- Wyrażamy sprzeciw wobec wszelkich przejawów nienawiści i form dyskryminacji. Potępiamy wszystkie akty przemocy z nimi związane - głosi Warszawska Deklaracja Wolności, którą przyjęli dzisiaj szefowie zagranicznych państw. W dokumencie potępiono aneksję Krymu, uznając, że "narusza fundamenty porządku polityczno-prawnego w Europie i podważa funkcjonowanie całego systemu międzynarodowego".

- Barack Obama, to prezydent najpotężniejszego państwa na świecie, które prowadzi działania wojenne, dlatego przygotowania do jego wizyty muszą być inne niż pozostałych delegacji - powiedział w TVN24 gen. Marian Janicki. Były szef BOR tłumaczył, jak wygląda zabezpieczenie wizyty zagranicznych oficjeli, którzy zjechali do Warszawy, by uczestniczyć w obchodach 25-lecia pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce.

Nie oczekuję niczego po dzisiejszym przemówieniu Baracka Obamy na pl. Zamkowym, ponieważ przez dwie kadencje nic nie zrobił dla Polski. Są tylko puste gesty - stwierdził w "Jeden na jeden" ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, były działacz demokratycznej opozycji. Skrytykował też uroczystości z okazji rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 r. - Dziś jest święto władzy, a to szarzy ludzie przełamali komunizm, nie kilku polityków - powiedział.

Unikalne zjawisko, według legendy przypadkowe dzieło diabła, któremu w drodze do Olkusza rozdarł się worek pełen piachu. W drugiej części cyklu CNN "On the Road: Poland" dziennikarze stacji ruszyli z kamerami na Pustynię Błędowską. - Cisza, nieskazitelność i... ostatnia rzecz, którą oczekujesz znaleźć w tym kraju - zachwyca się reporterka nad tym znikającym fenomenem natury. I miejscem zapomnianym przez samych Polaków.

- Rozwalili trumnę ojca, wyjęli zwłoki, rzucili do worka, a worek położyli pod płotem i udawali, że nic się nie stało - opowiada o pracy grabarzy pan Grzegorz. Podczas pogrzebu matki mężczyzny w Marklowicach Górnych (śląskie) zbezczeszczono zwłoki jego ojca. Grabarze prawdopodobnie zaczęli pracę zbyt późno. Rodzina zmarłej zorientowała się, że w grobie jest tylko jedna trumna, ale nie spodziewali się, że drugie szczątki znajdą w krzakach. Sprawę bada policja, grabarz został odsunięty od wykonywania zadań. Materiał "Blisko Ludzi" TTV.

Prezydent USA Barack Obama spotka się w środę, ok. godz. 9.30 z prezydentem elektem Ukrainy Petro Poroszenką. Obaj politycy składają wizytę w Warszawie w związku z uroczystymi obchodami 25-lecia wolności.

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się we wtorek późnym wieczorem w Belwederze z ukraińskim prezydentem elektem Petrem Poroszenką, który przebywa w Warszawie z okazji obchodów 25. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku.