13-letnia Kamila po dwóch tygodniach harcerskiego obozu założyła linkę na szyję. Dlaczego? Bo ją dzieci wyzywały. Dziewczynka została powstrzymana, ale matki nikt nie powiadomił. – Nic się nie stało, to był tylko atak histerii – argumentuje rzecznik Chorągwi Śląskiej ZHP.

Wywołali pożar stróżówki, w którym spłonęły dwie osoby. Teraz kobieta i mężczyzna z Cieszyna zostali aresztowani pod zarzutem zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Szef oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach został zatrzymany we wtorek przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. ABW podejrzewa, że mógł przyjąć łapówkę.

Kąpielisko w Świnoujściu nadal pozostaje zamknięte po tym, jak w wodzie wykryto bakterie typu coli. Mimo zakazu kąpieli turystów nie ubywa, a wielu wciąż kąpie się w Bałtyku. - Robią to na własną odpowiedzialność i nie możemy im tego zabronić - mówi rzecznik prezydenta Świnoujścia.

Proces wytoczony ekonomiście Janowi Winieckiemu przez Sławomira Skrzypka będzie kontynuowany mimo śmierci prezesa NBP w smoleńskiej katastrofie. Zdecydowała o tym rodzina zmarłego. Sąd kolejną rozprawę wyznaczył na początek września.

Chciał złapać okazję i autostopem podjechać do Lidzbarka Warmińskiego. Początkowo poszło dobrze: zatrzymał się życzliwy kierowca. Potem było gorzej: podwożącym był policjant w cywilu i twarz autostopowicza wydała mu się znajoma.... Funkcjonariusz rozpoznał poszukiwanego przez policję oszusta.

Zarzut przywłaszczenia pieniędzy z konta gimnazjum w Wysokiem Mazowieckiem (województwo podlaskie) usłyszała szkolna księgowa. Kobieta przyznała się, że przez kilka lat podbierała niewielkie kwoty. Grosik do grosika i uzbierała się spora suma: prawie 150 tysięcy złotych.

- Przegrywa rząd, bo jego obowiązkiem jest niedopuszczenie do tego typu scen – tak bitwę o krzyż pod Pałacem skomentował socjolog prof. Henryk Domański. A zdaniem Szymona Hołowni z religia.tv swoje dołożył PiS, który „na symbolu religijnym pichci jakieś polityczne danie”. – Nie mówmy o tych ludziach „obrońcy krzyża”, oni go dziś sprofanowali – dodał.

Bronisław Komorowski urząd prezydenta obejmie w piątek 6 sierpnia krótko po godz. 10. Na uroczystości, które odbędą się w budynku Sejmu, zaproszono kilkuset gości. Głównie parlamentarzystów, wysokich urzędników i przedstawicieli ambasad. - Pozostałe miejsca są na wagę złota - powiedział szef Kancelarii Sejmu Lech Czapla.

Asesor Marianna P. straciła pracę w prokuraturze, ponieważ pracodawca uznał, że jeżdżąc na wózku nie podoła obowiązkom prokuratora. Interwencję obiecał Rzecznik Praw Obywatelskich

- Nie wolno nam wprowadzać mentalności aparatczyków partyjnych na teren pielgrzymek, na teren Kościoła - abp Józef Życiński pośrednio zabrał głos w sprawie krzyża pod Pałacem Prezydenckim. Podczas mszy świętej rozpoczynającej 32. Pieszą Pielgrzymkę z Lublina na Jasną Górę mówił o tym, czym jest krzyż. Arcybiskup skrytykował też postawy, w których "temperament polityczny jest ważniejszy niż pobożność".

Tragiczny wypadek na Opolszczyźnie. W poniedziałek z rzeki Widnawki wyłowiono zwłoki kobiety. Następnego dnia rano w rzece znaleziono ciała dwóch mężczyzn - najprawdopodobniej jej męża i syna.

Prokurator generalny Andrzej Seremet poprosił o pomoc ministra finansów Jacka Rostowskiego. W budżecie prokuratury brakuje jego zdaniem kilkudziesięciu milionów złotych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Minister sprawiedliwości na antenie TVN24 wsparł prośbę Seremeta. - Jeśli prokuratura ma większe potrzeby, to powinna mieć większy budżet - przyznał Krzysztof Kwiatkowski.

Pociąg WKD jadący z Milanówka do Warszawy zderzył się z samochodem osobowym. - Kierowca samochodu jest niegroźnie ranny - informuje Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD.

Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski zapowiada spore zwolnienia w urzędzie. Zatrudnienie ma wrócić do poziomu z czasów prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Aby osiągnąć ten pułap, zwolnić trzeba będzie 80 osób.

Teren w rejonie ok. 100 metrów przed Pałacem w nocy został ogrodzony przez straż miejską metalowymi barierkami. Obrońcy krzyża, którzy przebywali w jego pobliżu, nie zostali usunięci. Przed Pałac nie są jednak wpuszczane nowe osoby. Ceremonia przeniesienia krzyża rozpocznie się o godz. 13 i ma zgromadzić kilkaset, a może nawet kilka tysięcy osób. Już wcześniej zapowiadali protesty, happening i stworzenie nowego krzyża pod Pałacem - tym razem z kwiatów.

Niespłacone długi, brak funduszy na inwestycje, wreszcie "złe przyzwyczajenia pacjentów" - to, zdaniem dyrekcji Centrum Onkologii, przyczyny wielogodzinnych kolejek w warszawskiej placówce leczącej chorych na nowotwory. - Na ostateczne zmiany przyjdzie poczekać kilka lat - mówi wicedyrektor Centrum lekarz medycyny Jerzy Giermek.

- Czy w Polsce każdy może sieknąć krzyż i jest on nieusuwalny? Czy krzyż może stać wszędzie? - pytała w "Rozmowie bardzo politycznej" Kazimiera Szczuka z "Krytyki Politycznej". - Miejsce krzyża w naszej tradycji jest nie tylko w kościołach - odpowiadał Tomasz Terlikowski z "Frondy".

Podwójna tragedia nad jeziorem Krasne na pojezierzu łęczyńsko-włodawskim. Dziś po południu strażacy wyłowili z wody ciała dwojga nastolatków. Chłopak i dziewczyna wypłynęli razem na środek jeziora na materacu.

Szef MSWiA Jerzy Miller zadeklarował w Sandomierzu odbudowanie do końca roku wszystkich odcinków wałów rzecznych, które zostały zniszczone podczas wiosennej powodzi w Polsce.