TVN24 | Polska

Minister zdrowia o decyzji w sprawie stanu epidemii w Polsce

TVN24 | Polska

Autor:
pp/kab
Źródło:
PAP
Adam Niedzielski o zasadach testowania od początku kwietnia (wideo z 24 marca)
Adam Niedzielski o zasadach testowania od początku kwietnia (wideo z 24 marca)TVN24
wideo 2/4
TVN24Adam Niedzielski o zasadach testowania od początku kwietnia (wideo z 24 marca)

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał w wywiadzie telewizyjnym, kiedy może zapaść decyzja o zniesieniu stanu epidemii w Polsce. Odniósł się również do możliwego podawania czwartej dawki szczepionki przeciw COVID-19.

Adam Niedzielski w rozmowie z Polsat News przekazał, że prowadzone są analizy prawne związane z przekształceniem stanu epidemii w stan zagrożenia epidemicznego. - Myślę, że decyzja o zniesieniu stanu epidemii będzie w kwietniu. Musimy zobaczyć, jakie regulacje prawne muszą być dostosowane - wyjaśnił.

- Absolutnie stan zagrożenia epidemicznego będzie utrzymany i z takim niepokojem będziemy czekali na wrzesień, na okres powakacyjny - podkreślił.

Minister zdrowia o czwartej dawce szczepionki

Pytany o czwartą dawkę szczepionki przeciw COVID-19, odpowiedział, że ministerstwo z uwagą patrzy na ostatnią rekomendację Europejskiej Agencji Leków, która zaleciła szczepienia czwartą dawką osób powyżej 80 lat.

Przekazał, że w najbliższych dniach podjęta zostanie decyzja, a dzisiaj - w czwartek - zbiera się sztab, który to rozwiązanie będzie analizował. - To nie jest perspektywa wakacji, tylko perspektywa najbliższego czasu - zaznaczył.

Niedzielski dodał, że ministerstwo patrzy również na działania innych krajów, które szczepią czwartą dawką osoby z upośledzoną odpornością.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości