Skierniewicka prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie pożaru samochodu, w którym poparzeni zostali dwaj mali chłopcy. Śledczy uznali, że był to nieszczęśliwy wypadek - poinformował w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Starsza kobieta została potrącona przez taksówkę na pasach na skrzyżowaniu ulic Gołkowskiej i Limanowskiego w Warszawie. Sprawca odjechał z miejsca wypadku, nie udzielając jej pomocy.

Polscy specjaliści wyjechali w poniedziałek do Moskwy. Wezmą tam udział w badaniu oryginalnych czarnych skrzynek z rozbitego pod Smoleńskiem Tu-154M. Rosjanie po raz pierwszy udostępniają oryginalne skrzynki stronie polskiej.

- Ja sobie nie wyobrażam, żeby prezydent Obama tej obietnicy nie dotrzymał, mamy to jak w banku - tak prezydencki doradca Tomasz Nałęcz skomentował obietnicę prezydenta USA dotyczącą kolejnej wizyty w Warszawie podczas otwarcia Muzeum Żydów w Polsce.

Jest zalew chamstwa i nienawiści, wielu dziennikarzy w tej sprawie konsekwentnie milczało - stwierdził prezydent Bronisław Komorowski, odnosząc się do strony antykomor.pl. Jego zdaniem, najlepszą obroną przed tego rodzaju inicjatywami jest "presja opinii publicznej".

Obrońcy skazanych w I instancji na 25 i 15 lat więzienia za zabójstwo warszawskiego policjanta Andrzeja Struja chcą ponownego procesu. Prokuratura też o to wnosi, bo chce dwóch kar po 25 lat. Apelacje te 8 czerwca zbada Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Zignorował czerwone światło przy wjeździe na skrzyżowanie i wypadku nie udało się uniknąć. Kierujący fiatem punto młody mężczyzna zderzył się z dwoma innymi samochodami.

Pożar, który wybuchł w zabytkowym kościele parafialnym św. Marii Magdaleny w Bogatyni-Zatonie na Dolnym Śląsku, strawił dach świątyni i wieżę. Konstrukcja zawaliła się na oczach mieszkańców.

Dziś krajowy sąd koleżeński PO rozpatrzy odwołanie wyrzuconego z Platformy posła Roberta Węgrzyna. Decyzję o wykluczeniu Węgrzyna z partii za wypowiedź o gejach i lesbijkach podjął opolski sąd partyjny PO.

Dziś w Warszawie zbiera się Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Dyskusja będzie dotyczyć wspólnej polityki bezpieczeństwa i obrony UE oraz inicjatywy ustawodawczej prezydenta w sprawie bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Michał Ogiński jest artystą malarzem, którego pasją jest malowanie sklepowych półek - także tych z piwem. Jego obrazami wkrótce zajmie się prokuratura. Powód? Zdaniem organów ścigania pokazywanie namalowanych na płótnie puszek złocistego trunku jest niezgodne z ustawą o wychowaniu w trzeźwości.

Ośmioletnia dziewczynka zmarła po porażeniu prądem. Dziecko prawdopodobnie dotknęło podłączonego do prądu metalowego wózka. Do wypadku doszło w Gronowie Górnym k. Elbląga (warmińsko-mazurskie).

"Polska woła dzisiaj o ludzi sumienia" - to hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny, który przechodzi ulicami Warszawy. Jego uczestnicy apelują o pełną ochronę życia poczętego, niosą transparenty potępiające aborcję i zachęcają do poparcia ustawy zakazującej przerywania ciąży.

Wizyta wizerunkowa, ale bardzo udana, bez żadnych uwag - tak politycy w programie "Kawa na ławę" zgodnie określili pobyt prezydenta USA Baracka Obamy w Polsce. - Prezydent USA, swoją osobowością, zrobił na Polakach wielkie wrażenie i "przykrył cały polityczny jazgot" - ocenił Jerzy Wenderlich z SLD.

W niedzielny ranek w miejscowości Biała w województwie lubelskim zderzyły się dwa samochody. Dziewięć osób trafiło do szpitala. Sprawca wypadku był pijany. Kierował niezarejestrowanym autem. Jak sie okazało pojazd po prostu... zabrał ze złomowiska.

Około stu tysięcy pielgrzymów nie tylko z Górnego Śląska zgromadziło się w Piekarach Śląskich na dorocznej Pielgrzymce Mężczyzn i Młodzieńców do sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Pielgrzymka odbywa się co roku w ostatnią niedzielę maja.

Magazyn "Forbes" opublikował listę miast, w których mieszka najwięcej miliarderów. Wyniki są dość zaskakujące, bo miastem miliarderów wcale nie jest Nowy Jork, Los Angeles z trudem zmieściło się w pierwszej dziesiątce.

W piątek Lech Wałęsa nie chciał powiedzieć, dlaczego odmówił spotkania z Barackiem Obamą. W sobotę nie robił już z tego tajemnicy. - Chodziło o zrobienie ładnego zdjęcia ze wszystkimi, ale ja już mam wiele zdjęć, które mówią o moim życiu - powiedział Lech Wałęsa, komentując wizytę prezydenta USA w Polsce.

"Konopie są lekarstwem" i "Mój umysł należy do mnie" - z takimi hasłami sześciotysięczny tłum demonstrantów, wyruszył z Placu Defilad i przeszedł ulicami Warszawy. Skandowano też antypolicyjne hasła. Już na początku marszu w stronę policjantów poleciały z tłumu butelki. Marsz zakończył się pod budynkiem Sejmu.