Polska

Janina Ochojska ma nowotwór piersi. "Nie badałam się przez trzy lata"

Polska

[object Object]
Janina Ochojska informuje, że ma raka piersi. Zapewnia, że wystartuje w eurowyborachTwitter / Janina Ochojska
wideo 2/35

Kandydatka do europarlamentu i szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska poinformowała w mediach społecznościowych, że kilka dni temu zdiagnozowano u niej nowotwór piersi. Oświadczyła też, że nie rezygnuje ze startu w wyborach. - Chcę zaapelować do wszystkich kobiet, żeby badały się jak najczęściej, żeby, kiedy spotka nas ta choroba, mieć świadomość, że to jest tylko etap w życiu - podkreśliła. Dodała, że nie badała się przez trzy lata.

Janina Ochojska jest "jedynką" na dolnośląsko-opolskiej liście Koalicji Europejskiej w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

- Kilka dni temu dowiedziałam się, że choruję na raka piersi. To ogromna rewolucja w moim życiu - powiedziała Ochojska na nagraniu opublikowanym na Twitterze. - Jak Państwo wiecie, kandyduję do Parlamentu Europejskiego i chcę Państwu powiedzieć, że nie rezygnuję z kandydowania - zapewniła szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej.

Zaznaczyła, że kandydowanie do europarlamentu jest dla niej bardzo ważnym etapem w życiu. - To, co dotychczas robiłam w PAH-u, chcę kontynuować w Parlamencie Europejskim - zadeklarowała.

"Każde z nas może znaleźć w sobie tę siłę"

Ochojska poinformowała również, że nie badała się przez trzy lata. Zwróciła się do kobiet, by "badały się jak najczęściej". - Chcę zaapelować do wszystkich kobiet, żeby badały się jak najczęściej, żeby, kiedy spotka nas ta choroba, mieć świadomość, że to jest tylko etap w życiu i każde z nas może znaleźć w sobie tę siłę, żeby przezwyciężać wszystkie trudności związane z tą chorobą - podkreślała.

Założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej przekazała, że będzie komunikować się z wyborcami w swojej kampanii za pomocą mediów społecznościowych i przez komunikatory internetowe.

- Życzę Państwu dobrych, radosnych Świąt Wielkanocnych. Żeby nadzieja, która niesie się zmartwychwstaniem była udziałem nas wszystkich - zwróciła się do swoich widzów Janina Ochojska.

Kobiety nie korzystają z programów skierowanych w walkę z rakiem
Kobiety nie korzystają z programów skierowanych w walkę z rakiemtvn24

Autor: akw//now / Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/JaninaOchojska

Raporty:
Pozostałe wiadomości