Prawie 70 monet pochodzących z wykopalisk archeologicznych odzyskali łódzcy policjanci. Numizmaty pochodzą z nielegalnych poszukiwań. Handlującemu grozi do 5 lat więzienia.

Ponad tysiąc znajomych, prawie 200 komentarzy – Aleksander Kwaśniewski jest na Naszej Klasie niezwykle popularny. Problem w tym, że konto jest… fałszywe. – O całej sprawie dowiaduję się od was – mówi portalowi tvn24.pl były prezydent. – Trudno mi ocenić intencje twórców „mojego” profilu, ale traktuję to jako dowód sympatii.

- To będzie skandal dla Polski, jeśli zostanę wezwany do prokuratury - powiedział w w RMF FM Jan Tomasz Gross. Zapewnił, że jeśli się tak stanie, to stawi się przed śledczymi. - Nie będę uciekał - podkreślił.

Nie nadużywam alkoholu, a poza tym nikt nie jest święty. Nie są to jednak tematy do roztrząsania na forum publicznym - powiedział w TVN 24 były prezydent Aleksander Kwaśniewski, komentując blog Janusza Palikota nt. rzekomych problemów Lecha Kaczyńskiego z alkoholem.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, zlikwidowali fabrykę amfetaminy. Do aresztu trafiło 32 członków zorganizowanej grupy przestępczej. Zarzuca się im wyprodukowanie i sprzedaż pół tony amfetaminy o wartości 10 milionów złotych.

Czy w tym roku nie będzie matur? Niewykluczone. Nauczyciele nie są zadowoleni z propozycji podwyżek przedstawionych przez minister edukacji i planują strajk w maju. – 200 złotych to nie jest rozwiązanie. Chcemy w ciągu dwóch lat podwyżek o 50 procent – powiedział w TVN24 prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Statystyczny Polak wychylił w zeszłym roku 8,5 litra czystego spirytusu, czyli o ponad dwie butelki wódki więcej niż rok wcześniej. Coraz większy procent wypijanego alkoholu to drogie, markowe trunki. Coraz więcej piją też kobiety i dzieci - alarmuje "Polska".

Przedstawiciele szkół wyższych walczą o zmianach na liście projektów kluczowych z minister Barbarą Kudrycką. 32 uczelnie miały otrzymać dofinansowanie z Unii, ale z powodu zmiany strategii ministerstwa, większość musi o pieniądzach zapomnieć.

Najpierw były kłopoty z serwerami, potem z rozwścieczonymi internautami, a teraz z... prawem? Bijącą rekordy popularności Naszą-klasą zainteresował się Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Michał Serzycki, który sprawdza, czy portal nie łamie ustawy o ich ochronie.

Ma to być połączenie tradycyjnego programu radiowego oraz gigantycznego multimedialnego portalu internetowego - specjalne radio na mistrzostwa Europy w 2012 roku - Polskie Radio Euro. Jak zapowiada "Rzeczpospolita", projekt ma być najambitniejszym przedsięwzięciem w dziejach polskiej radiofonii publicznej.

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie dostanie 27 milionów złotych na szukanie wód geotermalnych - dowiedział się "Dziennik". Według gazety wstrzymania wpłaty zażądał wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski.

Generał Sławomir Petelicki udzielił poręczenia siedmiu polskim żołnierzom oskarżonym o zabicie cywilów w Nangar Khel. Niewykluczone, że dzięki temu wojskowi wyjdą z aresztu. Jednak wcześniej czeka ich konfrontacja z dowódcą.

- Zdawaliśmy sobie sprawę, że ta książka wzbudzi kontrowersje, ale przede wszystkim sprowokowała tak potrzebną dyskusję - przekonywał w Magazynie 24 Godziny wydawca "Strachu" Henryk Woźniakowski. - Owszem, o tych tematach trzeba rozmawiać, ale nie przy użyciu tak nierzetelnej książki - odpowiadał mu publicysta Bronisław Wildstein.

- Paweł Graś odszedł ze stanowiska, bo zdał sobie sprawę z tego, że nie ma odpowiednich instrumentów do rządzenia - uważa minister Zbigniew Wassermann. Julia Pietra z PO przekonuje, że za dymisją Grasia nie kryje się drugie dno.

Janusz Palikot (PO) będzie nadal kierował sejmową komisją "Przyjazne Państwo" - ogłosił we wtorek wieczorem szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. Dodał, że ukarał partyjnego kolegę "żółtą kartką" za wpis na blogu o rzekomych problemach alkoholowych prezydenta.

Czy Janusz Palikot konsultował swoje słynne pytanie o alkoholizm prezydenta z PR-owcem Henryka Stokłosy i LiDu? Taka plotka krąży po sejmowych korytarzach.

- Jeśli chodzi o służby specjalne, konieczne są jasne rozwiązania. Muszę przyznać rację Wassermannowi - tak Włodzimierz Cimoszewicz komentował w Magazynie 24 godziny dymisję Pawła Grasia, odpowiedzialnego dotychczas za te służby w kancelarii premiera. Były premier ostro krytykował też m.in. pomysł wiązania wywiadu z MSZ.

Prezydent Lech Kaczyński jest za zawarciem ponadzakładowego układu zbiorowego dla służby zdrowia i nie wyklucza ponadpartyjnej inicjatywy ustawodawczej. Prezydent spotkał się ze związkowcami z "Solidarności" i OZZL. Po spotkaniu powiedział, że nie przewiduje zwołania kolejnej Rady Gabinetowej.

Dlaczego PiS traci posłów? - PiS lekką ręką odrzuciło jedność prawicy na rzecz partii sterownej, ale wąskiej – stwierdził w TVN24 Artur Zawisza (Prawica RP, wcześniej PiS). - Koledzy ze względów ideologicznych uznali, że im u nas za ciasno – nie zgodził się Marek Suski.

Lekarka stwierdziła, że kobieta nie żyje. Kiedy jednak kilkanaście minut później do "zmarłej" przyjechało pogotowie, udało się jej przywrócić oddech. Kobieta zmarła dopiero w drodze do szpitala. Rodzina pyta: - Pierwszy lekarz nie chciał, czy nie potrafił udzielić pomocy?

37 okładek Jarosław Kaczyńskiego! Prezes PiS w ubiegłym roku pojawiał się na czołówkach magazynów częściej nawet niż Doda i Donald Tusk. Ranking sporządził "Press".

Sejmowa Komisja Spraw Zagranicznych sprawdzi, czy była szefowa MSZ Anna Fotyga oszukała Sejm, nazywając Andrzeja Sadosia "kandydatem na ambasadora", gdy ten był już formalnie mianowany na szefa polskiej placówki przy OBWE w Wiedniu - donosi gazeta.pl. Zdaniem Tadeusza Iwińskiego Fotydze może za to grozić nawet Trybunał Stanu.

Śledzili świadków sprawy karnej, wyśledziła ich policja. Prawdziwa. Dwaj mieszkańcy Krakowa, którzy podawali się za policjantów i posługiwali podrobioną legitymacją, trafili do aresztu. Grozi im do pięciu lat więzienia.

- Platforma Obywatelska ma szansę być jedyną partią, która będzie rządziła przez dwie kadencje - uważa Stefan Niesiołowski. Taką tezę wicemarszałek Sejmu wysunął podczas wykładu o aktualnych problemach politycznych w Polsce w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.

Codziennie o godzinie 11:15 z wieży Zamku Królewskiego rozbrzmiewa hejnał. Od początku stycznia melodia nie jest już puszczana z taśmy, a grana na żywo przez trębacza. Inicjatywa "hejnału w wersji live" będzie kosztowała miejski Ratusz 36 tysięcy złotych rocznie.

Kardynał Dziwisz skrytykował wydawnictwo Znak za wydanie "Strachu" Jana Tomasz Grossa. Jego zdaniem Społeczny Instytut Wydawniczy powinien krzewić "prawdy o historii, a nie budzić demony antypolskości i antysemityzmu jednocześnie".

Stosunki i współdziałanie między prezydentem a nowym premierem źle ocenia większość Polaków badanych przez TNS OBOP. Żaden z respondentów nie ocenia relacji polityków jako bardzo dobre.