Dziś obchodzony jest Dzień Wszystkich Świętych. Zgodnie z nauką Kościoła katolickiego jest to "uroczystość tych, którzy są zbawieni i cieszą się wieczną szczęśliwością w niebie". Należą do nich nie tylko kanonizowani i błogosławieni, ale także święci bezimienni wierni, którym Kościół w sposób szczególny chce oddać hołd.

W pobliżu największych krakowskich cmentarzy zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Zobacz, gdzie można będzie zaparkować i jakimi liniami najwygodniej dojechać do nekropolii.

Prokuratura nie ujawni na razie nagrań z kamer monitoringu z przebiegiem incydentu z udziałem posła Przemysława Wiplera. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak podkreśla, że ich ujawnianie "mogłoby mieć wpływ zeznania świadków". Jednak jak dowiedział się reporter "Faktów" TVN Paweł Płuska, wszystko wskazuje na to, że poseł był sprawcą całego zamieszania, a nie jego ofiarą.

- Mamy w Sejmie bardzo dużą grupę ludzi, którzy ciągle mówią o swojej wierze katolickiej, o postępowaniu, moralności i rodzinie, a lubią takie klimaty, które były udziałem pana posła Wiplera - skomentował w "Kropce nad i" nocny incydent z udziałem Przemysława Wiplera poseł Ryszard Kalisz. Zdaniem Kalisza, jeśli prokuratura wystąpi o uchylenie immunitetu, Wipler powinien się go zrzec sam.

Drewniane matrioszki pełne sterydów anabolicznych wartych 180 tys. zł ujawniła rutynowa kontrola śląskich celników. Przesyłka z Chin miała trafić na Podkarpacie.