TVN24 | Polska

Światowy Dzień Zespołu Downa. Anna Lewandowska i Filip Chajzer w dwóch różnych skarpetkach

TVN24 | Polska

Autor:
mbl/
tam
Źródło:
Instagram, tvn24.pl
Anna Lewandowska i Filip Chajzer wspierają Światowy Dzień Zespołu Downa
Anna Lewandowska i Filip Chajzer wspierają Światowy Dzień Zespołu DownaInstagram/@annalewandowskahpba, Instagram/filip_chajzer
wideo 2/4
sl 2

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Na znak wsparcia wielu internatów dzieli się zdjęciami w dwóch różnych skarpetkach. Do akcji dołączyli Anna Lewandowska i Filip Chajzer.

"Wiele osób na znak akceptacji i solidarności zakłada dziś różne skarpetki. Cieszę się, gdy widzę Instagram pełny takich zdjęć" - napisała w mediach społecznościowych Anna Lewandowska, dołączając zdjęcie w dwóch różnych skarpetkach. Internauci dzielą się takimi zdjęciami, używając często hashtagu #koloroweskarpetki.

"To tylko drobny gest, ale wymowny i dodający otuchy. Najważniejsze jednak, by dzielić się z nimi (osobami z zespołem Downa - red.) naszą aprobatą i szacunkiem każdego dnia" - dodała Lewandowska. Trenerka jest prezesem stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska, które tworzy akcje edukacyjne dotyczące osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jak pisze Lewandowska na Instagramie, stowarzyszenie zajmuje się także walką ze stereotypami i barierami w zakresie trisomii 21.

Do akcji włączył się też prezenter Filip Chajzer. Prowadzący "Dzień Dobry TVN" pokazał się w programie w dwóch różnych skarpetkach - pomarańczowej i niebieskiej. Zdjęcie zamieścił na Instagramie.

Pogodynka z zespołem Downa

W Światowy Dzień Zespołu Downa niespodziankę przygotowała telewizja TTV we współpracy z TVN. Prognozę pogody po każdym wydaniu "Expressu" przedstawi pogodynka z zespołem Downa Dominika Kasińska. Będzie można ją zobaczyć w TTV o godzinie 15:45, 17:45, 19:45 i 21:45. 

Zobacz materiał "Czarno na Białym" w TVN24 GO: Droga życia >>>

Zespół Downa, czyli Trisomia 21

Zespół Downa, nazywany Trisomią 21, jest zespołem wad wrodzonych, który wywołany jest nieprawidłowością w liczbie chromosomów. U osób z zespołem Downa występuje dodatkowy materiał genetyczny w 21. parze chromosomów. Cechy charakterystyczne to niepełnosprawność umysłowa, wady w budowie ciała i zmiany w wyglądzie.

Czytaj też: Dlaczego nie mogę mieć chłopaka?

Autor:mbl/ tam

Źródło: Instagram, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Instagram/@annalewandowskahpba, Instagram/@filip_chajzer

Pozostałe wiadomości