Uderzył w tył radiowozu i wbił go pod cysternę. Dwóch policjantów w szpitalu

Autor:
bp/tok
Źródło:
tvn24.pl, Jawor 998
Bus wbił radiowóz pod cysternę na autostradzie. Ranni dwaj policjanci
Bus wbił radiowóz pod cysternę na autostradzie. Ranni dwaj policjanciJawor 998
wideo 2/7
Jawor 998Bus wbił radiowóz pod cysternę na autostradzie. Ranni dwaj policjanci

Do groźnego wypadku doszło na dolnośląskim odcinku autostrady A4 w kierunku Legnicy. W stojący na jezdni radiowóz uderzył rozpędzony bus, wbijając samochód z dwoma policjantami pod cysternę. Funkcjonariusze trafili do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 2 w nocy ze środy na czwartek na dolnośląskim odcinku autostrady A4 w stronę Legnicy. Na wysokości Budziszowa Wielkiego w tył policyjnego radiowozu wjechał bus, wbijając pojazd pod cysternę.

Wypadek na dolnośląskim odcinku autostrady A4Jawor 998

Radiowóz wbity pod cysternę. Policjant zakleszczony

Wcześniej funkcjonariusze zabezpieczali zepsutą ciężarówkę, która zatrzymała się na prawym pasie ruchu. Jak informuje nas rzeczniczka jaworskiej policji, aspirant sztabowy Ewa Kluczyńska, funkcjonariusze w momencie wypadku znajdowali się w środku oznakowanego radiowozu, mieli włączone światła uprzywilejowania i byli dobrze widoczni.

Czytaj też: Mieszkali w tej samej wsi, jechali razem do pracy. Śledztwo i żałoba po śmierci trzech mężczyzn

W pewnym momencie w pojazd mundurowych uderzył bus. - Kierujący renault 57-latek z nieustalonych przyczyn najechał na stojący na prawym pasie radiowóz, wpychając go pod stojącą przed nim cysternę. Jeden z policjantów wyszedł z pojazdu o własnych siłach. Drugi, siedzący na miejscu kierowcy, został zakleszczony w środku - powiedziała tvn24.pl Kluczyńska.

Wypadek na dolnośląskim odcinku autostrady A4Jawor 998

Dwaj policjanci ranni, jeden wciąż jest w szpitalu

Wezwani na miejsce strażacy wyciągnęli zakleszczonego policjanta przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Konieczne było wycięcie drzwi pojazdu.

Wypadek na dolnośląskim odcinku autostrady A4Jawor 998

Czytaj też: Na prostym odcinku drogi uderzył w śmieciarkę. 61-latek zginął na miejscu

- Obaj funkcjonariusze z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Jeden z nich został już wypisany. Drugi wciąż jest hospitalizowany, jednak jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - podkreśliła oficer prasowa jaworskiej policji.

W miejscu wypadku pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza i prokurator. Kierujący busem został zatrzymany. Odpowie najprawdopodobniej za spowodowanie wypadku komunikacyjnego. W zależności od obrażeń, jakie odniósł ciężej ranny policjant, 57-latkowi może grozić do trzech lub nawet do ośmiu lat więzienia.

Na autostradzie A4 po wypadku jezdnia w kierunku Legnicy była zablokowana. W stronę Wrocławia nieprzejezdny był jeden pas ruchu. Utrudnienia trwały do godziny 6.30. Zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy od autorów strony Jawor 998.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp/tok

Źródło: tvn24.pl, Jawor 998

Źródło zdjęcia głównego: Jawor 998

Pozostałe wiadomości