TVN24 | Polska

Morawiecki: prezesem naszej partii po raz kolejny został najwybitniejszy polski polityk

TVN24 | Polska

Autor:
asty//rzw
Źródło:
PAP,tvn24.pl
Kaczyński ponownie wybrany na prezesa PiS. Suski odczytał wyniki głosowania
Kaczyński ponownie wybrany na prezesa PiS. Suski odczytał wyniki głosowaniaZdjęcia organizatora
wideo 2/4
Zdjęcia organizatoraKaczyński ponownie wybrany na prezesa PiS. Suski odczytał wyniki głosowania

Mateusz Morawiecki zareagował na wybór Jarosława Kaczyńskiego na prezesa PiS. Napisał na Facebooku, że to "świetny dzień" dla partii i Polski. "Prezesem naszej partii po raz kolejny został najwybitniejszy polski polityk" – dodał premier.

Według medialnych doniesień Mateusz Morawiecki ma zostać zastępcą Kaczyńskiego i wiceprezesem partii. - Z pewnością zostanie wybrany, jeśli wszystko odbędzie się zgodnie z planem - informował Ryszard Terlecki. O sprawę tę był też pytany w środę w "Rozmowie Piaseckiego" wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel. Stwierdził, że o tym będzie decydować Rada Polityczna, ale myśli, "że pan premier ma bardzo duże szanse na zgromadzenie wymaganego poparcia". Decyzja w tej sprawie ma zapaść w niedzielę.

"Świetny dzień dla PiS"

"To był świetny dzień dla Prawa i Sprawiedliwości i dla Polski, bo prezesem naszej partii po raz kolejny został najwybitniejszy polski polityk. Prawdziwy lider, człowiek, dzięki któremu w Polsce mamy cud gospodarczy. Człowiek, którego konkurencja polityczna od lat nam zazdrości, bo nie mają nikogo o takiej wiedzy, doświadczeniu i charyzmie. Mógłbym jeszcze długo wymieniać Jego zalety, ale internet lubi zwięzłe formy: Prezes Jarosław Kaczyński i wszystko jasne" - napisał na Facebooku Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ CAŁE WYSTĄPIENIE PREZESA PIS W TVN24 GO

Kaczyński ponownie wybrany na prezesa PiS

Jarosław Kaczyński został ponownie wybrany w sobotę na prezesa Prawa i Sprawiedliwości podczas kongresu tej partii. W wystąpieniu po ogłoszeniu wyników zapowiedział, że po raz ostatni staje na czele PiS. Dodał, że jeśli kierowanie partią będzie ponad jego możliwość, przestanie być jej prezesem.

Jarosław Kaczyński pełni funkcję prezesa partii nieprzerwanie od stycznia 2003 r. Zastąpił wówczas na tym stanowisku swojego brata, późniejszego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który - jako pierwszy prezes partii - kierował ugrupowaniem w latach 2001-2003.

Autor:asty//rzw

Źródło: PAP,tvn24.pl

Pozostałe wiadomości