"Mam mnóstwo skrzynek. Nie wiem, która jest prywatna"

Autor:
ft/kg
Źródło:
TVN24
Minister Czarnek o korzystaniu z prywatnej poczty: mam mnóstwo skrzynek
Minister Czarnek o korzystaniu z prywatnej poczty: mam mnóstwo skrzynekTVN24
wideo 2/11
TVN24Minister Czarnek o korzystaniu z prywatnej poczty: mam mnóstwo skrzynek

Poseł jest osobą publiczną, która pracuje 24 godziny na dobę. Nie ma czegoś takiego jak pojęcie "prywatna skrzynka" mailowa – mówił w środę były marszałek Sejmu Marek Kuchciński, pytany o to, czy korzystał z prywatnego maila w celach służbowych. - Ja mam mnóstwo skrzynek. Nie wiem, która jest prywatna – przyznał minister edukacji Przemysław Czarnek.

W środę posłowie na niejawnym posiedzeniu wysłuchają informacji premiera na temat ataków cybernetycznych na Polskę. Posiedzenie ma związek ze sprawą ataku na skrzynkę mailową szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka. Minister w zeszłym tygodniu wydał dwa oświadczenia w sprawie uzyskania dostępu przez osoby nieuprawnione do treści jego skrzynki. "Nadal prowadzone są ataki na konta mojej rodziny w różnych kanałach komunikacji, nawet w odniesieniu do moich dzieci" - napisał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Redakcja tvn24.pl potwierdziła u urzędników kilku resortów, że zarówno Dworczyk, jak i Morawiecki używali prywatnych maili, założonych w publicznych serwisach. Premier pytany, czy używa prywatnej skrzynki do wymiany służbowej korespondencji, uchylał się od odpowiedzi.

CZYTAJ WIĘCEJ: Sprawa skrzynki Dworczyka. Wyciek mógł nastąpić znacznie wcześniej, władza mogła zlekceważyć ostrzeżenia

Michał Dworczyk nie odpowiadał na pytania reporterki TVN24
Michał Dworczyk nie odpowiadał na pytania reporterki TVN24TVN24

"Mam mnóstwo skrzynek, nie wiem, która jest prywatna"

Przed środowym posiedzeniem Sejmu politycy na korytarzach parlamentu pytani byli między innymi o to, czy korzystają z prywatnych skrzynek mailowych do celów służbowych. - Ja mam mnóstwo skrzynek. Nie wiem, która jest prywatna. Rzadko korzystam z maila – mówił minister edukacji Przemysław Czarnek.

- Według mnie, poseł nie ma prywatnych skrzynek. Poseł jest osobą publiczną, która pracuje 24 godziny na dobę. Nie ma czegoś takiego jak pojęcie "prywatna skrzynka" – stwierdził były marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Kuchciński: nie ma czegoś takiego jak "prywatna skrzynka"
Kuchciński: nie ma czegoś takiego jak "prywatna skrzynka"TVN24

Pytany o to, jak ocenia sprawę wycieku danych z poczty Michała Dworczyka oraz kwestię bezpieczeństwa cybernetycznego w Polsce, Kuchciński początkowo odpowiedział pytaniem: - A co się dzieje. Po uwagach reportera TVN24 Radomira Wita, który wskazał m.in. na niejawne posiedzenie Sejmu, Kuchciński zaznaczył, że "to wszystkich dotyczy, także pana". - Problem cyberbezpieczeństwa wszystkich dotyczy – dodał.

Odnosząc się do ataku hakerskiego na maila szefa kancelarii premiera, poseł PiS, były szef resortu spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński zaznaczył, że należy poczekać na "informacje niejawne". - Trudno oceniać sprawę, której nie znamy – dodał. Pytany o to, czy korzystał z prywatnej poczty w sprawach służbowych, Zieliński zapewnił, że "oczywiście, że nie".

Autor:ft/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości