Kaczyński do dziennikarzy: To, co się wyprawia, jest nie do obrony. Państwo mają płacone za to, żeby tego bronić

Źródło:
TVN24, PAP
Kaczyński o telefonie o trzeciej w nocy do prezesa TVP
Kaczyński o telefonie o trzeciej w nocy do prezesa TVPTVN24
wideo 2/8
Kaczyński o telefonie o trzeciej w nocy do prezesa TVPTVN24

Państwo są w beznadziejnej sytuacji. To, co się wyprawia w Polsce, jest nie do obrony. Państwo mają, że tak powiem, płacone za to, żeby tego bronić. Naprawdę serdecznie państwu współczuję - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, zwracając się do dziennikarzy na konferencji prasowej.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński i szef klubu PiS Mariusz Błaszczak zorganizowali w środę konferencję, na której odnieśli się między innymi do zmian w mediach publicznych. Po ich wystąpieniu reporter "Faktów" TVN Jakub Sobieniowski zapytał Kaczyńskiego, czy "TVP powinna dalej mieć prezesa na telefon, telefon polityka, na pański telefon i to w środku nocy, o trzeciej w nocy".

- To było tak, jeśli ta sprawa interesuje opinię publiczną, bo nie jestem taki bardzo pewien tego, otóż ja wróciłem właśnie o tej porze do domu i chciałem zobaczyć, co w telewizji. Zobaczyłem, że jest brak sygnału. Wiedziałem, że o tej samej porze, bo byliśmy razem w Krakowie, wrócił marszałek Terlecki - mówił.

- Zadzwoniłem do marszałka Terleckiego. Marszałek Terlecki mi potwierdził, że tak rzeczywiście jest, że brak sygnału. Później dzwoniłem jeszcze do dwóch osób, ale one spały, nie odbierały telefonu. Po dłuższym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że chyba w tej sytuacji trzeba zadzwonić do prezesa telewizji [Mateusza Matyszkowicza - red.] - kontynuował.

- Co prawda znam go nieporównanie mniej niż prezesa Kurskiego (...), ale go jednak już trochę znam i zaryzykowałem, bo to rzeczywiście towarzysko to nie była sytuacja najłatwiejsza. Ale zaryzykowałem i dowiedziałem się, i to mnie bardzo ucieszyło, że to jednak jest tak, że ja nie mam odpowiedniego dekodera i nic się innego nie stało - powiedział Kaczyński.

Jarosław KaczyńskiTVN24

Dopytywany, czy to świadczy o niezależności prezesa telewizji, Kaczyński odparł, że "to nie oznacza żadnej zależności". - To jest po prostu pytanie o to, czy coś działa, czy nie działa - dodał.

- Każdy polityk, czy w ogóle każdy obywatel, może takie pytanie zadać, jeżeli jakąś osobę zna. A cała bajka o szefach na telefon z całą pewnością odnosi się do dzisiejszej sytuacji - ocenił.

CZYTAJ: Prezes PiS zadzwonił o trzeciej w nocy do prezesa TVP

Kaczyński o sprawie Kamińskiego i Wąsika: zostali skazani bezprawnie

Kaczyński został także zapytany o sprawę Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, skazanych prawomocnie na kary po dwa lata więzienia za działania operacyjne podczas "afery gruntowej". Marszałek Sejmu Szymon Hołownia potwierdził wygaśnięcie ich mandatów poselskich.

- Obydwaj panowie zostali skazani w sposób skandaliczny, całkowicie bezprawny za to, że walczyli z korupcją - powiedział prezes PiS. W jego ocenie obaj politycy mają prawo uczestniczyć w posiedzeniach Sejmu. Jak dodał, "zastosowane w szczególnych okolicznościach" ułaskawienie prezydenta jest w dalszym ciągu ważne.

- Mam nadzieję, że kiedyś ludzie, którzy dopuścili się tych nadużyć, staną przed sądem i zostaną z odpowiednią surowością - bo to jest bardzo ciężkie przestępstwo, to, czego się dopuścili - ukarani - powiedział Kaczyński. Zarzucił też rządzącym, że nie chcą walczyć z korupcją. - To jest władza systemu III Rzeczypospolitej, systemu postkomunistycznego. A jednym z fundamentów tego systemu była właśnie korupcja - dodał.

CZYTAJ TAKŻE: Kaczyński o geście Kamińskiego: nic nie widziałem, to element manipulacji

Mariusz Kamiński pokazał na sali obrad Sejmu "gest Kozakiewicza"
Mariusz Kamiński pokazał na sali obrad Sejmu "gest Kozakiewicza"TVN24

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Co z odwołaniami Kamińskiego i Wąsika? Dziś do Sądu Najwyższego mają trafić pisma marszałka Sejmu

Kaczyński do dziennikarzy: państwo są w beznadziejnej sytuacji

Na zakończenie konferencji Kaczyński skierował słowa do dziennikarzy. - Proszę państwa. Ja wiem jedno. Państwo są w beznadziejnej sytuacji. To, co się wyprawia w Polsce, jest nie do obrony. Państwo mają, że tak powiem, płacone za to, żeby tego bronić. Naprawdę serdecznie państwu współczuję - powiedział.

Kaczyński do dziennikarzy: To, co się wyprawia jest nie do obrony. Państwo mają płacone za to, żeby tego bronić
Kaczyński do dziennikarzy: To, co się wyprawia jest nie do obrony. Państwo mają płacone za to, żeby tego bronićTVN24

Kaczyński o działaniach w sprawie mediów publicznych

W trakcie swojego wystąpienia na konferencji prezes PiS powiedział, że 11 stycznia w Warszawie odbędzie się manifestacja "w obronie wolności słowa, wolności mediów i po prostu w obronie demokracji".

Mówił, iż "Donald Tusk ogłosił, że prawo będzie stosowane tak 'jak my je rozumiemy'". W opinii Kaczyńskiego "to znaczy, iż prawo będzie dowolnie interpretowane, a to oznacza z kolei, że w gruncie rzeczy ono nie obowiązuje, obowiązuje po prostu wola polityczna władzy". Jak mówił, "te słowa okazały się nie rzucone na wiatr, tylko całkowicie na poważnie".

Zdaniem Kaczyńskiego "działania, które są podejmowane w tej chwili przede wszystkim wobec mediów, ale są zapowiedziane także wobec innych instytucji życia publicznego, są całkowicie bezprawne, gdzie przy pomocy uchwał próbuje się zastępować ustawy".

Lider PiS wskazywał, że "to jest coś, co w najwyższym stopniu niepokoi, bo jest atakiem na polską demokrację". Kaczyński wskazywał, że "atak na demokrację też nie jest czymś, co stanowi cel sam w sobie". Jak mówił, "oczywiście, on jest potrzebny tej władzy, ale jest potrzebny przede wszystkim do realizacji pewnego celu". Tym celem - zdaniem szefa PiS - "po części już realizowanym jest spełnienie oczekiwań tych, którzy decydują dzisiaj w Unii Europejskiej".

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział, że "zarówno Tusk, jak i (Bartłomiej) Sienkiewicz kryją się za neoprezesami, czy teraz za likwidatorami mediów publicznych". Poinformował, że klub PiS złożył wniosek o wotum nieufności wobec ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomieja Sienkiewicza. - Ten wniosek musi być rozpatrywany zgodnie z regulaminem Sejmu na najbliższym albo kolejnym posiedzeniu - dodał. 

CZYTAJ TAKŻE: Mikołajewska: PiS-owi nie zależało na wolności mediów, tylko na przekazie propagandowym. Chce to utrzymać

Zmiany w mediach publicznych

19 grudnia zeszłego roku Sejm podjął uchwałę w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej, wzywającą Skarb Państwa do działań naprawczych. Dzień później resort kultury i dziedzictwa narodowego poinformował, że minister Bartłomiej Sienkiewicz, jako organ wykonujący uprawnienia właścicielskie Skarbu Państwa, działając na podstawie przepisów Kodeksu spółek handlowych, odwołał 19 grudnia dotychczasowych prezesów zarządów Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A. i Polskiej Agencji Prasowej S.A. oraz rady nadzorcze. Minister powołał nowe rady nadzorcze powyższych spółek, które powołały nowe zarządy spółek.

23 grudnia prezydent Andrzej Duda poinformował, że zawetował przygotowaną przez nowy rząd ustawę budżetową, która przewidywała między innymi środki dla mediów publicznych na następny rok. Jak uzasadnił prezydent, jego decyzja wiązała się z "rażącym łamaniem konstytucji i zasad demokratycznego państwa prawa" w mediach publicznych.

Po prezydenckim wecie szef MKiDN podjął w minioną środę decyzję o postawieniu TVP, Polskiego Radia i PAP w stan likwidacji. Stan likwidacji może być cofnięty w dowolnym momencie przez właściciela – podano w komunikacie MKiDN.

Autorka/Autor:js

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Od dwóch tygodni nie wiadomo, gdzie znajduje się premier Słowacji Robert Fico. Od czasu podróży do Moskwy nie pojawił się publicznie - zauważył portal gazety Dennik N. W piątek wieczorem przed siedzibą rządu w Bratysławie zorganizowano protest.

Nie wiedzą, gdzie jest premier. Ostatni raz był widziany w Moskwie

Nie wiedzą, gdzie jest premier. Ostatni raz był widziany w Moskwie

Źródło:
PAP

Prezydent Andrzej Duda nie wziął udziału w oficjalnej inauguracji polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. - To jest zachowanie kompletnie niepoważne. Myślę, że najbardziej zrobił na złość sobie - powiedziała Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej. - Powinniśmy się zjednoczyć, ponieważ na Polsce ciążą ogromne obowiązki i odpowiedzialność za całą Europę - podkreślał wiceminister spraw zagranicznych Andrzej Szejna z Lewicy.

"Prezydent najbardziej zrobił na złość sobie"

"Prezydent najbardziej zrobił na złość sobie"

Źródło:
TVN24

W Podgoricy w Czarnogórze odbył się w piątek wieczorem antyrządowy protest w związku ze strzelaniną, do której doszło w środę na południu kraju. Demonstranci domagali się dymisji najwyższych urzędników państwowych, w tym ministra spraw wewnętrznych Danila Szaranovicia - poinformowała telewizja RTCG. W masakrze zginęło 12 osób.

"Macie krew na rękach". Po masakrze domagają się dymisji

"Macie krew na rękach". Po masakrze domagają się dymisji

Źródło:
PAP

Odbyła się oficjalna inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. W uroczystości nie wziął udziału prezydent Andrzej Duda. Prokurator wszczął śledztwo w sprawie przestępstwa "zdrady dyplomatycznej" byłego szefa MON Antoniego Macierewicza. Polska drugi raz z rzędu awansowała do finału tenisowego United Cup. Oto pięć rzeczy, które warto wiedzieć w sobotę 4 stycznia.

Uroczystość bez Dudy, śledztwo w sprawie "zdrady dyplomatycznej", sukces polskich tenisistów

Uroczystość bez Dudy, śledztwo w sprawie "zdrady dyplomatycznej", sukces polskich tenisistów

Źródło:
PAP, TVN24

IMGW wciąż ostrzega przed groźną, zimową pogodą. W mocy są alarmy przed obfitymi opadami śniegu oraz zawiejami i zamieciami śnieżnymi. Sprawdź, gdzie uważać na niebezpieczną pogodę.

Zawieje i zamiecie śnieżne. Ostrzeżenia IMGW w części kraju

Zawieje i zamiecie śnieżne. Ostrzeżenia IMGW w części kraju

Źródło:
IMGW

Złe warunki pogodowe skutkują trudną sytuacją na wielkopolskich drogach. Na A2 przed węzłem Trzciel w kierunku Świecka doszło wieczorem do kolizji dwóch pojazdów ciężarowych. Droga była zablokowana przez kilka godzin.

Ciężarówka wpadła w poślizg, stanęła w poprzek autostrady. Przejazd zablokowany na kilka godzin

Ciężarówka wpadła w poślizg, stanęła w poprzek autostrady. Przejazd zablokowany na kilka godzin

Źródło:
TVN24, PAP

- Brak zaproszenia dla ambasadora Węgier na inaugurację polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej jest "żałosną i dziecinną" decyzją - stwierdził węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto.

Szijjarto: decyzję polskiego ministra spraw zagranicznych można określić dwoma słowami

Szijjarto: decyzję polskiego ministra spraw zagranicznych można określić dwoma słowami

Źródło:
PAP

- Mamy wszystkie powody, żeby stać się na nowo silną Europą. Polska jest przygotowana do tego zadania - oświadczył premier Donald Tusk podczas oficjalnej inauguracji polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Ocenił, że "Europa ma szczęście, że w tym bardzo trudnym momencie naszej historii to Polska będzie wypełniała misję prezydencji". - Nie mam wątpliwości, że polska prezydencja udowodni po raz kolejny, że patriotyzm i integracja europejska są ze sobą powiązane - powiedział natomiast przewodniczący Rady Europejskiej Antonio Costa.

Donald Tusk na inauguracji prezydencji: Europa ma szczęście

Donald Tusk na inauguracji prezydencji: Europa ma szczęście

Źródło:
TVN24, PAP

10 stycznia zapadnie decyzja co do wymiaru kary dla prezydenta elekta USA Donalda Trumpa - przekazał sędzia Juan Merchan, dodając, że nie jest skłonny do orzeczenia kary więzienia. Wcześniej prezydent elekt został uznany przez ławę przysięgłych winnym ukrywania płatności za milczenie aktorki porno Stormy Daniels. Oznacza to, że werdykt zapadnie 10 dni przed jego zaprzysiężeniem.

Co dalej w sprawie wyroku dla Trumpa? Decyzja ma zapaść 10 dni przed inauguracją prezydentury

Co dalej w sprawie wyroku dla Trumpa? Decyzja ma zapaść 10 dni przed inauguracją prezydentury

Źródło:
Reuters, BBC

Akademia Szwedzka odtajniła dokumenty dotyczące wyboru laureata literackiej Nagrody Nobla z 1974 roku - ostateczna decyzja wywołała ogromną krytykę. Wśród nominowanych byli wówczas Tadeusz Różewicz oraz Czesław Miłosz.

Po 50 latach odtajniono dokumenty o Nagrodzie Nobla. Dotyczą kontrowersyjnej decyzji

Po 50 latach odtajniono dokumenty o Nagrodzie Nobla. Dotyczą kontrowersyjnej decyzji

Źródło:
PAP

- Nie ma podstaw do tego, żeby minister finansów podejmował jakąkolwiek decyzję - stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Marek Safjan, były prezes Trybunału Konstytucyjnego i były sędzia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Odniósł się w ten sposób do przyjęcia przez Państwową Komisję Wyborczą sprawozdania finansowego komitetu PiS, realizującego tym samym decyzję nieuznawanej izby Sądu Najwyższego. Zdaniem Safjana treść uchwały PKW w tej sprawie to "prawnicze kuriozum".

Profesor Safjan o "prawniczym kuriozum". "Wydaje się, że nie ma żadnej decyzji"

Profesor Safjan o "prawniczym kuriozum". "Wydaje się, że nie ma żadnej decyzji"

Źródło:
TVN24

Członkostwo Polski w strefie euro mogłoby stanowić źródło zaburzeń w gospodarce - stwierdziło Ministerstwo Finansów (MF). Resort przedstawił swoje stanowisko dotyczące europejskiej waluty w Polsce w corocznym opracowaniu "Monitor Konwergencji z Unią Gospodarczą i Walutową".

Euro w Polsce? Resort finansów stawia sprawę jasno

Euro w Polsce? Resort finansów stawia sprawę jasno

Źródło:
PAP, tvn24.pl

W ciągu ostatnich 20 lat 3 stycznia był dniem, w którym we Francji umierało najwięcej osób - podał portal stacji BFM TV, powołując się na dane Państwowego Instytutu Statystyki i Badań Ekonomicznych (INSEE). Przekazano, że średnia zgonów w tym dniu wyniosła 1900 przypadków, w porównaniu z 1600 zgonami dziennie na przestrzeni roku.

To dzień, w którym umiera tu najwięcej osób w roku. I tak od 20 lat

To dzień, w którym umiera tu najwięcej osób w roku. I tak od 20 lat

Źródło:
PAP

Błażej Kmieciak został powołany przez Rzecznika Praw Obywatelskich na koordynatora do spraw ochrony zdrowia psychicznego. Wcześniej Kmieciak był przewodniczącym Państwowej Komisji do spraw przeciwdziałania wykorzystywaniu seksualnemu małoletnich, a także przez osiem lat pełnił funkcję Rzecznika Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego.

Błażej Kmieciak ma nowe stanowisko. Mianował go RPO

Błażej Kmieciak ma nowe stanowisko. Mianował go RPO

Źródło:
PAP

1045 dni temu rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Ponad 50 tysięcy rosyjskich żołnierzy, zaginionych podczas wojny przeciwko Ukrainie, jest poszukiwanych przez swoich bliskich, którzy zwrócili się w tej sprawie do strony ukraińskiej - poinformował przedstawiciel Sztabu Koordynacyjnego ds. Jeńców Wojennych w Kijowie, Bohdan Ochrimenko. Oto co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby.

Ukraińskie władze: Rosjanie poszukują 50 tysięcy zaginionych żołnierzy

Ukraińskie władze: Rosjanie poszukują 50 tysięcy zaginionych żołnierzy

Źródło:
PAP

- Jeśli coś nie jest sądem, to dlaczego do tego ma się stosować administracja rządowa? - tak do orzeczenia Izby Kontroli Nadzwyczajnej SN w sprawie pieniędzy dla PiS odniósł się szef kancelarii premiera. Ostateczną decyzję w tej sprawie za kilka dni ma podjąć minister finansów, ale trudno w rządzie znaleźć kogoś, kto by widział powód, by pieniądze wypłacić. 

Politycy czekają na ruch ministra finansów. "Ile trzeba ukraść, żeby po prostu zostało to ukarane?"

Politycy czekają na ruch ministra finansów. "Ile trzeba ukraść, żeby po prostu zostało to ukarane?"

Źródło:
Fakty TVN

Dyrektor sejmowego Biura Obsługi Mediów Katarzyna Karpa-Świderek poinformowała, że we wtorek Prezydium Sejmu zajmie się sprawą zrzeczenia się statusu posła zawodowego przez Marcina Romanowskiego. Polityk PiS uciekł na Węgry. Jest podejrzany w śledztwie dotyczącym Funduszu Sprawiedliwości. Wydano za nim list gończy i Europejski Nakaz Aresztowania.

Prezydium Sejmu zajmie się statusem Romanowskiego. "Sprawa jest bezprecedensowa"

Prezydium Sejmu zajmie się statusem Romanowskiego. "Sprawa jest bezprecedensowa"

Źródło:
PAP

W piątkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. W Polsce najwyższe były dwie wygrane czwartego stopnia w wysokości ponad 400 tysięcy złotych każda. Oto liczby, które wylosowano 3 stycznia 2025 roku.

Rośnie kumulacja w Eurojackpot

Rośnie kumulacja w Eurojackpot

Źródło:
tvn24.pl

Prokurator wszczął śledztwo w sprawie przestępstwa "zdrady dyplomatycznej" byłego szefa MON Antoniego Macierewicza. Informację w tej sprawie przekazała Prokuratura Krajowa. Chodzi o wycofanie się kierowanego ówcześnie przez Macierewicza resortu z programu pozyskania tankowców powietrznych. Program nosił nazwę "Karkonosze".

Jest śledztwo w sprawie "zdrady dyplomatycznej" Antoniego Macierewicza

Jest śledztwo w sprawie "zdrady dyplomatycznej" Antoniego Macierewicza

Źródło:
tvn24.pl

Przez kilka miesięcy życie 31-latki przebywającej w szpitalu w Legnicy było podtrzymywane przez aparaturę, tylko po to, by ocalić życie jej dziecka. Kobieta we wczesnej ciąży doznała pęknięcia tętniaka mózgu. Dziewczynka właśnie została wypisana ze szpitala.

Lekarze utrzymywali przy życiu ciężarną kobietę. Udało im się uratować dziecko

Lekarze utrzymywali przy życiu ciężarną kobietę. Udało im się uratować dziecko

Źródło:
tvn24.pl

Prezydent Andrzej Duda nie będzie obecny na oficjalnej inauguracji polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Informację potwierdziła TVN24 szefowa jego kancelarii Małgorzata Paprocka. Poinformowała, że będzie on reprezentowany przez jednego z jego doradców. Podsekretarz stanu w kancelarii premiera Agnieszka Rucińska przekazała, że w sprawie zaproszenia prezydenta wszystko odbyło się "zgodnie z procedurami".

Inauguracja polskiej prezydencji w Radzie UE bez Andrzeja Dudy

Inauguracja polskiej prezydencji w Radzie UE bez Andrzeja Dudy

Źródło:
TVN24

Nowy de facto syryjski przywódca Ahmed al-Szara nie podał ręki na powitanie minister spraw zagranicznych Niemiec Annalenie Baerbock. Dłoń wyciągnął natomiast do ministra francuskiego Jeana Noela Barrota. Tę dysproporcję zauważyły media.

Ministrowi tak, ministrze nie. Dysproporcja przy powitaniu w Damaszku

Ministrowi tak, ministrze nie. Dysproporcja przy powitaniu w Damaszku

Źródło:
PAP, Reuters

W brytyjskiej Izbie Lordów wciąż zasiada grupa arystokratów, którzy odziedziczyli członkostwo w parlamencie. Premier Keir Starmer określa dziedziczenie prawa do miejsca w izbie wyższej jako zasadę "nie do obrony", a wskutek działań jego rządu tak zwani parowie dziedziczni już niedługo prawdopodobnie zawieszą zabytkowe szaty na kołku. Arystokraci są przeciwni zmianom.

Premier zapowiada kres "dziwacznej" tradycji. Arystokraci oburzeni

Premier zapowiada kres "dziwacznej" tradycji. Arystokraci oburzeni

Źródło:
Sky News, BBC, gov.uk, parliament.uk

Podczas gaszenia pożaru w Skale (Dolnośląskie) strażacy znaleźli skrępowanego mężczyznę z raną postrzałową. Okazało się, że sprawca ukrywa się wciąż na posesji. Do akcji wkroczyli kontrterroryści. Po wejściu do budynku znaleźli dwa ciała - sprawcy i jego sąsiada.

Postrzelił i skrępował wujka, sąsiada zastrzelił. Znaleźli jego ciało, miał przy sobie rewolwer

Postrzelił i skrępował wujka, sąsiada zastrzelił. Znaleźli jego ciało, miał przy sobie rewolwer

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Kolejarze ogłosili przetarg na przebudowę mostu w Górze Kalwarii. Los przeprawy z lat 50. wydaje się przesądzony, choć wciąż jest w ewidencji zabytków. A co z kładką pieszo-rowerową?

Będzie nowy most kolejowy nad Wisłą. Jest szansa na kładkę

Będzie nowy most kolejowy nad Wisłą. Jest szansa na kładkę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ambasada Ukrainy w Warszawie ostrzegła przed fałszywymi pismami, wzywającymi obywateli Ukrainy przebywających w Polsce do stawienia się do poboru wojskowego. Urząd do Spraw Cudzoziemców zapewnił w komunikacie, że nie jest autorem tych pism.

Doniesienia o "listach powołania do służby wojskowej obywateli Ukrainy w Polsce". Ambasada komentuje

Doniesienia o "listach powołania do służby wojskowej obywateli Ukrainy w Polsce". Ambasada komentuje

Źródło:
PAP

W koszarach 1. Warszawskiej Brygady Pancernej przyszło na świat dziecko. Jego matka jest żołnierką zasadniczej służby wojskowej i odbywa w Wesołej szkolenie specjalistyczne. Po porodzie wraz z noworodkiem trafiła do szpitala.

Poród w koszarach. Żołnierka urodziła córeczkę

Poród w koszarach. Żołnierka urodziła córeczkę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dla Polski ma to być "finisz wyjścia z okołorosyjskiej organizacji". Chodzi o obecność naszego kraju w Intersputniku. Historia ta sięga lat 70. ubiegłego wieku.

Ta umowa sięgała czasów PRL. Dopiero teraz została wypowiedziana

Ta umowa sięgała czasów PRL. Dopiero teraz została wypowiedziana

Źródło:
Konkret24

Specjalny zespół prokuratorów stwierdził nieprawidłowości w wielu z 200 śledztw z czasów Zbigniewa Ziobry. Zastrzeżenia dotyczą między innymi śledztw w sprawie Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich, jednego z postępowań w sprawie nocnego wejścia do CEK NATO i przeciwko szefom SKW, a także sprawy "dwóch wież". Pod lupą audytorów znalazło się śledztwo przeciwko byłemu menedżerowi Roberta Lewandowskiego oraz postępowanie w sprawie finansów arcybiskupa Lwowa. W sprawie wypadku z udziałem byłej premier Beaty Szydło będzie postępowanie karne związane z nieprawidłowościami w śledztwach dotyczących tamtego zdarzenia - to jedna z konkluzji raportu leżącego na biurku Adama Bodnara.

Śledztwa z czasów Ziobry i nieprawidłowości. O które chodzi? Znamy szczegóły

Śledztwa z czasów Ziobry i nieprawidłowości. O które chodzi? Znamy szczegóły

Źródło:
tvn24.pl

Ważący ponad 500 kilogramów metalowy pierścień spadł z nieba na kenijską wioskę Mukuku w hrabstwie Makueni. Wydarzeniu towarzyszył olbrzymi huk, który był słyszalny z odległości 50 kilometrów. Kenijska Agencja Kosmiczna przekazała, że tajemniczy obiekt był najprawdopodobniej fragmentem rakiety kosmicznej, który nie spłonął w ziemskiej atmosferze.

Z nieba spadł metalowy pierścień o średnicy 2,5 metra

Z nieba spadł metalowy pierścień o średnicy 2,5 metra

Źródło:
PAP, KSA