Świat F1 myślami z Schumacherem. "Modlę się za ciebie, bracie"

Przed szpitalem w Grenoble oczekuje się dobrych wieści w sprawie zdrowia Schumachera
Przed szpitalem w Grenoble oczekuje się dobrych wieści w sprawie zdrowia Schumachera
Reuters TV
Reuters TVPrzed szpitalem w Grenoble oczekuje się dobrych wieści w sprawie zdrowia Schumachera

Michael Schumacher pozostaje w stanie krytycznym po wypadku, do jakiego doszło we francuskich Alpach. Oprócz opieki lekarskiej, siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 może liczyć na wsparcie, które przychodzi z całego świata.

Najbardziej wzruszającą notkę opublikował Felipe Massa, przyjaciel Schumachera i jego były kolega z ekipy Ferrari. "Modlę się za ciebie, bracie. Mam nadzieję, że szybko wrócisz do zdrowia. Niech Bóg ma cię w swojej opiece" - napisał Brazylijczyk na Twitterze.

Wsparcie dla Niemca

Podobnych życzeń od kierowców spływa znacznie więcej. "Wszystkie nasze myśli są z rodziną Schumachera. Szybko do nas wracaj" - pisze Romain Grosjean, reprezentant Lotusa.

"Słyszałem, że Michael miał wypadek na nartach. Oby tylko nic mu się nie stało" - to z kolei wpis Heikkiego Kovalainena. W podobnym tonie kilka zdań wydali m.in. rodak Schumachera - Adrian Sutil i inni kierowcy F1: Jules Bianchi, Jean-Eric Vergne, Giedo van der Garde.

Poruszony sytuacją przed szpital w Grenoble przyjechał Olivier Panis, były kierowca F1, znany z sensacyjnego zwycięstwa w deszczowym Monako w 1996 roku. - Czy jestem zaniepokojony? Jak długo nie wiemy, co mu jest... Słyszałem o wypadku i przyjechałem tutaj, ponieważ pochodzę z tego regionu. Chciałem go zobaczyć, ale nie było to możliwe. Może jutro... - zastanawiał się w niedzielę Francuz.

Na razie komunikaty ze szpitala w Grenoble są bardzo lakoniczne. - W momencie przyjęcia do szpitala stwierdzono u niego poważne obrażenia głowy i utratę przytomności, co wymagało natychmiastowej interwencji neurochirurgicznej - głosi wieczorne oświadczenie szpitala.

Kolejne oświadczenie o stanie zdrowia Niemca ma zostać wydane o godz. 11.

Autor: TB//twis / Źródło: sport.tvn24.pl

Pozostałe wiadomości