Zmarła tydzień po porodzie. Jest śledztwo

Krakowska prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie kobiety, która zmarła tydzień po urodzeniu dziecka. Według rodziny, ciężarna źle się poczuła, zadzwoniła na pogotowie. Potem odsyłano ją do kolejnych gabinetów. Cesarskie cięcie wykonano dopiero po kilku godzinach, a kobieta nie odzyskała już przytomności.

Zamurowane kominy i drewniany wychodek. Właściciel kamienicy chce się pozbyć lokatorów?

Zamurowane kominy, uniemożliwiające ogrzewanie, i drewniany wychodek na zewnątrz - to tylko niektóre problemy, z którymi muszą borykać się mieszkańcy jednej z katowickich kamienic. Ich zdaniem, sytuacja dramatycznie pogorszyła się po zmianie właściciela, który zarządził remont, a przy okazji wprowadził zakazy, np. palenia w piecach. Lokatorzy przyznają, że chcieliby zmienić miejsce zamieszkania, ale - jak mówią reporterce TTV - nie mają dokąd pójść.

Amerykański sekretarz obrony w Warszawie. "Polska silnym partnerem w NATO"

Bezpieczeństwo Polski i tej części Europy w XXI wieku zależy od wsparcia i obecności Stanów Zjednoczonych - stwierdził w czwartek szef MON Tomasz Siemoniak po spotkaniu w Warszawie z sekretarzem obrony USA Chuckiem Hagelem, który przebywa od czwartku z dwudniową wizytą w Polsce. - Polska jest dla Stanów Zjednoczonych sojusznikiem strategicznym i starym przyjacielem - podkreślił sekretarz obrony.

Białe lwiątka urodziły się pod Łodzią

W Zoo Safari w Borysewie (woj. łódzkie) przyszły na świat białe lwy. - Dla takich chwil warto pracować - cieszy się właściciel ogrodu. Na razie nie jest znana płeć lwiątek.

"Zawsze był dobry, jak trzeba było pomagał". "Uwaga" rozmawia z rodziną zabitego na Majdanie

Przyjechał na Ukrainę z Białorusi osiem lat temu, a dwa ostatnie spędził pod Kijowem w miejscowości Biała Cerkiew, gdzie pracował jako dziennikarz lokalnej gazety. 22 stycznia, w "krwawą środę", zginął na Majdanie, stając się jedną z pierwszych trzech ofiar starć z milicją i Berkutem. Siostra Michaiła Żyźniewskiego zgodziła się porozmawiać o nim z reporterami "Uwagi" TVN.

Przemęczeni lekarze na wielu etatach. "To jest patologia", "regulacje są konieczne"

- To jest patologia, z którą pewnie nie wygramy od razu, ale trzeba czynić wszystko, by ograniczyć możliwość wieloetatowej pracy lekarzy - mówił w TVN24 Bolesław Piecha z PiS. Zdaniem prof. Piotra Kalicińskiego z Centrum Zdrowia Dziecka, lekarze muszą kierować się zdrowym rozsądkiem i zdawać sobie sprawę, iż praca w wielu miejscach jednocześnie może odbić się na jakości.

Kwaśniewski: Janukowycz szantażuje swoich posłów. Sytuacja jest dramatyczna

Sytuacja na Ukrainie po przeforsowaniu przez władze ustawy o amnestii jest dramatyczna - ocenił były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Jego zdaniem u naszych wschodnich sąsiadów trwa "dezintegracja obozu władzy", a Wiktor Janukowycz bojący się utraty poparcia części swojej partii najpewniej zaczął szantażować jej posłów.

Lodołamacze w akcji. Pomogą niemieckie jednostki

Siedem lodołamaczy rozpoczęło w czwartek akcję kruszenia lodu na Odrze i podszczecińskim jeziorze Dąbie. Od kilku dni z powodu pokrywy lodowej odcinek rzeki od Szczecina do Gozdowic jest zamknięty dla ruchu jednostek.

Samotny kucyk nie ufał policjantom. Fortel gospodarza

Policjanci z Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) szukają właściciela kucyka, który przez kilka dni błąkał się w okolicach trasy Ełk-Olecko. Zwierzę jest całe i zdrowe przede wszystkim dzięki jednemu z mieszkańców okolicznej wsi, który posłużył się fortelem w postaci innego kucyka. Pokazując mu jego "kolegę", zwabił zagubione zwierzę do siebie.

Wyborcza układanka w Platformie. Kto na listach do PE?

Nikt lepiej od nas nie wykorzysta przyznanych Polsce środków z UE - chce przekonywać PO w kampanii do europarlamentu. Partia konstruując listy wyborcze do PE, musi zdecydować m.in. skąd wystartują byli ministrowie Jacek Rostowski i Michał Boni.

"Pokazywali, że lekceważą prawo". Gowin krytykuje sędziów

- Ludzie, którzy powinni stać na straży prawa, pokazywali, że je lekceważą - mówił w "Jeden na jeden" Jarosław Gowin odnosząc się do sędziów, którzy po tzw. reformie Gowina powstrzymywali się od orzekania, nie będąc pewnymi swego statusu. Były minister sprawiedliwości dodał, że powinni oni zrzec się wynagrodzeń, bo przez kilka miesięcy nie wykonywali swoich obowiązków.

W aucie bezpieczniej bez zimowej kurtki? Zobacz eksperyment

Wsiadając zimą za kierownicę warto zdjąć kurtkę - przekonuje Paweł Kurpiewski, ekspert ds. bezpieczeństwa, a na dowód pokazuje eksperyment. Jego zdaniem, grubość ubrania ma znaczenie w przypadku zderzenia, a ukryte w odzieży kluczyki czy portfel, mogą być źródłem dodatkowych obrażeń.

Giertych: Polsce w 2006 r. groził zamach terrorystyczny

- Sytuacja, w której Polska została wybrana jako kraj, gdzie można sobie zrobić eksterytorialne miejsce, gdzie można łamać wszystkie przepisy, mnie jako politykowi polskiemu nie odpowiada - powiedział o rzekomym więzieniu CIA w Polsce Roman Giertych. Były szef komisji ds. służb specjalnych w 2006 r. złożył do prokuratury zawiadomienie w tej sprawie, jednak nie powiadomił o tym opinii publicznej, bo - jak ocenił - Polsce groziła wtedy "sytuacja Madrytu, Londynu, czyli kolejnego zamachu".

Ustawa o groźnych przestępcach. "To był w zasadzie kompromis polityczny"

- To był w zasadzie kompromis polityczny. Wszyscy byli przeświadczeni, że musimy wprowadzić rozwiązanie ustawowe, które zabezpieczy społeczeństwo - powiedział w TVN24 o pracach nad ustawą o groźnych przestępcach Andrzej Duda (PiS). Prawo to budzi wśród niektórych ekspertów wątpliwości co do konstytucyjności. - Należy pamiętać, że (...) obowiązują podstawowe zasady, jak to, że prawo nie działa wstecz - podkreśliła Barbara Grabowska z HFPC.

Gender? Gronkiewicz-Waltz: Ja w Sejmie zajmowałam się konkretami

- Nie słyszałam, żeby ideologia gender wdzierała się do przedszkoli - powiedziała w "Faktach po Faktach" Hanna Gronkiewicz-Waltz, wiceprzewodnicząca PO i prezydent Warszawy. Skomentowała w ten sposób list otwarty Beaty Kempy do Małgorzaty Tusk. Wyjaśniła, że dla niej gender to równouprawnienie. - Żeby nie tylko były budowane stadiony, ale również coś dla kobiet. Ja się zajmuje żłobkami, przedszkolami - dodała.

Tu zginął Kulig. Wtedy tory zasłaniał budynek, teraz sznur ekranów

10 lat temu na torach w Rzezawie (woj. małopolskim) zginął rajdowiec Janusz Kulig. Jak wykazało śledztwo, m.in. dlatego, że widoczność przysłonił mu kolejowy budynek. Co się zmieniło, czy jest bezpieczniej? Zmodernizowano przejazd, ale jednocześnie wzdłuż torów ustawiono ekrany dźwiękochłonne. Jak się okazuje - znacznie ograniczające widoczność. Materiał "Blisko ludzi" TTV.