Polska

"Decyzję o wpuszczeniu Nocnych Wilków do Polski podejmie Straż Graniczna"

Polska

Wiceszef MSZ: Organizatorzy rosyjskiego przejazdu nie występowali o polskie wizy
TVN24 Biznes i ŚwiatOrganizatorzy rosyjskiego przejazdu nie występowali o polskie wizy - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski

To Straż Graniczna musi zdecydować, czy wpuścić do Polski rosyjskich motocyklistów z grupy Nocne Wilki - powiedział w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski.

- Organizatorzy rosyjskiego przejazdu nie występowali o polskie wizy, ale mogli starać się o wizy innych krajów grupy Schengen - zauważył Rafał Trzaskowski.

Straż Graniczna podejmie decyzję

Zdaniem wiceministra spraw zagranicznych jeśli pojawią się wątpliwości co do bezpieczeństwa przejazdu, policja i Straż Graniczna na pewno podejmą właściwe decyzje.

Wiceszef resortu powiedział, że decyzja o niewpuszczeniu członków grupy motocyklistów może zapaść, jeśli pogranicznicy stwierdzą, że któryś z Nocnych Wilków jest np. pod wpływem alkoholu.

Pytany o wypowiedzi lidera grupy, Aleksandra Załdostanowa, że przeciwni przejazdowi motocyklistów są potomkowie "nadzorców w nazistowskich obozach" wiceminister podkreślił, że nie jest zwolennikiem wpuszczania do Polski ludzi, którzy mówią takie rzeczy.

Cała rozmowa z Rafałem Trzaskowskim w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat
Cała rozmowa z Rafałem Trzaskowskim w programie "Świat" w TVN24 Biznes i ŚwiatTVN24 BiS
Nocne Wilki w Warszawie
Nocne Wilki w Warszawietvn24
wideo 2/23

Autor: asz//rzw / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości