Rzecznik Praw Obywatelskich będzie sprawdzał, do kogo i jakie e-maile wysyłają jego pracownicy. Już polecił wprowadzenie stosownych zapisów do regulaminu pracy w swoim biurze - informuje "Życie Warszawy".

Jedna osoba zginęła w pożarze kamienicy w Łodzi. Ogień zauważono około 21. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru był nielegalnie podłączony piecyk elektryczny. Policja bada sprawę.

Ubezpieczyciele czekają na koszyk świadczeń gwarantowanych, zapowiadany do końca tego tygodnia. Wtedy będą mogli określić zainteresowanie polisami zdrowotnymi. Eksperci przestrzegają, że posiadacze polis nie tylko ominą kolejki do zabiegów, ale też zmonopolizują dostęp do najlepszych szpitali i specjalistów - pisze "Gazeta Prawna".

W 2007 roku w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - oprócz wytycznych dla funkcjonariuszy - powstał instruktażowy film, pokazujący jak mają być zatrzymywani podejrzani, by sporządzić dobry materiał dla telewizji - informuje "Rzeczpospolita".

Kolejna prowokacja CBA czy jeszcze jedna fantazja rozgoryczonego więźnia? Jeśli prowokacja - to czy legalna? Dziennikarze programu TVN "Teraz My" wysłuchali relacji aresztanta, który opowiada, jak miał stać się narzędziem CBA, podsuwającym "Samoobronie" spreparowane wiadomości.

Jeśli lekarz odmówi kobiecie aborcji, będzie ona mogła odwołać się do specjalnej komisji lekarskiej - "Dziennik" donosi o rządowych projektach, które maja wypełnić lukę w przepisach, wytkniętą Polsce przez Trybunał Praw Człowieka.

Wyrok brytyjskiego sądu, który w poniedziałek skazał Polaka na podwójne dożywocie za gwałt na Brytyjce, nie jest oczywisty dla znanego polskiego prawnika Jacka Kondrackiego. Z kolei genetyk dziwi się błędowi popełnionemu w angielskim laboratorium. Specjaliści dyskutowali o wyroku w "Magazynie 24 Godziny".

Najnowszy sondaż poparcia pokazuje, że po tygodniowym zawahaniu Platforma Obywatelska odrabia straty. W ostatni weekend poparcie dla PO deklarowała znów ponad połowa ankietowanych.

Jedna osoba jest ciężko ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w Gdyni. TIR uderzył w jadącego przed nim volkswagena i wbił go w miejski autobus. - Nikt spośród pasażerów autobusu nie został ranny - powiedział portalowi tvn24.pl oficer dyżurny Komendy Miejskiej w Gdyni.

Władze PiS rozpoczynają kampanię, której celem jest przekonanie części polskiej inteligencji do tej partii – zapowiedział w poniedziałek w Krakowie prezes partii Jarosław Kaczyński. Dodał, że PiS chce przekonać Polaków, iż "sfery intelektualne są naturalnym i niezmiernie istotnym zapleczem politycznym dla jego partii".

- Wyjście Dochnala z aresztu to jest porażka. Porażka oskarżenia, porażka obrony i porażka całego polskiego wymiaru sprawiedliwości - ocenia w "Magazynie 24 Godziny" obrońca Marka Dochnala mec. Jacek Gutkowski. - Areszt nie może zastępować kary - mówił wcześniej minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

- Zarzuty wobec Krzysztofa Bondaryka są mordercze. Teraz musi tę sprawę rozstrzygnąć sąd - tak w "Magazynie 24 Godziny" wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna komentował poniedziałkowe rewelacje na temat szefa ABW. Jednoznacznie też stwierdził, że nadal ufa szefowi ABW.

- Idziemy porozmawiać o Koteckiej – mówił Zbigniew Ziobro, gdy szliśmy do Andrzeja Urbańskiego (szefa TVP - red.). Nie opierałem się, poszedłem. Nie wiem właściwie dlaczego - mówił w "Kropce nad i" TVN24 były szef MSWIA Janusz Kaczmarek.

Wszystkie loty samolotów CASA C-295M zostały zawieszone do odwołania - poinformował na poniedziałkowej konferencji gen. Andrzej Błasik, dowódca sił powietrznych.

Prezydent w sytuacjach kryzysowych dowiaduje się o nich w czwartej kolejności po szefie MON, szefie sztabu generalnego i BBN-ie - wynika z procedur MON-u. - BBN samo chciało informować prezydenta - przekonuje resort. - To nieprawda. MON źle nas zrozumiał - odpowiada BBN.

Śledczy analizują dane z czarnej skrzynki samolotu CASA, który rozbił się w Mirosławcu - oświadczył podpułkownik Zbigniew Drozdowski na wspólnej konferencji z Bogdanem Klichem. MON poinformował, że pierwszy protokół ze śledztwa w sprawie ubiegłotygodniowej katastrofy poznamy za dwa-trzy miesiące.

17-letni Bartek poczuł się źle podczas lekcji - nie mógł złapać oddechu, stracił czucie w nogach, upadł. Kiedy do szkoły przyjechała karetka, anestezjolog orzekł, że chłopak histeryzuje z powodu zawodu miłosnego. Wychowawca Bartka sam postanowił zawieźć go do szpitala. Na szczęście...