Premier Ewa Kopacz oceniając propozycje marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego w sprawie wyjazdów posłów, powiedziała, że nie zna przepisu, który naprawiałby charaktery. - Powinniśmy być bardzo twardymi realistami. Jeśli ktoś wie, że łamie prawo, poświadczając nieprawdę, a jednocześnie to robi, to bierze pełną odpowiedzialność na siebie - mówiła.

Warszawska prokuratura analizuje zestawienie delegacji i rozliczeń wyjazdów służbowych posłów. Wynika z niego, że nie tylko posłowie PiS często bywali za granicą. Do Strasburga, Berlina, Brukseli, ale też Rabatu, Waszyngtonu czy Irkucka jeździli politycy ze wszystkich obecnych w Sejmie partii. - Prokuratura nie wyklucza objęcia zakresem śledztwa czynów innych posłów - mówi portalowi tvn24.pl Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Do prokuratury mają dziś trafić listy zagranicznych wyjazdów wszystkich posłów obecnej kadencji. Złożenie ich zapowiada SLD. - Uzupełnią nasz poniedziałkowy wniosek o możliwości popełnienia przestępstwa przez trzech byłych posłów PiS - informuje Dariusz Joński. Jego partia chce, żeby śledczy przyjrzeli się wszystkim, którzy korzystali z tzw. kilometrówki, ale z nazwiska wymieniają dwie osoby: Elżbietę Radziszewską i Stanisława Huskowskiego z Platformy Obywatelskiej.

- Utrzymanie dawnej "krajówki" to prawie pół miliona rocznie. Nie stać nas na taki wydatek - mówi tvn24.pl wójt Dobronia (łódzkie). Dawna droga krajowa nr 14 została drogą gminną, bo w okolicy otwarto dwie drogi ekspresowe. - To absurd, na biedną gminę spada utrzymanie drogi, po której jeździ dziennie 35 tys. samochodów - alarmuje wójt.

Na końcówce kampanii kandydat na prezydenta stolicy Jacek Sasin apeluje, że warszawska Praga potrzebuje "nowej wizji i doinwestowania". Z kolei szef SLD Leszek Miller zapowiada, że jeśli w przyszłości jego partia "będzie miała więcej do powiedzenia", to rozpocznie proces decentralizacji kraju. Relacja z ostatnich dni kampanii na tvn24.pl. W niedzielę zapraszamy na wieczór wyborczy w TVN24 i tvn24.pl.

Była minister sprawiedliwości Barbara Piwnik krytykuje pomysł marszałka Radosława Sikorskiego w sprawie powołania pełnomocnika ds. procedur antykorupcyjnych w Sejmie. - Obawiam się fali donosów ze strony osób sfrustrowanych i zmęczonych życiem, które chcą zaistnieć i komuś dokuczyć - mówiła we "Wstajesz i wiesz" Piwnik.

Bawili i żenowali, ale trzeba przyznać, że walczyli o poparcie wyborców z determinacją, której nie sposób było nie zauważyć w kampanii. Wy już teraz możecie oddać swój głos na kandydata, który swoim plakatem, ulotką, piosenką wygrał Perły Kampanii. Z tych, które prezentowaliśmy, wybraliśmy 10. Głosujcie na perłę pereł.

- Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z oszustwem. Działania prokuratury są więc zasadne - powiedział w "Jeden na jeden" wiceszef PiS Mariusz Kamiński, odnosząc się do podróży Adama Hofmana, Mariusza Antoniego Kamińskiego i Adama Rogackiego do Madrytu. Przyznał jednocześnie, że cała sprawa jest dla PiS-u "głęboko zawstydzająca".

"Blisko ludzi" TTV zbadało sprawę jednego z mieszkańców Iławy, który wpadł pod samochód na przejściu dla pieszych. Jak relacjonują świadkowie, chociaż na miejscu był patrol policji, żaden z funkcjonariuszy nie udzielił chłopakowi pomocy. Miał przez ok. 40 min być pozostawiony bez okrycia, w strugach deszczu. Okazało się, że poszkodowany, oprócz ogólnych potłuczeń i otarć, miał pękniętą podstawę czaszki i stłuczony mózg.

Stanowisko prezydenta miasta raz zdobyte może nigdy nie być oddane - wynika z sondażu "Gazety Wyborczej" w największych miastach. W większości przypadków obecni włodarze zachowają swoje stanowiska już w pierwszej turze wyborów, m.in. w Gdyni, Sopocie, Rzeszowie, Lublinie czy Białymstoku.