Festiwal Wrażliwy 2023. Nominacje dla dziennikarzy TVN i TVN24

Autor:
ks,
momo//rzw
Źródło:
tvn24.pl
Jarosław Jabrzyk o reportażu "To nie ja zabiłam"
Jarosław Jabrzyk o reportażu "To nie ja zabiłam"TVN24
wideo 2/3
TVN24Jarosław Jabrzyk o reportażu "To nie ja zabiłam"

Pięcioro dziennikarzy TVN i TVN24 zostało nominowanych do nagród Festiwalu Wrażliwego 2023 za pięć materiałów. Marcin Jakóbczyk, Grzegorz Głuszak i Katarzyna Lazzeri otrzymali nominacje w kategorii "Reportaż filmowy", a Piotr Jacoń, Izabela Rak i ponownie Marcin Jakóbczyk w kategorii "Reportaż filmowy YOUNG/KIDS".

W kategorii "Reportaż filmowy" nominowani zostali Marcin Jakóbczyk z "Uwagi" TVN za materiał "Syndrom samotności", Grzegorz Głuszak z "Superwizjera" za "Nie przyznam się, bo to nie ja zabiłam" oraz Katarzyna Lazzeri z "Czarno na białym" za "Podlasie. Granica światów".

W kategorii "Reportaż filmowy YOUNG/KIDS", a więc filmów dotyczących dzieci i młodzieży, nominację otrzymał Piotr Jacoń z "Czarno na białym" za "Wszystko o moim życiu. Kacper", Izabela Rak z "Uwagi" TVN za reportaż "Youtuber" oraz ponownie Marcin Jakóbczyk za "Chciałbym porozmawiać z kimś bliskim" (część pierwsza i część druga).

Zaślepka materiału TVN24GO
"Syndrom samotności". Reportaż Marcina Jakóbczyka
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Festiwal Wrażliwy

"Nagradzamy reporterów za rzetelność, dociekliwość, zaangażowanie w dążeniu do prawdy. Za uważność na bohaterów swoich historii i dążenie do zmiany ich losu. Za etykę dziennikarską i warsztat. Wspólnie podnosimy i upowszechniamy te wartości" - podkreśliło jury imprezy. "Wybór był bardzo trudny i choć nie możemy nagrodzić wszystkich - doceniamy tych, którzy są uważni i wrażliwi na świat dookoła. I dziękujemy za wartości i inspiracje jakie znajdujemy w waszych reportażach" - dodało.

Festiwal Wrażliwy organizowany jest przez fundację Zostaw Swój Ślad z siedzibą w Gdańsku.

Zaślepka materiału TVN24GO
"Podlasie: granica światów"
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

"Fundacja Zostaw Swój Ślad działa od początku 2016 roku. Mamy status Organizacji Pożytku Publicznego, co oznacza, że wiarygodność naszej fundacji została zweryfikowana i regularnie raportujemy naszą działalność odpowiednim organom kontrolnym. Pomagamy ludziom w potrzebie, bo to nadaje sens naszemu życiu. Edukujemy, bo to otwiera oczy na najważniejsze problemy i piękno świata. Tworzymy kompendia wiedzy i projekt lekcji dla szkół w zakresie zdrowia, ekologii i odpowiedzialności społecznej. Wspieramy ciężko chore dzieci w tym także z chorobami onkologicznymi i ich rodziny. Pomagamy ludziom z Ukrainy i Nepalu. Nagradzamy odpowiedzialne media i reporterów" - czytamy na stronie fundacji.

Zaślepka materiału TVN24GO
"To nie ja zabiłam"
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Wręczenie nagród 21 kwietnia w Gdyni

Nagrody przyznawane będę także w kategoriach "Reportaż pisany" i "Reportaż radiowy". Dodatkową kategorią jest nagroda za trzy reportaże danego rodzaju.

Wręczenie nagród obędzie się 21 kwietnia w Gdyni, podczas trzeciego dnia piątej edycji festiwalu.

Program festiwalu >>>

Zaślepka materiału TVN24GO
"Wszystko o moim życiu. Kacper". Reportaż Piotra Jaconia
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Pełna lista nominowanych

Lista nominowanych w kategorii "reportaż filmowy":

Marzena Wróbel-Szała - "Dla dobra dzieci" Grzegorz Głuszak - "Nie przyznam się, bo to nie ja zabiłam" Marcin Jakóbczyk - "Syndrom samotności" Krzysztof Kudelski - "Ostatni" Katarzyna Lazzeri - "Podlasie. Granica światów" Karolina Raszeja - "Przemysław"

Lista nominowanych w kategorii "reportaż filmowy YOUNG/KIDS":

Inka Bogucka - "Mój tato" Alicja Grzechowiak - "Opowiem o moim życiu" Piotr Jacoń - "Wszystko o moim życiu. Kacper" Marcin Jakóbczyk - "Chciałbym porozmawiać z kimś bliskim" - część pierwsza - część druga Michalina Maciejewska - "Gang Filipka" Tomasz Porębski - "Wywiady z Aniołami" Izabela Rak - "Youtuber"

Lista nominowanych w kategorii "reportaż pisany":

Anna Alboth - "Granica Polski: to tu zostaje się uchodźcą" Dominika Klimek - "Hania zapytała rodziców, co by powiedzieli, gdyby kogoś poznała. Ale ty wiesz, że pewne rzeczy nie są dla ciebie? - usłyszała od taty" Anna Mikulska - "Tytani. Reportaż z warszawskich ulic" Anna Kiedrzynek - "Rosjanie mieszkający w Polsce: Czuję ból, wstyd, wściekłość" Szymon Opryszek - "Kiedy pochowam matkę drugi raz" Bartosz Rumieńczyk - "Mężczyznom umiera się łatwiej" Beata Szproch - "Może jestem złym człowiekiem" Aleksandra Warecka - "Chłopcy mają wzwód, a dziewczynki okres." Dorota Borodaj - (nagroda za trzy teksty) "Co zrobiła Polska, bym ją pokochał? Lekcje Ahmeda z polskiego lasu"/ "Zostali tylko dwaj mali chłopcy z urną. Moi ukraińscy synowie"/ "W środku czarnego lasu robimy jej USG. 'Zobacz. Tu ma główkę'. Na chwilę gasną igrzyska śmierci." Rafał Grądzki - (nagroda za trzy teksty) "Złote buty"/ "Kochaj bliźniego swego"/ "Indianin" Szymon Opryszek - cykl reporterski "Moja zbrodnia to mój paszport" Angelika Pitoń, Paweł Figurski - cykl tekstów o 11-latku, któremu sąd, wbrew jego woli, nakazał mieszkać z matką: "Ja się jej boję, wyskoczę przez okno", wywiad z Marią Amin, psycholożką i kuratorką sądową o sytuacji chłopca, wywiad z Joanną Zmarzlik z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę Marek Szymaniak - (nagroda za trzy teksty) "Tak wygląda przyszłość pracy na infolinii. Algorytm smaga wirtualnym batem" / "Jak bardzo Siepomaga faktycznie pomaga?" / "Na ile gwiazdek ocenić przewóz z próbą gwałtu? Bolt, Uber i Airbnb nie radzą sobie z rosnącą skalą przestępstw?" Anna Śmigulec - (nagroda za trzy teksty) "Zostają zęby. Ale tylko te złote" / "Niewidzialne dzieci" / " Władcy ciał i umysłów"

Lista nominowanych w kategorii "reportaż radiowy":

Katarzyna Michalak - (nagroda za trzy materiały) "Lenka" / "Dolina szczęścia" / "Nasza kołysanka" Agnieszka Loch - "Miłość na stand-upie" Katarzyna Michalak - "Nasza kołysanka" Mateusz Sienkiewicz - "MukoNiedzielek walka o każdy oddech" Joanna Sikora - "Cień wojny" Joanna Sikora - "Na brzegu mapy" Agnieszka Szwajgier, Ewa Dunal - "Jestem Niedorysowana"

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ks, momo//rzw

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości