Pytanie o projekt zaostrzający kary za aborcję. Minister zdrowia: wypowiemy się, jeśli poznamy szczegóły

Autor:
js/kab
Źródło:
TVN24
Reporter "Faktów" TVN pytał ministra zdrowia o projekt zaostrzający kary za aborcję
Reporter "Faktów" TVN pytał ministra zdrowia o projekt zaostrzający kary za aborcjęTVN24
wideo 2/3
TVN24Reporter "Faktów" TVN pytał ministra zdrowia o projekt zaostrzający kary za aborcję

O obywatelski projekt zaostrzający kary za aborcję pytał w czwartek ministra zdrowia reporter "Faktów" TVN. Adam Niedzielski unikał odpowiedzi, bo pytanie nie dotyczyło tematu konferencji. Na uwagę, że resort powinien wypowiedzieć się w tej sprawie, odparł: "gwarantuję panu, że się wypowie, jeżeli poznamy szczegóły tego projektu". Pytany, czy zapadła już decyzja polityczna w tej sprawie, nie odpowiedział. 

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek 28 października skierowała do pierwszego czytania obywatelski projekt zaostrzający kary za aborcję autorstwa Fundacji "Pro-Prawo do Życia". Wpłynął on do Sejmu 22 września. Zakłada między innymi dodanie do Kodeksu karnego definicji "dziecka poczętego". Za umyślne "pozbawienie życia" płodu miałoby grozić nawet dożywocie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Niedzielski: resort zdrowia wypowie się, jak poznamy szczegóły

O komentarz do tego projektu pytał ministra zdrowia Adama Niedzielskiego na czwartkowej konferencji prasowej dotyczącej kampanii "Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje", reporter "Faktów" TVN Maciej Knapik. 

Zareagowała prowadząca konferencję, która poprosiła o zadawanie pytań niedotyczących tematu konferencji w oddzielnych wywiadach.

Na uwagę reportera, że to dotyczy konferencji prasowej, dotyczy lęku, bezradności, wstydu bardzo wielu młodych ludzi, Niedzielski powiedział: - "pan redaktor jak zwykle zaburza spokój rozmowy i powagę tematu". 

Gdy reporter zauważył, że resort zdrowia powinien się wypowiedzieć w tej sprawie, minister odparł: - Gwarantuję panu, że się wypowie, jeżeli poznamy szczegóły tego projektu. Pytany, czy zapadła już decyzja polityczna w tej sprawie, nie odpowiedział. 

Autor:js/kab

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości