Wilczury pogryzły dziecko na placu zabaw

Na osiedlowym palcu zabaw w Annopolu (woj. lubelskie), dwa bezpańskie wilczury zaatakowały i dotkliwie pokąsały 5-letniego chłopca. Zwierzęta zostały szybko odgonione przez dorosłych, a chłopiec przewieziony śmigłowcem do szpitala.

Zostawili Nikolę bez opieki, teraz są oburzeni

- Ja jej nie wysyłałem po zakupy całotygodniowe, tylko po prostu dziecko chciało zwykłego lizaka czy loda – broni się ojciec 3-letniej Nikoli, który późnym wieczorem wysłał dziecko po zakupy. Znaleziono je dopiero rano u miejscowych bezdomnych. Byli pijani.

„Premier używa związków jak mięsa armatniego”

W Gdańsku ważą się losy debaty premiera ze stoczniowcami, a na Wiejskiej zdania podzielone. – Donald Tusk używa stoczniowców jako mięsa armatniego w PR-owskich zagrywkach – grzmiał Jacek Kurski (PiS). – Związkowcy mają tylko argument siły – nie zgodził się Stanisław Żelichowski (PSL). – Debata to czysta propaganda – podsumował Grzegorz Napieralski (SLD).

Krezusi i biedacy z Wiejskiej

Są wśród nich milionerzy, są i tacy, którzy poza poselską pensją i sejmową dietą - nie mają prawie nic. W ławach parlamentu obok ministra-milionera Mirosława Drzewieckiego (PO) i niewiele biedniejszego polityka z lewej strony sceny Marka Borowskiego (SdPL), zasiadają też posłowie niemal bez grosza oszczędności jak Tadeusz Cymański (PiS) czy minister infrastruktury Cezary Grabarczyk (PO).

Kwaśniewska i Michał Tusk ocenią ojców

4 czerwca 1989 ona miała osiem lat, on - siedem. Ich ojcowie współtworzyli III Rzeczpospolitą. Jak Aleksandra Kwaśniewska i Michał Tusk oceniają 20 lat niepodległej Polski? Tylko w "Teraz My".

Beatyfikacja Jana Pawła II za rok?

Beatyfikacja Jana Pawła II już za rok? Zdaniem biskupa Tadeusza Pieronka jest bardzo możliwe, że papież Polak zostanie wyniesiony na ołtarze w piątą rocznicę śmierci.

Niemka składa wniosek o eksmisję rodzin z Mazur

Jeszcze w tym tygodniu będzie pozew Agnes Trawny o eksmisję mieszkających w Nartach rodzin Moskalików i Głowackich. Do procesu dojdzie, ponieważ nie znalazł się inwestor gotowy wyłożyć pieniądze na wykupienie majątku obywatelki Niemiec. Dwie rodziny, których eksmisji chce Trawny zapowiadają, że dobrowolnie nie opuszczą domu. Jednocześnie odrzucają pomoc wojewody, który znalazł im mieszkania.

Prezydent i rząd na 3-

Coraz niżej oceniamy polską klasę polityczną. Znów spadły notowania prezydenta, którego źle ocenia prawie trzy czwarte badanych oraz rządu, którego pracę krytykują dwie trzecie Polaków - wynika z sondażu TNS OBOP.

Pozostałe związki: Jesteśmy, będziemy

Wszystko wskazuje na to, że premier Donald Tusk będzie debatował dziś tylko z małymi związkami, reprezentującymi 10 proc. pracowników gdańskiej stoczni. - Jesteśmy, będziemy - oświadczył w TVN24 Marek Bronk, szef związku "Okrętowiec". To właśnie "Okrętowiec" oraz "Związek Inżynierów i Techników" zostały przez "Solidarność" nazwane "koniami trojańskimi" i "przybudówkami" rządu.

Wcześniak z samolotu nie przeżył

Lekarze robili, co mogli, ale byli bezsilni. Chłopiec, który trafił w nocy na intensywną terapię na Karową zmarł. Wcześniak urodził się w niedzielę w czasie lotu z Islamabadu do Manchesteru. Samolot lądował awaryjnie w Warszawie, żeby ratować nowonarodzone dziecko.

Sprawę Olewnika prowadził "kret"

Grzegorz K., były szef policyjnej grupy badającej sprawę porwania Krzysztofa Olewnika, sprzedawał gangsterom materiały ze śledztw - uważa gdańska prokuratura. - Zarzuty nie dotyczą sprawy Olewnika - precyzuje rzecznik KGP Mariusz Sokołowski.

Zarzut zabójstwa, areszt uchylony

Olsztyński sąd uchylił areszt dla biegłego sądowego podejrzanego o zabójstwo żony. Jednak prokuratura, mimo decyzji sądu, "nie widzi powodów do zmiany zarzutów stawianych biegłemu". Tydzień temu prokuratura zatrzymała lekarza pod zarzutem uduszenia żony. Chirurg nie przyznał się do winy.

Komisja bije się w piersi i zmienia spot

Kontrowersyjny spot, przygotowany przez Komisję Europejską, poświęcony 20. rocznicy upadku komunizmu, w którym Polska pojawia się zaledwie na 5 sekund - będzie zmieniony. KE potwierdziła podawane wcześniej nieoficjalne informacje TVN24. Ze spotu ma zniknąć transparent "Gazety Polskiej", a dodane mają być zdjęcia Solidarności, a być może również zdjęcia z okrągłego stołu i ze Stoczni Gdańskiej.

Stoczniowcy do premiera: zmienia się nam narzeczoną

Nie ma porozumienia między związkowcami a Donaldem Tuskiem ws. poniedziałkowej debaty. Przedstawiciele Solidarności i OPZZ nie chcą, by w spotkaniu brały udział inne związki zawodowe. Rzecznik rządu Paweł Graś próbował przekonywać stoczniowców do zmiany zdania. Bezskutecznie. - Premier stchórzył i dlatego próbuje wbić klin - oburzał się wcześniej TVN24 Roman Gałęzewski z "Solidarności".

"Wałęsa nie powinien mieć żółtych papierów w polityce"

Nie uważam, że Lech Wałęsa powinien mieć w polityce "żółte papiery", pleść, gadać co mu ślina na język przyniesie, czy wreszcie kłamać - tak Ryszard Czarnecki z PiS uzasadnił zażalenie na postanowienie sądu w sprawie, którą wytoczył w trybie wyborczym Lechowi Wałęsie. Europoseł domaga się przeprosin od Wałęsy za negowanie swoich zasług z lat 80.

Dla Czumy "s...syny" i "wredne babsztyle" to łagodny język

Nazywanie blogerów "s...synami" lub "wrednymi babsztylami", jak pisał o internautach syn ministra sprawiedliwości, to - w opinii Andrzeja Czumy - łagodny język. - Tam (w internecie-red.) się używa wulgarnego, ulicznego języka i to anonimowo - tłumaczył w RMF FM minister, przypominając, że jego syn podpisał się imieniem i nazwiskiem. Czuma nie zamierza jednak wytaczać procesu w tej sprawie.

PiS poprze Buzka na  szefa PE

Jeśli kandydatura Jerzego Buzka zostanie zgłoszona na forum Parlamentu Europejskiego, to eurodeputowani PiS go poprą. Mogę to zagwarantować - powiedział w Radiu Zet startujący w eurowyborach Michał Kamiński z PiS.

"Kłamstwo na dzisiaj, jutro może tak będzie"

Najpierw Lech Wałęsa "kłamstwem i bzdurami" nazwał doniesienia "Dziennika", że podczas obchodów 4 czerwca wraz z Declanem Ganley'em odda hołd stoczniowcom w Gdańsku, a później poleci do Paryża na konwencję partii Libertas. Później jednak dodał, że "nie wyklucza takiej sytuacji". - Kłamstwo na dzisiaj, jutro może tak będzie - stwierdził w TVN24.

Płonie składowisko drewna

W Bytomiu płonie składowisko odpadów drewnianych - donosi na platformę Kontakt TVN24 internauta. Palą się suche deski, gałęzie i stare palety - wyjaśnia bytomska straż pożarna. Nikt nie został poszkodowany.

Wałęsa zarabia nie tylko na Libertasie

Od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych dostaje za wystąpienia Lech Wałęsa. Były prezydent wystąpił nie tylko na kongresie Libertasu, ale też m.in. na prywatnej imprezie kontrowersyjnego biznesmena Mariusza Świtalskiego - pisze "Newsweek".

Partia Ganley'a nie chce polskich imigrantów

Gdy bezrobocie wciąż rośnie, trzeba ograniczyć napływ imigrantów z Europy Środkowo-Wschodniej, w tym z Polski - apelują irlandzcy kandydaci Libertasu do europarlamentu. Proponują nam specjalną niebieską kartę, podobną do tej, którą Unia Europejska oferuje imigrantom z Afryki i Azji - pisze "Rzeczpospolita".

Kataryna gotowa się ujawnić?

Tajemnicza blogerka, która zalazła za skórę ministrowi sprawiedliwości, jest gotowa się ujawnić. Na swoim blogu napisała, że jest gotowa rozmawiać z Czumą o swoim kontrowersyjnym wpisie i ewentualnym pozwie do sądu, ale... pod dwoma warunkami.

Karnowski uratował głowę

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski wygrał w referendum ws. jego odwołania - to oficjalny wynik referendum, ogłoszony przez Miejską Komisję Wyborczą. Na Karnowskim ciąży 8 zarzutów, w tym 7 korupcyjnych. Tuż po 21:30 w zorganizowanej na molo konferencji prasowej podziękował już mieszkańcom miasta za wsparcie.

"Nie dążymy do zerwania debaty"

Atmosfera przed zapowiadaną na poniedziałek debatą premiera ze stocznoiwcami jest coraz gorętsza. - Albo bijecie policjantów, albo krzyczycie na antenie - zarzucał związkowcom w programie "24 godziny" Sebastian Karpiniuk z PO. - Ciekawe, czy Donald Tusk powie "przepraszam" tym, których mało co nie zabił - odpowiadał Karol Guzikiewicz z "Solidarności" i zapewniał: - Nie dążymy do zerwania debaty.

Basen był wypełniony chlorem

Blisko 120 osób zostało ewakuowanych w niedzielę po południu z krytego basenu w Jaworznie. 12 z nich trafiło do szpitala z podrażnieniami górnych dróg oddechowych.

Puste gorące krzesła przed wyborami

Nie doczekali się kandydaci na eurodeputowanych z list Platformy Obywatelskiej, na swoich konkurentów z Prawa i Sprawiedliwości. W południe miały odbyć się debaty polityków na zaproszenie PO, jednak w największych miastach działacze PiS nie przyszli.

"Wybierz szuję roku, szakala, szmaciarza i mordercę prawdy”

Szmaciarz Roku, Szuja Roku, Morderca Prawdy – takim tytułem PR-owiec Janusza Palikota, Jacek Prześluga, chce „nagrodzić” nierzetelnych dziennikarzy. Polityk PO jest z tej akcji średnio zadowolony. – To mało profesjonalne. Jacek powinien pojechać nad morze na trzy dni i ochłonąć – radzi.

PiS chce jeszcze więcej solidarności

- W nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego, tak jak i w innych, chodzi o to, jaka ma być Polska: liberalna czy solidarna - ocenił Jarosław Kaczyński na konwencji wyborczej PiS w Lublinie. Podkreślił, że idea solidarności powinna być realizowana zarówno w Polsce, jak i w Europie.

Polska przygotowana na pandemię

Światowa Organizacja Zdrowia jest coraz bliżej do ogłoszenia najwyższego, szóstego stopnia zagrożenia pandemią. Czy Polska jest na to przygotowana? Mamy trzy tysiące zakaźnych łóżek, mamy dobrze przygotowaną kadrę - przekonywała na antenie TVN24 minister zdrowia Ewa Kopacz.