Przedstawiciele Konfederacji rozmawiali w środę w Pałacu Prezydenckim z prezydentem Andrzejem Dudą w ramach konsultacji po wyborach parlamentarnych. - Zadeklarowaliśmy, że nie poprzemy ani rządu Platformy Obywatelskiej, ani rządu PiS-u. Naszym interesem jest realizacja naszego programu - powiedział po wyjściu z Pałacu Prezydenckiego Sławomir Mentzen. Krzysztof Bosak przekazał, że podczas spotkania z prezydentem został poruszony "cały szereg tematów". - Myślę, że rozmowa była bardzo pożyteczna - dodał.
Prezydent Andrzej Duda prowadzi powyborcze konsultacje. W środę na rozmowach byli między innymi politycy Konfederacji, którzy po wyjściu z Pałacu Prezydenckiego zorganizowali konferencję prasową.
Mentzen: nie poprzemy ani rządu Platformy Obywatelskiej, ani rządu PiS-u
Spotkanie zakończyło się po godzinie 16.
- Jesteśmy po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Rozmawialiśmy zarówno o sytuacji krajowej, jak i zagranicznej. Zadeklarowaliśmy, że nie poprzemy ani rządu Platformy Obywatelskiej, ani rządu PiS-u. Naszym interesem jest realizacja naszego programu. Będziemy popierać wszystkie ustawy, które uważamy za słuszne, niezależnie od tego, kto będzie proponował te ustawy, (będziemy - red.) sprzeciwiać się wszystkim ustawom, które uważamy za szkodliwe - powiedział Sławomir Mentzen.
- Do tego wymieniliśmy się spostrzeżeniami dotyczącymi szeroko rozumianego polskiego bezpieczeństwa - zarówno bezpieczeństwa energetycznego, żywieniowego, militarnego, relacji Polski z Unią Europejską - dodał.
Bosak: omówiliśmy cały szereg tematów
Krzysztof Bosak przekazał, że podczas spotkania z prezydentem został poruszony "cały szereg tematów". Dodał, że przedstawiciele Konfederacji odpowiadali na pytania prezydenta związane z formowaniem się koalicji. - Szczegółowo najrozmaitsze warianty były analizowane zarówno z innymi siłami politycznymi, jak i z nami - zaznaczył.
- Ponadto my również pytaliśmy pana prezydenta o jego ocenę sytuacji, jakie jest państwo polskie, o kondycję polskiej obronności, stan uzbrojenia, przekazywanie polskiego uzbrojenia na Ukrainę, relacje z władzami państwa ukraińskiego, w tym z prezydentem Zełenskim, stosunek państwa polskiego i jego najwyższych władz, w tym prezydenta, do konfliktu bliskowschodniego, o potępienie zbrodni wojennych, niezależnie kto ich dokonuje, o kwestię traktatu pandemicznego - wyliczał Bosak.
- Myślę, że rozmowa była bardzo pożyteczna - stwierdził Bosak. Dodał, że ze strony prezydenta padło "zaproszenie do dalszego kontaktu". Mówił, że jego ugrupowanie "z pewnością" będzie z tego korzystać podczas przyszłej kadencji Sejmu.
Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: TVN24