Ludwik Dorn nie przejmuje się krytyką, którą kierują pod adresem tworzonej przez niego partii politycy. - Kiedyś stwierdzono, że trzmiel jest za ciężki, by mógł latać. A jednak lata. Moja partia będzie takim trzmielem, który lata wbrew wszystkim - powiedział w "Faktach po Faktach" Dorn. Wymienił też kilka nowatorskich pomysłów na sukces - na przykład szukanie sponsorów przez internet.

Kilkanaście osób zostało rannych w wypadku, do którego doszło w czwartek na drodze krajowej nr 8 w Kobierzycach (woj. dolnośląskie). Autobus PKS zderzył się z ciężarówką. Kierowca autobusu jest w ciężkim stanie.

Prokurator, przedstawiciele nadzoru górniczego i eksperci specjalnej komisji wyjaśniającej przyczyny zapalenia i wybuchu metanu w kopalni "Wujek-Śląsk" rozpoczęli w czwartek wizję lokalną w rejonie katastrofy. Akcję ratowniczą formalnie zakończono. Prokuratura ustala listę świadków do przesłuchania w śledztwie - będzie to co najmniej kilkaset osób.

Wziąć się w garść i żyć dalej – to dewiza 13-letniego Radka, u którego cztery lata temu wykryto guza mózgu. Leczenie pomogło, ale chłopak stracił wzrok. Znalazł jednak nową pasję: jazdę konną.

Zabawki, ubrania, przybory szkolne, a także pieniądze – cała szkoła pomaga Agnieszce, 10-latce z Celestynowa, której dziadek zastrzelił ojca i babcię. - Bardzo tęsknimy i chcemy, żeby do nas wróciła – mówią koleżanki dziewczynki.

Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił zawieszenie w czynnościach służbowych i dozór przełożonego wobec ostatnich oskarżonych o zabicie cywilów w rejonie wioski Nangar Khel w Afganistanie. W czwartek przesłuchano także kolejnego świadka w sprawie.

- Buspasów z czasem będzie więcej - zapowiada Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jak mówi prezydent Warszawy, w stolicy jest teraz tylko połowa z zaplanowanych dróg przeznaczonych wyłącznie dla transportu publicznego. Według planów stworzonych ma zostać jeszcze 15 kilometrów.

Dwaj Czeczeni podejrzani o kierowanie przemytem ludzi zostali w czwartek aresztowani przez białostocki sąd okręgowy. Przemytnicy nielegalnie przerzucili ze Wschodu do Niemiec ponad 500 osób. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Mięso wyprodukowane w latach 80. w Szwecji, które trafiło na polski rynek, ma datę spożycia do 2010 roku. Badanie Sanepidu wykazało, że nie zawiera zarazków chorobotwórczych. - Prawdopodobnie nie doszło do zatrucia pokarmowego po jego spożyciu - poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

Podrabiały wnioski kredytowe, wystawiały fikcyjne umowy i inkasowały - zupełnie już rzeczywiste - pieniądze. W sumie przez cztery lata dwie pracownice banku w Łodzi wyłudziły ponad trzy miliony złotych. Podejrzane trafiły do aresztu.

Karpacka Straż Graniczna w ostatnich dniach aresztowała dwóch Rumunów podejrzanych o okradanie bankomatów. Jednego z nich zatrzymała w środę na lotnisku Balice w Krakowie, gdy chciał odlecieć do Londynu. Miał przy sobie kilkadziesiąt kart płatniczych.

Aleksander Szczygło w poniedziałek wystąpił do szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego ppłk. Krzysztofa Bondaryka ws. wyjaśnienia okoliczności tragedii w kopalni "Wujek-Śląsk". BBN odpowiedź od ABW otrzymało, uważa ją jednak za niewystarczającą. Agencja jednak broni się i swoje wyjaśnienie uważa za "wyczerpujące".

Zarówno politycy PO, jak i PiS nie widzą żadnej szansy powodzenia dla nowej partii Ludwika Dorna. - Dorn dołączył do politycznego planktonu - ocenił marszałek sejmu Stefan Niesiołowski. Krzyżyk na pomyśle Dorna kładzie też PiS. - Poparcie dla Dorna w wyborach graniczy z błędem statystycznym - prognozuje Mariusz Błaszczak z PiS.

- Czas na konkrety. Dotychczas mieliśmy konkretną deklarację ze strony USA, teraz mamy generalną ofertę, którą trzeba wypełnić konkretną treścią. A konkretne kwestie powinny być omawiane na konkretnych forach - szef Kancelarii Prezydenta nie pozostawił wątpliwości, czego Lech Kaczyński oczekuje od USA w kontekście nowej współpracy polsko-amerykańskiej.

Zatrzymana przez CBA w środę Weronika Marczuk-Pazura nadal przebywa w policyjnej izbie zatrzymań, ale nie została jeszcze przesłuchana i nie usłyszała zarzutów. Prokuratura czeka bowiem na tajne materiały dotyczące sprawy. CBA zatrzymało celebrytkę po anonimowym donosie wskazującym na jej udział w korupcyjnej aferze.

Piotr Farfał nie wpuszcza nowego p.o. prezesa TVP do budynku spółki, w odpowiedzi Bogusław Szwedo domaga się nakazu opuszczenia gmachu przez Farfała. W czwartek do sądu wpłynął w tej sprawie wniosek. - Celem jest zakończenie obecnej farsy - mówi prawnik nowego zarządu.

Kard. Stanisław Dziwisz staje murem za "Gościem Niedzielnym", który przegrał proces z Alicją Tysiąc i ma ją przeprosić za "sformułowania napastliwe, obraźliwe i pogardliwe" oraz zapłacić 30 tys. zadośćuczynienia. Metropolita w specjalnym oświadczeniu poinformował, że wyrok przyjął "z przygnębieniem i niedowierzaniem".

Prawo i Sprawiedliwość zaskorupiało i wdało się z PO w partyjną młóckę. Obie partie odwróciły się od ważnych problemów. A mnie interesuje oddziaływanie na losy kraju i dlatego już zakładam nową partię - oświadczył Ludwik Dorn. Były wiceprezes PiS jest gotów zastawić własny dom, by tylko zdobyć pieniądze na nową inicjatywę.

Co najmniej 14 lat za zabójstwo funkcjonariusza publicznego - takich zmian w kodeksie karnym chce Ministerstwo Sprawiedliwości. To efekt strzelaniny w Celestynowie podczas wyjazdowego posiedzenia sądu. Zginęły wtedy dwie osoby, a dwie - w tym sędzia - zostały ranne. Od października rozpoczną się także specjalne szkolenia dla kilkuset sędziów i kuratorów, które obejmą m.in. techniki samoobrony i negocjacji.

Alicja Tysiąc odwiedziła Sejm. Po tym jak kobieta wygrała proces z "Gościem Niedzielnym", otrzymała zaproszenie od szefa Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorza Napieralskiego. - Chciałem jej pokazać, że są ludzie, którzy rozumieją jej sytuację - mówił Napieralski TVN24. Zbigniew Chlebowski z PO zarzuca jednak lewicy złą wolę: - Wykorzystywanie polityczne tej delikatnej sprawy jest nie na miejscu.