Niszczyciel USS Forrest Sherman dotarł do portu w Gdańsku

Autor:
mjz/
tam
Źródło:
TVN24
Niszczyciel USS Forrest Sherman dotarł do portu w Gdańsku
Niszczyciel USS Forrest Sherman dotarł do portu w Gdańsku
TVN24
TVN24Niszczyciel USS Forrest Sherman dotarł do portu w Gdańsku

Amerykański niszczyciel USS Forrest Sherman, posiadający między innymi wyrzutnię rakiet i działa różnego kalibru, zacumował w porcie w Gdańsku. Jak tłumaczyli członkowie załogi, celem wizyty jest zaznaczenie amerykańskiej obecności w regionie, jednak w tym czasie chcą bliżej poznać naszą kulturę i historię. Jednostka pozostanie w Polsce do końca marca.

- Przybiliśmy do portu w Gdańsku z rutynową wizytą, naszym celem jest zaznaczenie amerykańskiej obecności na Morzu Bałtyckim oraz zapewnienie naszych sojuszników z NATO, że jestesmy w stanie szybko zareagować na każdą potencjalną agresję w regionie - mówił komandor Matt Zublic z Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Chcemy także asystować miastu Gdańsk w udzielaniu pomocy humanitarnej uchodźcom z Ukrainy - zapowiedział.

Jak mówił dalej Zublic, przy okazji wizyty w Polsce załoga chce też lepiej poznać polską kulturę i historię, dlatego planuje wizytę w muzeum na terenie byłego obozu koncentracyjnego w Sztutowie.

Niszczyciel USS Forrest Sherman dotarł do portu w GdańskuTVN24

Wyrzutnia rakiet, działa różnego kalibru

Inna przedstawicielka amerykańskiej marynarki wojennej, Kathleen Barrios powiedziała, że załoga jest "bardzo podekscytowana i nie może się doczekać, kiedy będzie mogła zejść na ląd i przez te najbliższe kilka dni zwiedzać miasto i poznać polską kulturę oraz historię".

Zaznaczyła, że niszczyciel Forrest Sherman posiada najnowocześniejsze uzbrojenie, między innymi wyrzutnię rakiet i działa różnego kalibru.

Niszczyciel USS Forrest Sherman w gdańskim porcieTVN24

Autor:mjz/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości