Prokuratura: Nagranie ze spotkania Wojtunik – Bieńkowska istniało. Staramy się je odnaleźć

Prokuratura: Nagranie ze spotkania Wojtunik – Bieńkowska istniało. Staramy się je odnaleźć
Prokuratura: Nagranie ze spotkania Wojtunik – Bieńkowska istniało. Staramy się je odnaleźć
tvn24
Gdzie jest nagranie Wojtunika z Bieńkowską?tvn24

Spotkanie szefa CBA Pawła Wojtunika z wicepremier Elżbietą Bieńkowską zostało zarejestrowane – twierdzi Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga. Nagranie to istniało. Do tej pory nie udało się go odnaleźć. Jeden z podejrzanych w aferze podsłuchowej „wskazał takie szczegóły rozmowy, które mógł poznać jedynie wtedy, kiedy słyszał jej treść” – tłumaczy portalowi tvn24.pl prokurator prowadząca śledztwo.

W pierwszej połowie czerwca tygodnik „Wprost” opublikował stenogram i nagranie spotkania Marka Belki, prezesa NBP z ówczesnym szefem MSW Bartłomiejem Sienkiewiczem. Następnie dziennikarze ujawniali kolejne nagrania. "Wprost" informował też o istnieniu nagrania rozmowy ówczesnej wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej i szefowej resortu infrastruktury z Pawłem Wojtunikiem, szefem CBA.

"Taśma, która ma obalić rząd" - zapowiadał na swojej okładce "Wprost". Szczegółów tygodnik jednak nie zdradził. Sylwester Latkowski, redaktor naczelny pisma na antenie TVN24 w „Faktach po faktach” 26 czerwca mówił: „Nie posiadamy go (nagrania spotkania Bieńkowska – Wojtunik – przyp.red.). Ale poznałem jego treść. Została mi zrelacjonowana”. Nie potwierdził jakoby odsłuchał to nagranie.

Czy spotkanie Wojtunika i Bieńkowskiej w restauracji „Sowa & Przyjaciele” rzeczywiście zostało nagrane? Czy istnieje takie nagranie?

- Wiemy, że takie nagranie istniało. Zgromadzone w śledztwie dowody wskazują, że taka rozmowa została zarejestrowana. W toku śledztwa nie udało się tego nagrania odkryć - odpowiada prokurator Anna Hopfer w pierwszej, oficjalnej rozmowie na temat ustaleń śledztwa ws. afery podsłuchowej z dziennikarzem portalu tvn24.pl.

Szczegóły rozmowy

Skąd ta pewność?

- Jeden z podejrzanych w swoich wyjaśnieniach wskazał na takie szczegóły rozmowy, które mógł poznać jedynie wtedy, kiedy słyszał jej treść. Paweł Wojtunik i Elzbieta Bieńkowska podczas ich przesłuchania również potwierdzili, że rozmawiali na takie tematy. Stąd właśnie wniosek, że ta rozmowa została zarejestrowana, pomimo braku nagrania - tłumaczy prowadząca śledztwo.

W takim razie co się stało z nagraniem spotkania Wojtunik – Bieńkowska?

- Nie wiemy. Wciąż próbujemy je odnaleźć – odpowiada prokurator.

Przypomnijmy: w śledztwie podejrzanymi o zlecanie nagrywania biznesmenów i polityków są biznesmen Marek Falenta i jego wspólnik Krzysztof Rybka. Zarzut nieuprawnionego nagrywania usłyszał Łukasz N., kelner z restauracji „Sowa & Przyjaciele” i Konrad L., sommelier z „Amber Room”. Falenta i Rybka nie przyznają się do winy. Kelnerzy współpracują z prokuraturą.

Analizy i porównania

W jaki sposób prokuratura ustaliła, że kogoś zarejestrowano, jeśli nie udało się odnaleźć samego nagrania?

- O tym, kto został nagrany wiadomo z publikacji „Wprost” i upublicznionych przez tygodnik nagrań, a także z badania nośników znalezionych w trakcie przeszukań, na których były kolejne nagrania oraz z wyjaśnień podejrzanych, analiz ksiąg rezerwacji w restauracjach, zeznań nagranych osób i opinii biegłych informatyków. Gdy te materiały się wzajemnie uzupełniają, a zeznania świadków i wyjaśnienia podejrzanych wzajemnie ze sobą korelują, to pozwala to na stwierdzenie, że rozmowy zostały zarejestrowane mimo braku nagrań – tłumaczy pani prokurator.

Kazimierz Marcinkiewicz, który we wtorek w "Jeden na jeden" komentował sprawę nagrania, był zdziwiony, że prokuratura ujawniła informacje o nagranej rozmowie Wojtunika i Bieńkowskiej. - Po co prokuratura podaje taką wiadomość? - pytał. - Niech lepiej szuka nagrania - mówił.

Zmienne wersje o nagraniu

- Ta taśma jest jak yeti, ale ja się tego yeti nie obawiam – mówił Wojtunik o rozmowie z Bieńkowską w restauracji. Według różnych hipotez oboje mieli m.in. poruszać temat korupcji "na wielką skalę" w resorcie infrastruktury.

W połowie lipca, w "Faktach po Faktach" szef CBA podkreślił, że nie obawia się ujawnienia nagrań, bo doskonale pamięta treść swojej rozmowy z Bieńkowską i nie ma nic do ukrycia. Zaprzeczał, by rozmawiał o sprawach prowadzonych przez Biuro. I nie wie, ani nie chce wiedzieć, co się stało z nagraniem.

- Moim zdaniem, nie ma na co czekać. Nie mówię tego, żeby zniechęcać do oczekiwania, ale nie mam sobie nic do zarzucenia. Znam treść mojej rozmowy - podkreślał kilka razy.

Tygodnik „Newsweek Polska” 30 sierpnia o nagraniu Elżbieta Bieńkowska - Paweł Wojtunik twierdził: „z 20 tomów akt, które do tej pory zgromadzili śledczy, wynika, że kelnerzy nie nagrali tego spotkania”. W tej samej publikacji Robert Stankiewicz, rzecznik ówczesnej minister Bieńkowskiej powiedział: „spotkanie z szefem CBA, owszem, miało miejsce, ale według naszej wiedzy nie zostało nagrane”. Zaś Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA dodał: ”Szef nie był przesłuchiwany przez prokuraturę w tym śledztwie. Nie oferowano mu statusu pokrzywdzonego”.

Jednak Bieńkowska zeznawała 8 października, a Wojtunik 17. - Zostali przeze mnie przesłuchani na okoliczności ich spotkania, po zgromadzeniu odpowiedniego materiału dowodowego. Zostali pouczeni o przysługującym im uprawnieniu, to jest złożenia wniosku o ściganie i złożyli oświadczenia w tym zakresie. Wcześniej, 24 czerwca Wojtunik został przesłuchany w charakterze świadka przez funkcjonariusza ABW na okoliczności związane ze spotkaniem zainicjowanym przez Sylwestra Latkowskiego jeszcze przed pierwszą publikacją tygodnika „Wprost” - odpowiada pani prokurator.

Wciąż starają się odnaleźć nagranie

Bieńkowska i Wojtunik nie złożyli wniosków o ściganie sprawców, przez co byliby uznani za pokrzywdzonych.

- Prokuratura nie zajmuje się wątkiem rozmowy Elżbiety Bieńkowskiej z Pawłem Wojtunikiem z tego powodu, że uzyskała oświadczenie obu tych osób, iż nie składają wniosku o ściganie, a tylko to mogłoby otwierać drogę do badania tej kwestii – twierdził w październiku Andrzej Seremet, prokurator generalny.

Jednak stanowisku Seremeta przeczą teraz słowa prokurator prowadzącej sprawę, która zapewnia, że wraz z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Centralnym Biurem Śledczym Policji (pracują pod nadzorem prokurator) „wciąż starają się” odnaleźć nagranie szefa CBA z Bieńkowską.

CBŚP: Kelnerzy nie współpracowali

Marek Falenta wielokrotnie, także na antenie tvn24, zapewniał, że jest niewinny. W wywiadach, których udzielał, mówił, że CBA i ABW wiedziały o nagrywaniu. Portalowi niezależna.pl pod koniec sierpnia Falenta powiedział także: „za kelnerami stało CBŚ” (obecnie Centralne Biuro Śledcze Policji – przyp. red.).
 Chodzi o Łukasza N., kelnera z restauracji „Sowa & Przyjaciele” i Konrada L., sommeliera z „Amber Room” Czy prokurator to sprawdziła?

- Należy pamiętać, że podejrzani mogą budować swoją linię obrony według własnego uznania. Sprawdzałam, czy którykolwiek z podejrzanych pozostawał przed dniem 16 czerwca 2014 roku w zainteresowaniu CBŚ. A jeżeli tak, to w związku z jakimi informacjami bądź działalnością oraz czy którykolwiek z nich do czasu upublicznienia informacji o istnieniu nagrań przekazywał je funkcjonariuszom CBŚ bądź informacje na temat tego procederu. Dyrektor CBŚP przesłał negatywną odpowiedź. Wskazał jedynie, że Marek F. „przechodził” jako osoba składająca poręczenie w jednym z postępowań prowadzonych przez inną prokuraturę, w którym czynności wykonują funkcjonariusze CBŚ – odpowiada prokurator Hopfer.

Podejrzenia budzi jednak fakt, że obaj kelnerzy zostali objęci przez policję programem ochrony osób zagrożonych – dopytujemy prokurator.

- To policja ocenia, czy są powody, by taką osobę objąć ochroną. Obecnie tylko Łukasz N. jest objęty tym programem. Konrad L. zrezygnował już z tej ochrony – odpowiada pani prokurator.

Autor: Maciej Duda / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPRM, tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości

W związku z udziałem Rosji w wojnie hybrydowej przeciwko Unii Europejskiej, w tym przeciwko Polsce, podjąłem decyzję o nałożeniu restrykcji na poruszanie się dyplomatów rosyjskich po naszym kraju - poinformował w Brukseli minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Dodał, że ambasada rosyjska dostanie wkrótce notę w tej sprawie.

Sikorski ogłosił restrykcje dla rosyjskich dyplomatów

Sikorski ogłosił restrykcje dla rosyjskich dyplomatów

Źródło:
TVN24

Przy Chacie pod Rysami, po słowackiej stronie, rozbił się helikopter. Jedna osoba została przewieziona do szpitala z obrażeniami głowy i otarciami. By dostać się do poszkodowanych, ratownicy musieli użyć technik linowych.

Śmigłowiec rozbił się przy tatrzańskim schronisku

Śmigłowiec rozbił się przy tatrzańskim schronisku

Źródło:
tvn24.pl / dennikn.sk / spravy.rtvs.sk

Liczba nowych przypadków czerniaka w Wielkiej Brytanii może osiągnąć w tym roku rekordowy poziom – szacuje Cancer Research UK. Zdaniem organizacji większości z nich można jednak zapobiec. Dlatego apeluje o rozważniejsze korzystanie ze słońca i ochronę przed jego promieniami.  

Organizacja ostrzega: liczba nowych przypadków tego nowotworu może osiągnąć rekordowy poziom

Organizacja ostrzega: liczba nowych przypadków tego nowotworu może osiągnąć rekordowy poziom

Źródło:
BBC, TVN24.pl

PKP Cargo uruchomiło program kierowania maksymalnie 30 procent pracowników na tak zwane nieświadczenie pracy przez 12 miesięcy - poinformowała w poniedziałek spółka. Nieświadczenie pracy ma dotyczyć wszystkich grup zawodowych.

Część załogi PKP Cargo skierowana na nieświadczenie pracy

Część załogi PKP Cargo skierowana na nieświadczenie pracy

Źródło:
PAP

W Dżibuti we wschodniej Afryce w ubiegłym tygodniu do środowiska uwolniono zmodyfikowane genetycznie komary, które mają pomóc w walce z malarią. Szef firmy Oxcitec, która zajmuje się modyfikacją owadów, zapewnia, że nie stanowią one zagrożenia dla ludzi i ekosystemu. To już kolejna taka próba na świecie i zapowiadane są kolejne. Od 2019 roku na całym świecie do środowiska trafił ponad miliard komarów GMO - wynika z danych amerykańskiego Centrum Prewencji i Kontroli Chorób (CDC).

Wypuszczono już ponad miliard komarów GMO

Wypuszczono już ponad miliard komarów GMO

Źródło:
PAP

Pogoda na Boże Ciało i długi weekend. Aura w tym okresie w wielu miejscach okaże się trudna - spodziewamy się gwałtownych zjawisk. Sprawdź prognozę przygotowaną przez synoptyka tvnmeteo.pl Daniela Kowalczyka.

Pogoda na Boże Ciało i długi weekend. Lepiej mieć się na baczności

Pogoda na Boże Ciało i długi weekend. Lepiej mieć się na baczności

Źródło:
tvnmeteo.pl

Skruszony przestępca rzucił fałszywe oskarżenia na policjanta. Roberta Kolasę zakuto w kajdanki i zabrano do aresztu, gdzie spędził 219 dni. Teraz były policjant domaga się od państwa sprawiedliwej zapłaty. Za złamaną karierę i życie chciał od Skarbu Państwa 1,7 miliona złotych. Sąd podjął jednak inną decyzję. Wypłata ma być znacznie niższa.

Złamano mu karierę i życie. Były policjant z niższym odszkodowaniem niż oczekiwał

Złamano mu karierę i życie. Były policjant z niższym odszkodowaniem niż oczekiwał

Źródło:
Fakty TVN, tvn24.pl
Wielkie archiwum pułkownika Gaja. "Tysiące dokumentów"

Wielkie archiwum pułkownika Gaja. "Tysiące dokumentów"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

"Odra wraca do Europy" - pisze agencja ENEX, informując o kolejnych przypadkach tej choroby zakaźnej na naszym kontynencie. Wzrost przypadków notuje się również w Polsce. Eksperci wskazują, że kluczowe w zwalczaniu odry są szczepienia.

Choroba bardziej zaraźliwa niż covid i grypa wraca do Europy 

Choroba bardziej zaraźliwa niż covid i grypa wraca do Europy 

Źródło:
PAP, ENEX, tvn24.pl

Skład komisji do spraw badania rosyjskich wpływów zostanie zaprezentowany premierowi Donaldowi Tuskowi w ciągu kilkudziesięciu godzin - zapowiedział minister spraw wewnętrznych, szef służb Tomasz Siemoniak.

"Priorytetowa sprawa" dla premiera. Siemoniak: w ciągu kilkudziesięciu godzin zaprezentujemy skład komisji

"Priorytetowa sprawa" dla premiera. Siemoniak: w ciągu kilkudziesięciu godzin zaprezentujemy skład komisji

Źródło:
PAP

W związku z nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego grupa artystów z całej Unii Europejskiej stworzyła 27 plakatów, które mają zachęcić do głosowania i pokazać, że każdy głos się liczy. Polskę w zestawieniu reprezentuje ilustracja autorstwa graficzki Ady Zielińskiej.

27 artystycznych plakatów do pobrania. Ilustratorzy zachęcają do głosowania w eurowyborach

27 artystycznych plakatów do pobrania. Ilustratorzy zachęcają do głosowania w eurowyborach

Źródło:
fineacts.co

"Otwierasz butelkę i się musisz siłować z tym" - opublikowane w mediach społecznościowych nagranie Sebastiana Kalety odbiło się szerokim echem nie tylko w internecie. Ale poseł nie był pierwszy. Z nakrętkami od tygodni "siłują się" demonstracyjnie prawicowi politycy i ich sympatycy. Dlaczego wkrótce wszystkie butelki będą mieć nowy typ zakrętek?

Poseł Kaleta "siłuje się" z korkiem od butelki, konkurenci drwią. "Pan tak serio?"

Poseł Kaleta "siłuje się" z korkiem od butelki, konkurenci drwią. "Pan tak serio?"

Źródło:
tvn24.pl

Do groźnego zdarzenia doszło na jednej z dróg powiatu zgorzeleckiego. Nietrzeźwa kobieta dachowała samochodem, przewożąc roczne dziecko. Gdy na miejsce przyjechał ojciec dziecka, aby się nim zaopiekować, okazało się, że oboje rodzice byli poszukiwani. Para została zatrzymana.

Dachowała autem z rocznym dzieckiem. Matka była pijana i poszukiwana

Dachowała autem z rocznym dzieckiem. Matka była pijana i poszukiwana

Źródło:
tvn24.pl

Od soboty trwają poszukiwania mężczyzny, który zniknął pod wodą w rzece Narew w miejscowości Łacha. Strażacy i Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe szukają zaginionego przy użyciu sonarów i dronów. - Zaginiony to 19-letni maturzysta - ustalił reporter tvnwarszawa.pl.

Poszukiwania na Narwi. 19-latek świętował zakończenie matur. "Chciał dopłynąć do boi"

Poszukiwania na Narwi. 19-latek świętował zakończenie matur. "Chciał dopłynąć do boi"

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do tragicznego wypadku doszło w Cieszynie. 46-letni rowerzysta, zjeżdżając ulicą Mickiewicza, uderzył w ścianę budynku przy alei Łyska. Zginął na miejscu.

Rowerzysta uderzył w ścianę budynku, zginął na miejscu

Rowerzysta uderzył w ścianę budynku, zginął na miejscu

Źródło:
tvn24.pl

W poniedziałek rozpoczęło się losowanie miejsc na tymczasowym targowisku dla kupców ze spalonego centrum handlowego Marywilska 44. Przed kontenerem, gdzie przeprowadzane są formalności, oczekuje grupa kilkuset osób. Kolejka przesuwa się bardzo wolno.

Na przydział kontenera czeka kilkaset osób. Przez godzinę obsłużono zaledwie 15

Na przydział kontenera czeka kilkaset osób. Przez godzinę obsłużono zaledwie 15

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkaniec Łodzi odnalazł w lesie łagiewnickim leżącego przy drodze młodego mężczyznę. 24-latek był cały poparzony i trafił w stanie ciężkim do szpitala. Jak poinformowała tvn24.pl rzeczniczka łódzkiej policji, mężczyzna zmarł dzisiaj nad ranem. Okoliczności jego śmierci wyjaśnia Prokuratura Rejonowa Łódź-Bałuty.

Był poparzony i leżał w lesie. Mężczyzna nie żyje

Był poparzony i leżał w lesie. Mężczyzna nie żyje

Źródło:
tvn24.pl

Szpital, w którym operowany był prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, dostał w ciągu pięciu lat dotacje z Funduszu Sprawiedliwości sięgające niemal 18,5 miliona złotych - podał Onet. W sobotę portal tvn24.pl dotarł do nagrań z dwóch spotkań, które zarejestrował Tomasz Mraz, były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Nowe taśmy. "Pierwsze kolano RP" i miliony dla szpitala

Nowe taśmy. "Pierwsze kolano RP" i miliony dla szpitala

Źródło:
tvn24.pl, Onet

Polska ma prawdziwą rodzinę Soprano - odkryliśmy ją, gdy byłem prokuratorem generalnym. To bliscy Donalda Tuska - napisał w mediach społecznościowych lider Suwerennej Polski Zbigniew Ziobro. Były minister sprawiedliwości zabrał głos, podczas gdy od kilku dni mediach publikowane są fragmenty rozmów w aferze taśmowej, dotyczącej nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości.

Ziobro zabiera głos. Pisze o "prawdziwej rodzinie Soprano" 

Ziobro zabiera głos. Pisze o "prawdziwej rodzinie Soprano" 

Źródło:
tvn24.pl

Poseł Konfederacji Stanisław Tyszka opowiedział w poniedziałek o kulisach spotkania w 2020 roku z ówczesnym ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. - W pewnym momencie Janusz Kowalski rzucił coś takiego, że byłaby możliwość skorzystania z Funduszu Sprawiedliwości - mówił. Do tych słów w mediach społecznościowych odniósł się Kowalski. Doniesienia Tyszki nazwał "wymyślaniem bzdur".

Tyszka kontra Kowalski. "Złodzieje" i "poseł-leniuch"

Tyszka kontra Kowalski. "Złodzieje" i "poseł-leniuch"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

W Irlandii mieszka 120 tysięcy Polaków, a przez 20 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej były ich setki tysięcy - stwierdził irlandzki minister stanu do spraw promocji handlu, regulacji cyfrowych i firm Dara Calleary. Wskazał także, Polacy pracują głównie w branżach nowych technologii i usługach cyfrowych.

Polacy zadomowili się w irlandzkiej gospodarce

Polacy zadomowili się w irlandzkiej gospodarce

Źródło:
PAP

Polska Izba Handlowa złożyła wniosek o odrzucenie projektu poselskiego przywracającego dwie niedziele handlowe w każdym miesiącu. Jak ostrzega branża, "wejście w życie nowych regulacji doprowadzi do strat po stronie konsumentów oraz handlowców".

Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Branża zabrała głos

Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Branża zabrała głos

Źródło:
PAP

Gdzie jest burza? W poniedziałek 27.05 w części Polski około godzin południowych zaczęły pojawiać się wyładowania atmosferyczne. Niebezpiecznych zjawisk przybywa. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? W części kraju spodziewamy się nawałnic

Gdzie jest burza? W części kraju spodziewamy się nawałnic

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Alert RCB. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega mieszkańców przed groźną pogodą. W poniedziałek należy spodziewać się jej na terenie trzech województw. Eksperci zalecają, by w tych regionach ze względu na wysokie ryzyko burz bez potrzeby nie wychodzić z domu.

Alert RCB. Tu należy zachować szczególną ostrożność

Alert RCB. Tu należy zachować szczególną ostrożność

Źródło:
RCB, tvnmeteo.pl

Policjanci z małopolskich Myślenic zwrócili się z prośbą do podkarpackich funkcjonariuszy, by ci doręczyli Danielowi Obajtkowi wezwanie na przesłuchanie przed komisją śledczą w sprawie afery wizowej. - Trzeba będzie szlakiem kampanijnym dorwać Obajtka – zapowiedział szef komisji poseł Michał Szczerba.

Chcą przesłuchać Daniela Obajtka. "Będziemy dokładać wszelkich starań, aby doręczenie było skuteczne"

Chcą przesłuchać Daniela Obajtka. "Będziemy dokładać wszelkich starań, aby doręczenie było skuteczne"

Źródło:
PAP
"Informacje dyskwalifikujące", ale służby nie wszczęły kontroli

"Informacje dyskwalifikujące", ale służby nie wszczęły kontroli

Źródło:
tvn24.pl
Premium
Przychodzi Matecki do Romanowskiego. "To wygląda bardzo słabo, panowie"

Przychodzi Matecki do Romanowskiego. "To wygląda bardzo słabo, panowie"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Wybory do Parlamentu Europejskiego już za mniej niż dwa tygodnie. Z tej okazji Fundacja Wolności Gospodarczej (FWG) udostępniła profrekwencyjny spot, w którym wylicza korzyści płynące z członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

"A co my niby mamy z tej Unii?". Lista korzyści w nowym spocie zachęcającym do głosowania

"A co my niby mamy z tej Unii?". Lista korzyści w nowym spocie zachęcającym do głosowania

Źródło:
TVN24.pl

W poniedziałek formalnie ruszyła ponowna kontrola NIK w Funduszu Sprawiedliwości. Kontrolerzy wejdą do Ministerstwa Sprawiedliwości w środę - przekazał rzecznik NIK Marcin Marjański. W piątek działania w tej sprawie zapowiedział prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś.

NIK ponownie bierze się za Fundusz Sprawiedliwości

NIK ponownie bierze się za Fundusz Sprawiedliwości

Źródło:
PAP

Były premier Mateusz Morawiecki nie udzielił odpowiedzi wprost na kilkukrotnie zadawane przez dziennikarzy pytanie, co zrobił po otrzymaniu informacji z Najwyższej Izby Kontroli o nieprawidłowościach w Funduszu Sprawiedliwości. - Wiarygodność NIK w tej sprawie jest dla mnie mniejsza niż zero - mówił Morawiecki. Niewiarygodne są też dla niego zeznania Tomasza Mraza i opublikowane przez niego nagrania rozmów polityków Suwerennej Polski dotyczących zarządzania milionami z Funduszu.

Mateusz Morawiecki pytany o Fundusz Sprawiedliwości. Raporty NIK, zeznania Mraza i taśmy są dla niego niewiarygodne

Mateusz Morawiecki pytany o Fundusz Sprawiedliwości. Raporty NIK, zeznania Mraza i taśmy są dla niego niewiarygodne

Źródło:
TVN24

Media publikują taśmy, które w ostatnich dwóch latach zarejestrował Tomasz Mraz - były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości. To jedynie fragmenty, bo - jak podawał Onet - nagrań ma być łącznie około 50 godzin. Podsumowujemy dotychczasowe publikacje dotyczące taśm i afery Funduszu Sprawiedliwości.

Taśmy Mraza i afera Funduszu Sprawiedliwości. Podsumowujemy dotychczasowe publikacje

Taśmy Mraza i afera Funduszu Sprawiedliwości. Podsumowujemy dotychczasowe publikacje

Źródło:
tvn24.pl

"Zwracamy się do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz jej Członków z wnioskiem o niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do wydania decyzji o przedłużeniu koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style" - apeluje Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji. Z kolei Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej dodaje, że "ze względu na poruszaną w ramach treści dostępnych w programie TVN Style tematykę oraz jego popularność, dostępność tego programu jest pożądana przez abonamentów i stanowi o ich atrakcyjności". Związek Telewizji Kablowych w Polsce Izba Gospodarcza wniósł "o jak najszybsze zakończenie postepowania" w "przedmiocie przedłużenia koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style".

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Źródło:
tvn24.pl

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl

W poniedziałek wieczorem poznamy zwycięzców 13. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Na transmisję na żywo z uroczystej gali zapraszamy do TVN24 BiS o godzinie 20.00.

Do kogo trafią "Biznesowe Oscary"? Dziś rozdanie nagród

Do kogo trafią "Biznesowe Oscary"? Dziś rozdanie nagród

Źródło:
tvn24.pl