Szef Kancelarii Sejmu złożył do prokuratury dwa zawiadomienia ws. piątkowej blokady parlamentu przez "Solidarność". Dotyczą one naruszenia nietykalności cielesnej posła PO Pawła Suskiego oraz więzienia posłów i pracowników z Wiejskiej. Po południu rzecznik przewodniczącego związku Marek Lewandowski oświadczył, że "Solidarność" i przewodniczący Piotr Duda biorą "całkowitą odpowiedzialność za to, co wydarzyło się tego dnia".

Choć ma dopiero trzy miesiące i rozegrano na niej zaledwie trzy mecze, zdaniem UEFA, nie nadaje się do rozgrywania meczów na Euro 2012. Na Stadionie Narodowym ruszyła właśnie wymiana murawy. Stara trawa miała trafić do małego klubu z Radości, ale ostatecznie tak się nie stanie.

34-letni mężczyzna na drodze krajowej numer 32 wyprzedzał motorower na łuku drogi jadąc z prędkością blisko 170 km/h, a potem jeszcze bardziej przyspieszył i następny łuk pokonał już z prędkością ponad 180 km/h. Za ten "wyczyn" mężczyzna otrzymał 1 tys. zł mandatu i 11 punktów karnych.

- Jeśli dożyjemy i będą tu państwo za rok, to zobaczą zupełnie inny obraz tego, co widzimy dziś. Planujemy w tym roku ocieplenie kopuły, jej przykrycie miedzianą blachą i zamknięcie dużym świetlikiem, przez który będzie wpadał snop światła - zapowiedział kardynał Kazimierz Nycz, arcybiskup archidiecezji warszawskiej.

Do niecodziennego zdarzenia doszło przy trasie z Warszawy do Konstancina. - Przewrócił się dźwig - informuje reporter 24 Warmik i przesyła zdjęcia, na których widać pojazd stojący w pionie.

W Gdańsku wciąż nie działa Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego z numerem 112. System miał rozpocząć działalność 15 maja, jednak już wiadomo, że tak się nie stanie. Powodem jest brak odpowiedniego oprogramowania.

Proces burmistrza Gostynina dobiega końca. Pod koniec ubiegłego roku Włodzimierz Śniecikowski został zatrzymany przez policję. Okazało się, że prowadził samochód mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz wyszło na jaw, że włodarz Gostynina mógł próbować wymusić na policjantach zmianę obciążających go zeznań. Do prokuratury wpłynęło właśnie zawiadomienie w tej sprawie.

Euro 2012 przejezdne będą tylko cztery z pięciu odcinków autostrady A2 na trasie między Łodzią a Warszawą. 20-kilometrowy, najmniej zaawansowany odcinek "C", który budował chiński Covec, nie zostanie ukończony na czas. GDDKiA podała trasy rekomendowanych objazdów.

Przeprowadzono sekcję ciała tragicznie zmarłego w niedzielę żużlowca Lee Richardsona. Przyczyną śmierci były wielonarządowe obrażenia klatki piersiowej, w tym pęknięcie płuca i wykrwawienie - dowiedział się portal tvn24.pl w Prokuraturze Rejonowej dla Wrocławia Śródmieście.

Mieszkańcy Stawigudy, niewielkiej gminy pod Olsztynem (woj. warmińsko-mazurskie) wytoczyli wójtowi wojnę billboardową. Oskarżają go o niegospodarność i autorytarne rządy. Wielkopowierzchniowe reklamy - z tekstem "Władza męczy - król musi odpocząć" - zachęcają do udziału w referendum ws. odwołania wójta, który gminą rządzi od 20 lat. Wyznaczono je na 17 czerwca.

Utonięcie było przyczyną śmierci piłkarza drugoligowego klubu Jeziorak Iława Iwa Zubrzyckiego - poinformowała prokuratura rejonowa w Iławie. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci sportowca.

Kilkadziesiąt tysięcy funkcjonariuszy, w tym ponad 10 tys. policjantów będzie odpowiadać za bezpośrednie zabezpieczenie Euro 2012 - poinformowano podczas konferencji nt. stanu przygotowań do piłkarskich mistrzostw. Szef MSWiA Jacek Cichocki przekazał, że obecnie wydawane są opinie ws. bezpieczeństwa na stadionach i w strefach kibica. Te drugie, jak zaznaczył, są "pewnym wzywaniem", bo zezwolenia dla nich będą wydawane zaledwie kilka dni przed rozpoczęciem Euro.

Szef gdańskiej Prokuratury Apelacyjnej odrzuca żądania rodziny Olewników. - Oskarżyciele prowadzący sprawę porwania Krzysztofa Olewnika działali zgodnie z prawem, a ich wypowiedzi miały oparcie w zebranych dowodach – stwierdził Ireneusz Tomaszewski, prokurator apelacyjny w Gdańsku. W kwietniu Olewnikowie zażądali od prokuratury przeprosin i odszkodowania w wysokości 600 tys. zł, zarzucając śledczym m.in., że przekazywali nieprawdziwe informacje.

Dwie podwrocławskie gminy, Długołęka i Czernica, praktykują piątkowy "dzień bez petenta". Urzędy nie są zamknięte, ale interesanci niczego nie załatwią. Urzędnicy przekonują, że to dobre rozwiązanie.

Dwa zastępy straży pożarnej gasiły pożaru samochodu dostawczego, jaki wybuchł we wtorek rano w Krakowie. Kierującemu pojazdem w porę udało się wysiąść. Pożar spowodował czasowe utrudnienia w ruchu. Informację oraz zdjęcia zamieścili w serwisie Kontaktu 24 nasi internauci.

Prędkość powyżej 200 km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 80 km/h i kilkanaście wykroczeń - tak wyglądała szaleńcza jazda trzech motocyklistów na krajowej "7", którą zarejestrowała policyjna kamera. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcom prawo jazdy i skierowali do sądu wnioski o ukaranie.

Premier Donald Tusk wyraził nadzieję, że prezydent Bronisław Komorowski szybko podpisze ustawę emerytalną. - Nie można udawać, że się nie rozumie tego, co jest w niej zawarte. Ona nie jest skomplikowana - podkreślił szef rządu. Prezydencka minister Irena Wójcicka mówiła wcześniej, że Komorowski decyzję podejmie "po analizie treści i trybu prac nad ustawą".

Za kilka tygodni mają ruszyć prace ekshumacyjne na Powązkach Wojskowych. Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa ma nadzieję na znalezienie szczątków rotmistrza Pileckiego, generała Fieldorfa i innych ofiar stalinowskiego terroru pochowanych w bezimiennych dołach.