Anna Lewandowska przygotowuje Szlachetną Paczkę dla matki z czwórką dzieci. "Pamiętam, jak to jest nie mieć nic"

Autor:
MAK/
tam
Źródło:
Stowarzyszenie WIOSNA, TVN24
Anna Lewandowska przygotowuje Szlachetną Paczkę
Anna Lewandowska przygotowuje Szlachetną PaczkęSzlachetna Paczka
wideo 2/9
Szlachetna PaczkaAnna Lewandowska przygotowuje Szlachetną Paczkę

Anna Lewandowska przygotowuje Szlachetną Paczkę, która trafi do matki i czwórki jej dzieci. Mąż pani Teresy kilka miesięcy temu zginął w wypadku. To on utrzymywał rodzinę. - Najstarszy syn ma 14 lat, a najmłodsza córeczka dwa latka. Od razu sobie pomyślałam o mojej małej Laurce, która również ma dwa lata - mówi trenerka i zachęca: - Ty też możesz pomóc.

To już kolejny raz, kiedy Anna i Robert Lewandowscy angażują się w Szlachetną Paczkę. W tym roku prezenty od trenerki trafią do pani Teresy i jej dzieci. Kilka miesięcy temu mąż kobiety stracił życie w wypadku. To on utrzymywał rodzinę. Pani Teresa została sama z czwórką dzieci.

- Najstarszy syn ma 14 lat, a najmłodsza córeczka dwa latka. Od razu sobie pomyślałam o mojej małej Laurce, która również ma dwa lata - mówi trenerka. - Pani Teresa potrzebuje podstawowych rzeczy. Na liście znajdują się produkty żywnościowe, produkty higieny, artykuły szkolne: plastelina, kredki. Znajduje się też na przykład lalka, o której marzy najmłodsza córeczka - dodaje Anna Lewandowska.

Anna Lewandowska przygotowuje Szlachetną PaczkęSzlachetna Paczka/ Marcin Suder

Na liście potrzeb rodziny znalazła się również między innymi pralka. Stara, którą mają jest mała i zużywa bardzo dużo energii, co podnosi codzienne koszty życia. Pani Teresa poprosiła też o bon na kurs szycia, żeby mogła pracować z domu. - Być może za jakiś czas to my będziemy mogli pomóc i podzielimy się z innymi - powiedziała kobieta wolontariuszom Szlachetnej Paczki.

Anna Lewandowska: każda pomoc jest wartościowa

Anna Lewandowska wspomina, że też kiedyś "miała gorszy moment w życiu" i potrzebowała pomocy. - Pamiętam, jak to jest nie mieć nic - wyznaje. - Teraz staram się pomagać innym osobom, bo rozumiem taką sytuację - podkreśla.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki co roku docierają do tysięcy potrzebujących rodzin w całym kraju. Ich historie i konkretne potrzeby trafiają do internetowej bazy na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Tam każdy może wybrać rodzinę z najbliższej okolicy i przygotować dla niej Szlachetną Paczkę.

- Każda pomoc jest wartościowa, niezależnie od tego czy jest ona większa, czy mniejsza. Ważne jest to, co jest w sercu i to, że to dobro zawsze wraca - dodaje Lewandowska.

Jak mówi, uważa, że trzeba się chwalić tym, że się pomaga. - Widzę, że to naprawdę działa i czasami inspiruje do tego innych ludzi - podkreśla trenerka.

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁ "FAKTÓW PO POŁUDNIU": Szlachetna Paczka: coraz więcej Polaków żyje w skrajnym ubóstwie 

Anna Lewandowska przygotowuje Szlachetną PaczkęSzlachetna Paczka/ Marcin Suder

Szlachetna Paczka - jak wziąć udział?

Stowarzyszenie Wiosna, które jest organizatorem projektu Szlachetna Paczka, przypomina, że każdy może wziąć udział w akcji. Wystarczy zebrać krewnych, przyjaciół, współpracowników, znajomych ze szkoły czy uczelni, wybrać rodzinę i zadbać o skompletowanie niezbędnych produktów.

Czytaj także: Na pomoc czeka ponad 20 tysięcy rodzin

"Zorganizowane wsparcie trafi do rodzin w wyjątkowym okresie - tuż przed świętami, podczas tzw. Weekendu Cudów. To dla najbardziej potrzebujących szansa na chwilę oddechu, odpoczynku od obaw i strachu przed kolejnym dniem. Nadzieja na dobre chwile, czasem pierwsze od lat, bo Szlachetna Paczka to nie tylko pomoc materialna. To przede wszystkim pokazanie najbardziej potrzebującym, że nie są sami" - przypomina Stowarzyszenie Wiosna.

- Angażowaliśmy się już wiele razy z moim mężem w tego typu działania, gdzie jest możliwość pomocy, szczególnie rodzinom. Ty też możesz pomóc! Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę, którą możesz wesprzeć - zachęca Anna Lewandowska.

Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie Szlachetnej Paczki, wciąż ponad dwa tysiące rodzin czeka na pomoc.

Czytaj także: Szlachetna Paczka potrzebuje wolontariuszy. "Można się dużo nauczyć"

Ruszyła Szlachetna Paczka
Ruszyła Szlachetna Paczka12.11 | Baza Rodzin Szlachetnej paczki została oficjalnie otwarta. To już 22. edycja akcji charytatywnej, w której pomóc może każdy. Tym razem wolontariusze mają odwiedzić ponad 20 tysięcy rodzin w 620 lokalizacjach. TVN24
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:MAK/ tam

Źródło: Stowarzyszenie WIOSNA, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Szlachetna Paczka/ Marcin Suder

Pozostałe wiadomości