ABW nie miało nakazu przeszukania mieszkań

Przeszukanie w domu Janusza Kaczmarka nie były do końca zgodne z procedurami. Prokuratorzy chcieli, żeby funkcjonariusze ABW weszli "na legitymację", ci ostatni chcieli nakazu - to ich poróżniło, pisze "Dziennik".

Fotyga: Niemcy chcą nas zdyskredytować

Niemcy chcą nas upokorzyć i spiskują z Rosją, a Berlin jest naszym historycznym wrogiem - tak mówi Anna Fotyga w wywiadzie dla "International Herald Tribune", na który powołuje się "Dziennik".

Platforma zmiażdży konkurencję?

Po jesiennych wyborach Platforma Obywatelska może mieć większość w parlamencie. Gdyby tak się stało, pierwszy raz od 1989 roku Polską rządziłaby jedna partia. Najnowszy sondaż wyborczy TNS OBOP publikuje "Dziennik".

Czołg na wyciągnięcie ręki

Paradzie towarzyszyły tysiące widzów, zapełniających trasę i boczne uliczki. Największym powodzeniem cieszyły się wozy opancerzone, czołgi i samoloty.

Rokita: lepsze wybory od komisji

- Sprawę CBA czy konfliktu Janusza Kaczmarka ze Zbigniewem Ziobrą musi wyjaśnić komisja śledcza, ale nie w tym Sejmie – uważa Jan Rokita. Zdaniem polityka PO najlepszym wyjściem są jesienne wybory.

Kaczmarek: nic nie wiedziałem o teczkach

- Oczerniany jestem od paru dni, dziś się dowiaduję, że chroniłem jakieś teczki. Nic podobnego nie miało miejsca. Są dokumenty, które to potwierdzą - zapewnił w TVN24 były szef MSWiA Janusz Kaczmarek.

Na Białorusi niemile widziani

Lider PO Donald Tusk i wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra (PiS) nie zostawli wpuszczeni na Białoruś. Z kolei doradca premiera ds. Polonii, Michał Dworczyk, musiał opuścić ten kraj. - Zagrożono mi deportacją, jeśli nie wyjadę - mówi portalowi tvn24.pl Dworczyk.

Wcześniejsze wybory w interesie narodowym

- Wcześniejsze wybory nie są rzeczą normalną, ale jest wysoce prawdopodobne, że są w interesie narodowym - powiedział Lech Kaczyński w wywiadzie dla "Wiadomości" w TVP1. Prezydent mówił także o polskim patriotyzmie i jego budowaniu.

Kaczmarek nadzorował nielegalną operację UOP?

W 1993 r. Janusz Kaczmarek - wówczas prokurator rejonowy w Gdyni - nadzorował nielegalną operację Urzędu Ochrony Państwa – pisze „Wprost”. UOP przejął wówczas dokumenty z teczek SB. Materiały zniknęły.

Tusk nie wjechał na Białoruś

Delegacja PO z Donaldem Tuskiem na czele nie została wpuszczona na Białoruś. Wcześniej granicy nie przekroczył wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra (PiS). Polskie MSZ wezwało ambasadora Białorusi do wyjaśnienia sprawy.

Samolot szybszy od łodzi i bolidu F1

- Bezprecedensowy wyścig w skali świata - tak okrzyknięto imprezę organizowaną przez znanego producenta napojów energetycznych. Za kierownicą wyścigowego bolidu usiadł były kolega z teamu Roberta Kubicy - Sebastian Vettel. Za sterami samolotu zasiadł austriacki wyczynowiec Hannes Arch, a wyścigową łódź poprowadził Polak Bartłomiej Marszałek.

"PO gwarantem wyjaśnienia akcji CBA"

- Nie było i nie będzie żadnych paktów gwarantujących bezkarność. PO gwarantuje, że akcja CBA w ministerstwie rolnictwa będzie wyjaśniona - zapowiedział lider Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk.

Wojsko przeszło przez Warszawę

Tysiące ludzi na ulicach Warszawy oglądało defiladę wojskową z okazji Święta Wojska Polskiego. Defiladę przyjął prezydent Lech Kaczyński.

Policyjny pościg za pijanym kierowcą w Działdowie

Prawie pół godziny trwał policyjny pościg za uciekającym mężczyzną z Działdowa. Zatrzymany przez policjantów 54-letni kierowca Opla był zupełnie pijany. Nie miał też uprawnień do prowadzenia pojazdu - stracił je właśnie za jazdę po wpływem alkoholu.

Abp Życiński: mamy zobowiązania wobec NATO

- W dzisiejszym globalnym świecie nie można koncentrować się jedynie na obronie własnej wolności, a zawarte przez Polskę sojusze zobowiązują - podkreślił abp Józef Życiński podczas mszy świętej w Lublinie z okazji Święta Wojska Polskiego.

Setki tysięcy pątników pod Jasną Górą

Około stu tysięcy pielgrzymów i drugie tyle mieszkańców Częstochowy uczestniczyło we mszy na błoniach wokół jasnogórskiego klasztoru. To kulminacyjny moment pielgrzymek, które od tygodni zmierzały do Częstochowy.

Sikorski: ofiary będą

Afgańczycy są mistrzami intryg. Aby nie paść ich ofiarą powinien zostać wzmocniony polski zwiad w tym kraju - uważa b. szef MON Radosław Sikorski.

Lecą prokuratorskie głowy za sprawę brudnych strzykawek

Stanowiska stracili szefowie Prokuratury Rejonowej w Radomiu. To tam trafiło zawiadomienie o brudnych strzykawkach, znalezionych w miejscowym szpitalu. Śledztwo szło ślamazarnie, a zawiadomienie o zagrożeniu dla pacjentów nie trafiło dalej.

Defilada wojska przejdzie ulicami Warszawy

F16, śmigłowce w powietrzu, na ziemi czołgi i setki żołnierzy: na stołecznych Alejach Ujazdowskich wielka wojskowa defilada. To największa od lat impreza z okazji święta Wojska Polskiego. Warszawiacy będą mieli okazję podziwiać polską armię, ale i... postać w korkach.

Kiedy wybory?

Mimo, że Prawo i Sprawiedliwość i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia w sprawie wyborów, a nawet ogłosiły ich oficjalną datę - wcale nie jest pewne, czy w ogóle do nich dojdzie. Do przegłosowania wniosku o samorozwiązanie Sejmu obu klubom brakuje bowiem 26 głosów.

"Przychodzimy tu po to, by napełnić swe serca miłością"

- Wśród wielu intencji trzeba dołączyć wielką modlitwę za naszą ojczyznę, która - wydaje się w tych tygodniach i miesiącach - tak bardzo tej modlitwy potrzebuje - powiedział w homilii metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz, zwracając się do tysięcy zgromadzonych na Jasnej Górze wiernych w przeddzień oficjalnego rozpoczęcia obchodów święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Nie kupują ale kopiują

Właściciele księgarń w Krakowie wieszają w swoich sklepach tabliczki z napisem „Nie kopiuj, ale kupuj”. Wprowadzają zakaz fotografowania książek, bo niedoszli klienci coraz częściej wchodzą do księgarń z aparatami.

Lipiński: czas przerwać ten układ

- To wszystko konfabulacje rozżalonego byłego ministra - podsumowuje zarzuty Janusza Kaczmarka wobec Zbigniewa Ziobry szef gabinetu politycznego premiera Adam Lipiński. - Jeśli opozycja chce nas sprawdzić, niech to zrobi po wyborach - dodaje.

Lubelska PO nie chce Palikota

Sześciu członków PO z Lublina ma już serdecznie dość Janusza Palikota i chce wykluczenia go z partii. Szef lubelskiej Platformy lubi szokować - zdarzały mu się konferencje prasowe w koszulce "Jestem z SLD" czy... ze sztucznym penisem w ręku.