Najnowsze

Najnowsze

Jastrzębia Góra to polskie Cabo da Roca

Dzieli je ponad trzy tysiące kilometrów. Łączy żywioł, który z wielką siłą uderza o ich brzegi i klify, które te ciosy cierpliwie przyjmują. Jak Jastrzębia Góra stała się polskim Cabo da Roca?

Wypadek dwóch ciężarówek i auta dostawczego

Trzy osoby zostały ranne w wyniku zderzenia dwóch ciężarówek i samochodu dostawczego na drodze krajowej nr 1. Do wypadku doszło w sobotę rano w miejscowości Wanaty w województwie śląskim. Trasa w stronę Warszawy jest zablokowana.

Ksiądz kręci "kilometry dobra"

Na rowerze, aby uratować chore dziecko. Ksiądz Witek, chce pomóc małej Zuzi, więc wyruszył z Hrubieszowa i jedzie na rowerze. Daleko, bo każdy wykręcony przez niego kilometr ma swoją cenę: życia i zdrowia dziewczynki.

"Euromundial". Pierwszy raz od 12 lat

Europa do dwunastu powiększy liczbę triumfów w mistrzostwach świata. Stało się to za sprawą odpadnięcia w ćwierćfinale mundialu Urugwaju i Brazylii - ostatnich uczestników spoza Starego Kontynentu. To dopiero piąty taki przypadek w historii, gdy w półfinałach wystąpią wyłącznie drużyny z Europy.

"Wojny handlowe są złe i trudno jest wygrać"

Komisja Europejska wyraziła w piątek zaniepokojenie "eskalacją" sporu handlowego między USA i Chinami. Zdaniem unijnej komisarz do spraw handlu Cecilii Malmstroem, konflikt będzie szkodliwy dla światowej gospodarki.

W zabytkowym pałacu o brexicie. May przedstawi białą księgę

Brytyjski rząd przedstawi w najbliższym tygodniu propozycję przyszłej relacji Wielkiej Brytanii z Unią Europejską opartą na wspólnym rynku dóbr i partnerstwie celnym ze Wspólnotą - wynika z deklaracji przyjętej po wyjazdowym posiedzeniu gabinetu w Chequers.

Macron poleci do Rosji kibicować Francuzom

Po piątkowym zwycięstwie Francji z Urugwajem 2:0 w ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw świata francuski prezydent Emmanuel Macron oświadczył, że wybiera się do Rosji na mecz półfinałowy z udziałem Francuzów.

1300 godzin monitoringu, ważni świadkowie. Rekonstrukcja kluczowych dni

Brytyjska policja antyterrorystyczna i lokalni policjanci starają się ustalić, jak doszło do drugiej w ostatnim czasie próby otrucia z użyciem nowiczoka. W piątek policja podsumowała efekty śledztwa i ujawniła wstępną rekonstrukcję kluczowych dni przed ich trafieniem do szpitala.

Warszawa poleca kranówkę

Prezydent Warszawy wysłała do mieszkańców stolicy list z informacją, że kranówka jest smaczna i bezpieczna. Eksperci potwierdzają, że rzeczywiście nadaje się do picia, ale gwarancja jakości kranówki kończy się na początku rury, do której wpływa, a my jednak jesteśmy na jej końcu. Tam wciąż jest nieszkodliwa, ale już mało smaczna. Dlaczego?

Kulig z szansą na Oscara?

Joanna Kulig w wyścigu do Oscara. Polka jest wymieniana tuż obok Nicole Kidman, Violi Davis czy Amy Adams. O jej roli w filmie "Zimna wojna" pisze słynny, amerykański portal filmowy, a krytycy twierdzą, że najnowszy film Pawła Pawlikowskiego ma duże szanse nie tylko na Oscara dla filmu nieanglojęzycznego, ale na statuetkę w głównej kategorii.

100 żartów za 600 tysięcy złotych?

Dobry żart tynfa wart. Przysłowie stare, ale właśnie zyskuje nowe życie. Tyle że zamiast srebrnych monet do kiesy wpadną złotówki. Fundacja Jana Pietrzaka dostała od fundacji państwowego ubezpieczyciela 600 tysięcy złotych na cykl koncertów związanych z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. O firmie po przejściach i mężczyźnie z przeszłością, polityczną.

Premier w PE o walce z postkomunizmem

Zmiany w sądach to ostateczna rozprawa z postkomuną - przekonują autorzy reformy i twierdzą, że wśród sędziów Sądu Najwyższego byli tacy, którzy orzekali w procesach opozycjonistów w stanie wojennym. To fakt - stąd teraz pytania: czyj był grzech pierworodny, którzy wykorzystali politycy PiS i dlaczego za błędy niektórych zapłacą wszyscy.

Tureccy dziennikarze skazani na lata więzienia

Turecki sąd skazał sześciu dziennikarzy na kary od 8 do 10,5 lat więzienia za współpracę z gazetą powiązaną z przebywającym w USA islamskim kaznodzieją Fethullahem Gulenem, który według tureckich władz stał za próbą przewrotu w lipcu 2016 roku.

Dalszy spór o ustawę o IPN

Wspólna deklaracja miała pogodzić zwaśnione strony. Jednak zamiast zgody mamy koleją burzę i pytania o zysk Polski po zmianie ustawy o IPN i o autorstwo dokonanych zmian. Do politycznej układanki jedni wciągają Mosad, inni niezmiennie i wciąż nieproporcjonalnie przypominają polskie zbrodnie na Żydach.

Wiceminister sprawiedliwości mówi o anarchii

Teraz każda decyzja profesor Małgorzaty Gersdorf, wyznaczony przez nią skład sędziowski i wydany przez niego wyrok będzie przejawem anarchii - to mocny głos wiceministra sprawiedliwości. Pierwszej prezes Sądu Najwyższego bronią przedstawiciele wszystkich zawodów prawniczych. Wcześniej protestowali przeciw innym zmianom w wymiarze sprawiedliwości. Bezskutecznie.

Pierwsza emerytka czy pierwsza prezes?

Czy jest pierwszą emerytką Sądu Najwyższego, czy wciąż jego prezesem? Kolejny dzień od wejścia w życie nowej ustawy to pytanie nadal pozostaje bez odpowiedzi. Małgorzata Gersdorf przyjmowała gości z zagranicy, prezydent słał listy do sędziów, a politycy obu stron wciąż deklamują partyjne regułki. Tylko reguły tej gry wciąż tak wyraźne jak wzrok Temidy.

Pilot zginął w katastrofie myśliwca MiG-29

Świadkowie twierdzą, że w ostatnich chwilach lotu pilot walczył, aby myśliwiec nie runął na ich domy. Potem próbował się ratować, ale mimo użycia katapulty, nie przeżył wypadku. Nocą, 30 kilometrów od Elbląga rozbił się MIG-29. Do czasu wyjaśnienia przyczyn katastrofy Ministerstwo Obrony Narodowej uziemiło wszystkie takie maszyny.

Brazylia marnowała okazje. Półfinał dla Belgów

Mieli walczyć o Puchar Świata, a zabraknie ich nawet w strefie medalowej. W Kazaniu Brazylia szaleńczo próbowała odrobić straty, ale nie dała rady i przegrała z Belgią 1:2. Canarinhos jadą do domu już po ćwierćfinale, a to oznacza, że w Rosji pozostały tylko drużyny z Europy.

Polska "na prostej ścieżce do czołowej konfrontacji z państwami Unii Europejskiej"

-Jedno zdanie w wystąpieniu premiera mnie ucieszyło - mówił w "Faktach po Faktach" Andrzej Olechowski o Mateusza Morawieckiego w Parlamencie Europejskim. Zaznaczył jednak, że - jego zdaniem - Polska jest na prostej ścieżce do "czołowej konfrontacji z państwami Unii Europejskiej". Gośćmi drugiej części programu byli profesor Paweł Śpiewak i Barbara Labuda.