Wiceszef klubu PiS: wypowiedź o deportacjach była nieprzemyślana

- Wypowiedź poseł PiS Beaty Mateusiak-Pieluchy na temat oświadczeń dla ateistów, prawosławnych i muzułmanów była nieprzemyślana i niezręczna - ocenił wiceszef klubu PiS Marek Suski. Jego zdaniem nie ma jednak podstawy, by wszczynać postępowanie w tej sprawie w sejmowej komisji etyki.

Skąd broń i jakie szkolenia? Dowódca WOT zdradza szczegóły

- Żołnierze przyszłych Wojsk Obrony Terytorialnej będą mieć w domach indywidualne wyposażenie, ale nie broń. Ta będzie przechowywana centralnie i dowożona na szkolenie w specjalnych kontenerach – powiedział w poniedziałek dziennikarzom dowódca WOT płk Wiesław Kukuła.

Wypożyczali samochody na "lewe dokumenty"

Na "akcję" brał specjalnie przygotowany dowód osobisty i prawo jazdy. Było w nim zdjęcie 37-latka spod Ozorkowa, ale reszta informacji była fałszywa. Dzięki temu podejrzany mógł bezkarnie pożyczać samochody i ich już nie oddawać. Ze wspólnikiem miał ukraść pojazdy za ćwierć miliona złotych.

Kolejne wnioski o ukaranie posłanki PiS. Za słowa o deportacji

Nowoczesna zapowiedziała w poniedziałek złożenie wniosku do sejmowej komisji etyki ws. wypowiedzi posłanki PiS Beaty Mateusiak-Pieluchy dot. podpisywania oświadczeń przez ateistów, prawosławnych i muzułmanów. Domaga się nagany dla posłanki. Natomiast Posłowie PO złożyli już w poniedziałek wniosek o ukaranie posłanki PiS. Zdaniem Platformy, tego typu wypowiedzi są skandaliczne i naruszają polską konstytucję.

Zaprojektował najlepszy budynek świata. "Nie sądziliśmy, że się uda"

- Dołożyliśmy bardzo dużo i pracy, i potu, i pieniędzy. Finansowanie wystarczyło na jakiś tam etap pracy, a później ostatnie dwa lata po prosu żal było odpuścić. Trzeba było zacisnąć zęby, pięści i robić swoje - mówił we "Wstajesz i wiesz" Robert Konieczny, twórca powstałego w Szczecinie najlepszego budynku świata.

"To już nie jest demokracja, ale logika Kiepskiego"

- Kroczymy dziarsko w kierunku Polski Ludowej. I to nie tylko symbolicznie - ocenił w rozmowie z tygodnikiem "Newsweek" prof. Andrzej Rzepliński. Ustępujący prezes Trybunału Konstytucyjnego jest też zdania, że rządzący kierują się dziś zasadą "jak to nie można, skoro można?".

Prezydent "czeka na ostateczny efekt prac" ws. reformy edukacji

Dyrektor biura prasowego kancelarii prezydenta Marek Magierowski powiedział, że prezydent Andrzej Duda czeka na ostateczny efekt prac nad reformą systemu edukacji i wówczas podejmie decyzję dotyczącą podpisania ustawy w tej sprawie. Zdaniem Magierowskiego reforma jest oczekiwana przez miliony Polaków.

Trenowali sztuki walki, bili na dyskotekach. CBŚP rozbiło brutalny gang

Granaty hukowe, dym, wybite szyby - tak pod koniec zeszłego tygodnia funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Poznaniu zatrzymywali w Poznaniu członków niebezpiecznego gangu. W sumie w ręce policji trafiło osiem osób podejrzanych o brutalne pobicia, wymuszenia rozbójnicze i przestępstwa narkotykowe. - Zatrzymania miały bardzo dynamiczny charakter, policjanci wiedzieli bowiem, że mężczyźni mają niebezpieczne narzędzia, a także większość z nich trenowała sztuki walki - informuje Agnieszka Hamelusz z CBŚP.

Witek: dzięki takim ludziom jak Piotrowicz udało się nam przetrwać

Stanisław Piotrowicz jest znakomitym posłem. Bardzo lubię słuchać jego argumentacji, bo to jest ta stara, dobra szkoła - powiedziała w "Jeden na jeden" szefowa gabinetu politycznego premiera Elżbieta Witek, pytana o posła PiS, który w latach 80. należał do PZPR i pełnił funkcję prokuratora.

Kolejna rozprawa ws. serialu "Nasze matki, nasi ojcowie"

Przed krakowskim sądem odbędzie się w poniedziałek druga rozprawa w procesie cywilnym przeciw twórcom niemieckiego serialu "Nasze matki, nasi ojcowie" za naruszenie dóbr osobistych żołnierzy AK. Sąd ma przesłuchać część świadków i obejrzeć kolejne odcinki serialu.

Macierewicz wybrany na drugą kadencję

Prezesem PiS w okręgu piotrkowskim (Łódzkie) wybrano szefa MON, Antoniego Macierewicza. Będzie to jego druga kadencja w fotelu prezesa piotrkowskich struktur partii. Po raz pierwszy na stanowisko szefa okręgu został wybrany w 2012 r.

Premier z ministrami leci do Izraela. "Na konsultacje międzyrządowe"

Premier Beata Szydło wraz z częścią ministrów w poniedziałek udaje się do Izraela na konsultacje międzyrządowe. Jednym z tematów rozmów będzie współpraca gospodarcza w ramach realizowanego przez polski rząd programu "Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju". Podczas wizyty ma być też podpisane polsko-izraelskie porozumienie o zabezpieczeniu społecznym.

"Dymem z pieca zabijasz". Edukują mieszkańców

W woj. małopolskim ruszyła akcja społeczna pod nazwą "Dymem z pieca zabijasz", która ma uświadomić mieszkańców, że ich decyzje mają wpływ na zdrowie i życie wielu osób. Przede wszystkim chodzi o palenie w starych piecach węglem, a co za tym idzie zwiększaniem smogu. Dlatego władze województwa robią wszystko, by uświadomić mieszkańców regionu i poprawić jakość powietrza. ("Fakty po południu")

Oszukiwali na "chore dziecko". Teraz szuka ich policja

Przestępcy ukradli zdjęcie jednego z byłych podopiecznych fundacji "Dom w Łodzi" – poważnie chorego Dawida. Wymyśli historię o "bardzo chorym Jasiu" i żerując na współczuciu internautów udostępniających historię, zbudowali "farmę lajków". ("Fakty po południu")

Historia pewnej przyjaźni. Sportowa lekcja tolerancji

Jeden na trybunach, drugi na murawie, ale w tym filmie zagrali do jednej bramki. W internecie furorę robi film o przyjaźni Jarosława Fojuta, 29-letniego obrońcy Pogoni Szczecin i 25-latka z zespołem Downa Robina Frolenko. Poznali się niedawno, ale jak się okazało więcej ich łączy niż dzieli. Film nie tylko uczy tolerancji, ale również chwyta za serce. Pomysłodawcami akcji jest Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa Iskierka. ("Fakty po południu")

Im starsze tym lepsze. Wyścig zdezelowanych aut

Około 50 wiekowych i sfatygowanych samochodów stanęło na starcie, żeby zmierzyć się w wyścigu wraków. Zawody zdemolowanych i wystylizowanych starych aut cieszą się niesłabnącą popularnością. Kierowcy ścigają się po krętym i wyboistym torze terenowym w Gdyni. Warunkiem uczestnictwa jest wiek auta czyli minimum 15 lat i pozostawiający wiele do życzenia stan techniczny. Im auto starsze tym lepsze.

"Głupi wpis MSZ-u Rosji"

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa zapytała w piątek na swoim profilu na Facebooku, po co Polsce wrak tupolewa, który rozbił się 10 kwietnia w Smoleńsku. Dodała, że Polacy mogą chcieć szukać na nim dowodu na udział Rosji w katastrofie. - Głupi wpis MSZ-u Rosji - skomentował to w "Kawie na ławę" Sławomir Neumann. - Myślę, że ten wpis jest nie na miejscu - dodał Adam Kwiatkowski z Kancelarii Prezydenta.

Najlepszy budynek świata stoi w Szczecinie

Polskie biuro projektowe pokonało najsłynniejsze pracownie architektoniczne świata, zgarniając Grand Prix podczas zakończonego w piątek World Architecture Festival (Światowego Festiwalu Architektury). Do Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie powędrowały dwa tytułu: najlepszego budynku świata oraz najlepszego na świecie budynku kultury 2016.