjął ustawę w sprawie tabletki "dzień po"

Źródło:
TVN24, PAP

Dziewczynka przebywająca wraz z rodziną na wakacjach na Florydzie zmarła przysypana piaskiem na plaży w Lauderdale-by-the-Sea. Zapadł się dół, który wykopali razem z bratem.

Nie żyje siedmiolatka przysypana piaskiem na plaży

Nie żyje siedmiolatka przysypana piaskiem na plaży

Źródło:
The New York Times, NBC 6

W Sejmie w czwartek trwała debata nad wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości Adama Bodnara. W imieniu Konfederacji głos zabrał Sławomir Mentzen. Po płomiennym przemówieniu nagle zrobił pauzę, spojrzał w górę i po chwili powiedział z uśmiechem: "i zapomniałem, skończyła się taśma". Po kolejnej chwili ciszy dodał "no kurde", aż wreszcie zadeklarował, jak zagłosuje jego partia. Z błędem, który musiał od razu poprawić.

Płomienne przemówienie nagle przerwane. "Zapomniałem, skończyła się taśma"

Płomienne przemówienie nagle przerwane. "Zapomniałem, skończyła się taśma"

Źródło:
TVN24

W Szczecinie (woj. zachodniopomorskie) pojawiła się oferta sprzedaży małej kawalerki w centrum miasta o powierzchni niecałych ośmiu metrów kwadratowych. Cena to 169 tysięcy złotych. Eksperci są zgodni - jest to rzadka oferta, ale nie dziwi, bo rynek potrzebuje różnorodności. Jak mówią, jeśli znajdzie się kupiec, to będzie znak, że jest zapotrzebowanie na tego typu lokale.

Ośmiometrowa kawalerka za prawie 170 tysięcy złotych

Ośmiometrowa kawalerka za prawie 170 tysięcy złotych

Źródło:
tvn24.pl

Agnieszka Wojciechowska van Heukelom ma być kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Łodzi - dowiedział się nieoficjalnie tvn24.pl. - Nie potwierdzam i nie zaprzeczam - powiedziała naszemu dziennikarzowi posłanka. Oficjalna prezentacja ma się odbyć w piątek przed południem. Z kolei ramienia Konfederacji o urząd prezydenta Łodzi powalczy pochodząca z Częstochowy, a mieszkająca od 15 lat w Łodzi Klaudia Domagała. Wcześniej start ogłosiła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Trzy kobiety powalczą o stanowisko prezydentki Łodzi

Trzy kobiety powalczą o stanowisko prezydentki Łodzi

Źródło:
tvn24.pl

Zużywające ogromne ilości energii komputery zwane "koparkami" i router internetowy odkryli policjanci w stacji transformatorowej w pobliżu drogi krajowej nr 12 pod Głogowem (woj. dolnośląskie). W sprawie zatrzymano 48-latka, któremu za kradzież grozi nawet pięć lat więzienia.

Kopalnia kryptowalut ukryta w starej stacji transformatowej

Kopalnia kryptowalut ukryta w starej stacji transformatowej

Źródło:
tvn24.pl
"Mamy konkordat, lekcje religii dla chętnych w szkole muszą być i będą"

"Mamy konkordat, lekcje religii dla chętnych w szkole muszą być i będą"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

"Diuna: Część druga" Denisa Villeneuve'a wciąga totalnie. Nawet tych, którzy do kina sci-fi podchodzą sceptycznie. Kanadyjczyk udowodnił, że z literatury sci-fi można stworzyć fenomenalne widowisko, skłaniające do głębszej refleksji. W prawie trzygodzinnej opowieści jest wszystko, co najlepsze we współczesnym kinie. Mało tego: film pozostawia poczucie niedosytu, budząc apetyt na to, co wydarzy się dalej. Niedosytu, jaki towarzyszy oczekiwaniu kolejnego sezonu najlepszych seriali. O filmie pisze Tomasz-Marcin Wrona w cyklu "Wybór Wrony".

"Diuna: Część druga" w reżyserii Denisa Villeneuve'a. Arcydzieło, które przekracza granice

"Diuna: Część druga" w reżyserii Denisa Villeneuve'a. Arcydzieło, które przekracza granice

Źródło:
tvn24.pl

Akademia Fonograficzna ZPAV ogłosiła nominacje do Fryderyków 2024. Szansę na najwięcej statuetek ma Vito Bambino, który otrzymał aż osiem nominacji. Kto jeszcze został wyróżniony? Przedstawiamy listę nominacji w kategoriach muzyki rozrywkowej.

Fryderyki 2024. Osiem nominacji dla Vito Bambino - lista nominowanych

Fryderyki 2024. Osiem nominacji dla Vito Bambino - lista nominowanych

Źródło:
tvn24.pl

TVN24 otrzymała w czwartek wyróżnienie z okazji 15-lecia Fundacji DKMS, organizacji non-profit zajmującej się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego. Nagrodę w imieniu TVN24 odebrała wiceredaktorka naczelna Brygida Grysiak. - Dobrze jest być takim małym trybikiem w tej wielkiej maszynie czynienia dobra - mówiła.

TVN24 wyróżniona przez Fundację DKMS. "Dobrze jest być takim małym trybikiem w tej wielkiej maszynie czynienia dobra"

TVN24 wyróżniona przez Fundację DKMS. "Dobrze jest być takim małym trybikiem w tej wielkiej maszynie czynienia dobra"

Źródło:
TVN24, tvn24.pl, PAP

"Klara" to nowy serial Player Original nakręcony na podstawie debiutu literackiego Izabeli Kuny. W produkcji zagra plejada gwiazd. Pierwszy odcinek 22 marca w Playerze.  

Premiera nowego serialu Playera

Premiera nowego serialu Playera

Źródło:
TVN24