Relacje Kaczyński - Sikorski coraz gorsze?

Szef MSZ nie będzie przedstawiał prezydentowi kandydatów na stanowiska ambasadorów. Powód? Kancelaria Prezydenta nie odpowiada na propozycje - donosi "Rzeczpospolita".

Osamotniona Hanna Lis

Wszyscy dziennikarze "Wydarzeń" Polsatu, którzy prowadzili negocjacje o przejściu do zespołu "Wiadomości", definitywnie odmówili TVP - informuje "Polska". Hanna Lis, która ma prowadzić główny serwis Telewizji Polskiej, jako główny warunek pojawienia się na wizji, stawiała przyjście do TVP nowych reporterów.

Wpadła pod samochód na przystanku

Do śmiertelnego wypadku doszło w miejscowości Rutki-Kossaki w woj. podlaskim. 67-letnia kobieta została potrącona gdy chciała przejść na drugą stronę ulicy, po tym, jak wysiadła z autobusu.

"Gomułka chciał być premierem"

- Stanisław Gomułka jest uparty i jeśli się nie stosuje do jego sugestii, obraża się – oceniła byłego wiceministra finansów Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. Jej zdaniem "w sensie formalnym, nie merytorycznym" Gomułka miał ambicje bycia premierem.

Matrix według celników

Lawina listów z podejrzanymi substancjami, adresowanych "do rąk własnych" szefa Służby Celnej, dezorganizuje pracę resortu finansów. Wśród nadawców znalazł się... znany z "Matrixa" Morfeusz - pisze "Newsweek".

Abp Głódź pożegnał się z prażanami

Abp Sławoj Leszek Głódź pożegnał się z Pragą. - Dziękuję Kościołowi warszawsko-praskiemu, który mnie przyjął z otwartością. Nie zabiegałem o urząd metropolity gdańskiego, ale Ojcu Świętemu się nie odmawia - mówił.

Prezydencka delegacja zda relację

Prezydencka delegacja, która w niedzielę wróciła z rozmów z gruzińskimi władzami, zda z nich relację premierowi i szefowi MSZ. Raport ma trafić na rządowe biurka w poniedziałek.

Przybyli ułani do Poznania

W stolicy Wielkopolski odbył się tradycyjny festyn przedwojennej kawalerii na Cytadeli. Poznaniacy mogą zobaczyć popisy grup konnych, pokaz kadryla w wykonaniu Sekcji Damskiej, musztrę paradną i trzy inscenizacje bitew - z Powstania Wielkopolskiego, kampanii wrześniowej i kampanii włoskiej z 44 roku.

Gomułka odszedł, bo chciał sprywatyzować szpitale?

Wiceminister finansów Stanisław Gomułka odszedł z powodu sporu o prywatyzację szpitali – twierdzi wiceminister zdrowia Krzysztof Grzegorek. Gomułka miał być za oddaniem zadłużonych placówek w prywatne ręce.

Próbowała rozjechać policjanta

Zachodniopomorscy policjanci zatrzymali po pościgu samochodowym pijaną 20-latkę, która próbowała rozjechać autem funkcjonariusza. Razem z młodą kobietą volkswagenem golfem jechało 10 pasażerów! Wszyscy byli pod wpływem alkoholu.

Olejniczak: na lewicy bez kompromisów

- Musimy być partią wyrazistą. Koniec kompromisów w kwestiach społecznych i światopoglądowych - stwierdził Wojciech Olejniczak na zjeździe SLD. Zaapelował też do działaczy SdPl o dalszą współpracę. Sojusz wybrał łódzkie władze, których szefem ponownie został Krzysztof Makowski.

Policja szuka podwójnego zabójcy

Szczecińscy funkcjonariusze postawieni na równe nogi. Poszukują zabójcy dwóch dwudziestolatków, który który podczas zakrapianej alkoholem imprezy dźgnął ich nożem. Mimo błyskawicznej interwencji lekarzy mężczyźni zmarli.

Marcinkiewicz: każdy może być politykiem

B. premier przekonywał, że każdy może zostać politykiem, ale on na razie nie widzi się na tym polu aktywności. Oddaje się biznesowi i edukacji - w niedzielę kazimierz Marcinkiewicz zainaugurował zajęcia w Szkole Liderów Politycznych.

Zabił się na skuterze

Tragedia w Warszawie - rozbił msię skuter, którym jechały dwie osoby. Jadna z nich zginęła na miejscu, druga trafiła do szpitala.

Najstarsza blogerka w Polsce

- To jest uzależnienie - o swojej pasji do blogowania mówi pani Halina - prawdopodobnie najstarsza blogerka w Polsce. 87-letnia babcia, w internecie znajduje rozrywkę i lekarstwo na samotność.

"Niepotrzebny zgrzyt" na linii prezydent - premier

- Prezydent poczuł się Piłsudskim. Chciał na własną rękę zająć się polityką zagraniczną. Polska nie może być harcownikiem. Powinna działać z ramienia Unii Europejskiej - to komentarze polityków w "Kawie na ławę" do niedawnej wizyty ministrów prezydenta w Gruzji, która nie została uzgodniona w MSZ.

Tragedia na drodze

Dwóch mężczyzn w wieku 21 i 24 lata zginęło, a troje również młodych ludzi zostało rannych w niedzielę nad ranem w wypadku samochodu we wsi Morczyny koło Chełmży.

"Przywitajmy całym sercem metropolitę gdańskiego"

Abp Tadeusz Gocłowski zaapelował o serdeczne powitanie nowego metropolity gdańskiego abpa Sławoja Leszka Głódzia. "Przywitajmy całym sercem nowego metropolitę gdańskiego" - napisał w odczytywanym w niedzielę w kościołach archidiecezji gdańskiej liście do kapłanów i wiernych.

Niedziela Palmowa na wschodzie

Wyznawcy obrządków wschodnich obchodzą 20 kwietnia Niedzielę Palmową. W tym roku wypada ona w Cerkwi wyjątkowo późno w porównaniu z katolicką. Wierni przynoszą wtedy do świątyń gałązki wierzby ozdobione zielenią, kwiatami, kolorowymi wstążeczkami - świętują wjazd Jezusa do Jerozolimy.

Kilkaset litrów paliwa wyciekło do rzeki

Mieszkaniec Hrubieszowa na Lubelszczyźnie mógł przez nieuwagę wpompować do rzeki Huczwy nawet 800 litrów paliwa. Mężczyzna przepompowywał z 1000-litowej cysterny olej napędowy i nie zauważył, że wycieka ono do studzienki.

Jechał za szybko, zginął w rzece

Nadmierna prędkość i śliska droga - to prawdopodobne przyczyny wypadku, do którego doszło w sobotę po południu w Kędzierzynie-Koźlu. Samochód przebił barierkę na moście i wpadł do Odry. 30-letni kierowca nie żyje. Informację dostaliśmy od naszych widzów, dzięki Kontaktowi TVN24.

"Ludzi nie wolno traktować jak insekty"

- Mieszkańców, nawet takich, którzy złamali prawo z desperacji, wskutek nieszczęść swoich życiowych, traktuje się jak insekty, które trzeba wyplenić z ogródka odcinając im wodę i prąd, tak nie wolno postępować - mówiła w Magazynie "24 Godziny" Mirosława Kątna. Działaczka społeczna komentowała dramat kobiet głodujących w Wałbrzychu.

Miller: Błazenada SLD i powaga SDPL

- Mimo sporu z Markiem Borowskim uważam, że na tle błazendy Wojciecha Olejniczaka i SLD, decyzja SDPL jest świadectwem powagi - powiedział w w Magazynie "24 Godziny" Leszek Miller, przywódca Polskiej Lewicy, dawniej w SLD. - Lewica nie może iść w radykalny kanał, tak jak chce tego SLD - mówił z kolei Andrzej Celiński z SDPL.

"TVP nie straci na zniesieniu abonamentu"

- Telewizja publiczna wcale nie straci finansowo na likwidacji abonamentu, bo i tak jest on dziś konsumowany zaledwie w kilkunastu procentach - przekonywał w Magazynie "24 godziny" Bogdan Zdrojewski. Minister kultury zaznacza, że odpowiedzialność za społeczne żale pod adresem mediów publicznych spada na zarząd telewizji i polskiego radia.

"SLD nie nadaje się do bycia przywódcą"

Rozbicie przez SLD porozumienia Lewicy i Demokratów, uzurpowanie przez Sojusz prawa do bycia przywódcą polskiej lewicy, lekceważenie partnerów - to trzy główne powody, dla których SDPL zdecydowało się na rozwód z SLD - pisze na swoim blogu Marek Borowski. Wcześniej przewodniczący Socjaldemokracji Polskiej zapewniał, że rozstaje się z sojuszem w pokoju.

"Potraktowano nas jak świnie!"

Porozumienie w Wałbrzychu znów się oddala. Mimo, że do głodujących od trzech dni kobiet przyjechali prezydent i wiceprezydent miasta, zamiast rozmowy znów były krzyki. Kobietom podłączono już prąd i wodę w zajmowanych nielegalnie mieszkaniach. Te protestów jednak nie przerywają. Chcą by dać im prawo do lokali.

LiD to już historia

SdPl utworzy odrębne koło poselskie - tak zdecydowali członkowie partii na sobotnim konwencie. - Chcemy mówić własnym głosem - wyjaśnia szef partii Marek Borowski. Takiego tłumaczenia nie rozumie Jerzy Szmajdziński z SLD: - Nie było żadnych powodów programowych by się rozstawać. Decyzja SdPL-u oznacza koniec LiD-u. Teraz sami bierzemy odpowiedzialność za kształt polskiej lewicy.