TVN24 | Polska

Sienkiewicz potknął się i "przybił piątkę" posłance, padły sugestie o nietrzeźwości. Jest komentarz byłego ministra

TVN24 | Polska

Autor:
ads
Źródło:
TVN24
Sienkiewicz potknął się i "przybił piątkę" posłance, padły sugestie o nietrzeźwości
Sienkiewicz potknął się i "przybił piątkę" posłance, padły sugestie o nietrzeźwościTVN24
wideo 2/6
TVN24Sienkiewicz potknął się i "przybił piątkę" posłance, padły sugestie o nietrzeźwości

W środę wieczorem trwały obrady Sejmu. Poseł KO Bartłomiej Sienkiewicz podszedł do szefa klubu Borysa Budki, ten wstał i razem wyszli z sali. Po drodze Sienkiewicz zahaczył stopą o schodek, a następnie "przybił piątkę" z posłanką, która szła z naprzeciwka. Ze strony rządzących pojawiły się sugestie, że poseł był nietrzeźwy. - Toczy się kampania insynuacji, kłamstw, ataków przeciwko opozycji. Ja w niej nie wezmę udziału, nie będę tego komentował - powiedział w czwartek Sienkiewicz.

W środę wieczorem w Sejmie odbyła się debata nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra sportu Kamila Bortniczuka. Wystąpienie posła sprawozdawcy Dariusza Olszewskiego (PiS) zostało w pewnym momencie zakłócone przez dochodzące z sali krzyki. - Panie marszałku, chyba trzeba alkomat na salę, alkomat na salę bym poprosił - powiedział Olszewski do prowadzącego obrady wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego. - Nie wyprowadzaj Sienkiewicza. Wolność Sienkiewicza - krzyczał minister edukacji Przemysław Czarnek.

Terlecki zwrócił się do jednej z posłanek opozycji: - Pani poseł ma jeszcze czelność się odzywać w tej chwili? Widziała pani, jak się zachowywał wasz poseł? W jakim był stanie?

Fragment stenogramu sejmowego z 12 styczniaSejm

Na nagraniu z posiedzenia widać, jak poseł KO Bartłomiej Sienkiewicz schodzi po schodach i nachyla się nad siedzącym w pierwszym rzędzie Borysem Budką, szefem klubu KO. Budka wstaje i idzie z byłym ministrem w kierunku wyjścia. Po drodze Sienkiewicz zahacza stopą o schodek, następnie "przybija piątkę" z idącą z naprzeciwka posłanką.

Sienkiewicz: Kampania insynuacji wobec opozycji. Nie będę w tym brał udziału

Sienkiewicz w czwartek po południu powiedział dziennikarzom w Sejmie, że "toczy się kampania insynuacji, kłamstw, ataków przeciwko opozycji". - Ja w tej kampanii na pewno nie wezmę udziału. Nie będę tego komentował, nie będę o tym mówił. Nie będę pomagał autorom tej kampanii - zadeklarował.

- Jeśli PiS sądzi, że moje potknięcie przykryje potknięcia rządu w rządzeniu, to się grubo myli - powiedział Sienkiewicz.

Sienkiewicz: jeśli PiS sądzi, że moje potknięcie przykryje potknięcia rządu w rządzeniu to się grubo myli
Sienkiewicz: jeśli PiS sądzi, że moje potknięcie przykryje potknięcia rządu w rządzeniu to się grubo myliTVN24

Budka: Sienkiewicz nietrzeźwy? To bzdury

Budka był pytany o tę sytuację w czwartek rano w Radiu Zet. - Bartek Sienkiewicz podszedł do mnie, by poprosić o rozmowę w sprawie tego, co dzieje się przeciwko rodzinie Brejzów. Te fake SMS-y, które wypływają, czy telefony powołujące się na Dorotę. I byliśmy porozmawiać - powiedział.

Na pytanie, czy Sienkiewicz był nietrzeźwy, Budka odpowiedział, że "to są jakieś bzdury". Dopytywany, czy zatem należy rozumieć, że Sienkiewicz był trzeźwy, odparł: - Oczywiście.

Autor:ads

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości