Zawiadomienie do prokuratury po kontroli oświadczeń Sławomira Neumanna

tvn24CBA po kontroli oświadczeń majątkowych Neumanna: jest zawiadomienie do prokuratury

Centralne Biuro Antykorupcyjne złożyło zawiadomienie do prokuratury po kontroli oświadczeń majątkowych posła Sławomira Neumanna - poinformowało biuro. "Wszystkie te rewelacje i kłamstwa zostały opisane w moim wyjaśnieniu przesłanym do CBA" - odpowiedział poseł w mediach społecznościowych.

"Od 4 września 2018 r. do 3 czerwca 2019 r. funkcjonariusze Departamentu Postępowań Kontrolnych CBA przeprowadzili postępowanie kontrolne dotyczące prawdziwości i prawidłowości oświadczeń o stanie majątkowym złożonych w latach 2013 – 2018 przez Sławomira Neumanna, w związku z wykonywaniem mandatu posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz zajmowaniem stanowiska sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia" - czytamy w komunikacie Centralnego Biura Antykorupcyjnego z 6 sierpnia.

"29 lipca tego roku funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego złożyli do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze zawiadomienie o ewentualnym, możliwym popełnieniu przestępstwa, związanym z zakończeniem kontroli oświadczeń majątkowych pana Sławomira Neumanna" - poinformowano.

Neumann: wszystko opisałem w wyjaśnieniu do CBA

Do informacji CBA przewodniczący klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska odniósł się w środę na Twitterze, zaznaczając, że w trakcie badania jego oświadczeń złożył wyjaśnienia agentom Biura.

"CBA czyli policja polityczna PiS i portal na usługach PiS próbują szyć 'aferę'" - napisał.

"Wszystkie te rewelacje i kłamstwa zostały opisane w moim wyjaśnieniu przesłanym do CBA. Niestety nawet się z tym nie zapoznano i próbują pomówieniami kreować rzeczywistość" - zaznaczył Neumann.

Neumann z zarzutem w innej sprawie

Zawiadomienie trafiło do jeleniogórskiej prokuratury, która prowadzi już jedną sprawę dotyczącą przewodniczącego klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska.

W grudniu ubiegłego roku Neumann usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień i - jak poinformował - nie przyznał się do winy. Chodzi o podejrzenie nieprawidłowości przy kontraktowaniu usług medycznych z zakresu okulistyki w mazowieckim Narodowym Funduszu Zdrowia w 2013 roku.

Autor: tmw/adso / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości