Kierowca z dużą prędkością jechał wąską drogą przez Bustryk na Podhalu. Wpadł na pobocze i najechał na górkę. Rozpędzony samochód obrócił się, dachował i wylądował na boku. Kierowca może mówić o szczęściu, bo nie odniósł żadnych obrażeń. Odpowie jednak przed sądem, ponieważ prowadził samochód pomimo braku uprawnień, które zostały mu cofnięte.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 8 rano w Bustryku na Podhalu (Małopolska). Policjanci otrzymali informację o samochodzie, który przewrócił się na bok. Na miejscu okazało się, że samochód został całkowicie zniszczony, ale kierowcy nic się nie stało.
Policja: jechał zbyt szybko, nie opanował samochodu
Mężczyzna jadący wąską drogą w kierunku Białego Dunajca stracił panowanie nad pojazdem. Najbardziej prawdopodobną przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość - twierdzą funkcjonariusze.
- Widać ślady hamowania, kierujący najprawdopodobniej próbował opanować pojazd. Ten jednak zahaczył o pobocze i najechał na górkę. Pojazd obrócił się, dachował i wylądował na boku - poinformował nas aspirant sztabowy Roman Wieczorek, oficer prasowy zakopiańskiej policji.
Odpowie przed sądem za jazdę bez uprawnień
Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości tysiąca złotych. Oprócz tego odpowie za kierowanie samochodu pomimo odebranego przez sąd prawa jazdy.
- To przestępstwo z artykułu 244 Kodeksu karnego, który przewiduje karę od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od jednego do 15 lat - przekazał nam Wieczorek.
Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności, zajmowania stanowiska lub wykonywania zawodu lub pracy w organach i instytucjach państwowych i samorządu terytorialnego, a także w spółkach prawa handlowego, w których Skarb Państwa lub jednostka samorządu terytorialnego posiadają bezpośrednio lub pośrednio przez inne podmioty co najmniej 10% akcji lub udziałów, wykonywania czynności wymagających zezwolenia, które są związane z wykorzystywaniem zwierząt lub oddziaływaniem na nie, prowadzenia pojazdów, wstępu do ośrodków gier i uczestnictwa w grach hazardowych, wstępu na imprezę masową, przebywania w określonych środowiskach lub miejscach, nakazu okresowego opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym, zakazu kontaktowania się z określonymi osobami, zakazu zbliżania się do określonych osób lub zakazu opuszczania określonego miejsca pobytu bez zgody sądu, zakazu posiadania wszelkich zwierząt albo określonej kategorii zwierząt albo nie wykonuje zarządzenia sądu o ogłoszeniu orzeczenia w sposób w nim przewidziany, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Źródło: tvn24.pl, KPP Zakopane
Źródło zdjęcia głównego: KPP Zakopane