"Poprosiłem o kupowanie od nas tulipanów". Ruszyła lawina. "Stało się coś, w co aż trudno uwierzyć"

TVN24 | Łódź

Autor:
bż/gp
Źródło:
TVN24 Łódź
Rolnikom pomogli internauciTVN24 Łódź
wideo 2/4
TVN24 ŁódźRolnikom pomogli internauci

Jeszcze kilka dni temu byli w równie złej sytuacji, co dziesiątki tysięcy polskich przedsiębiorców. Dzięki pomocy internautów, sytuacja właścicieli plantacji tulipanów zmieniała się diametralnie. - Myślałem, że na apel o pomoc odpowiedzą najbliżsi. A stało się coś, w co aż trudno uwierzyć - mówi Andrzej Słowikowski, rolnik spod Łodzi.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Pandemia COVID-19 sprawiła, że z dnia na dzień stracili dochody. Giełdy kwiatowe zostały zamknięte, tak samo zresztą jak targowiska czy kwiaciarnie. Andrzej Słowikowski, uprawiający tulipany wiedział, że musi poprosić o pomoc.

- Poprosiłem w sieci o kupowanie od nas tulipanów. Po kosztach. Chodziło nam tylko o to, żeby odzyskać zainwestowane wcześniej pieniądze - mówi rolnik w rozmowie z tvn24.pl.

Odzew

Pierwsze telefony zaczęły się niedługo po zmieszczeniu wpisu. Potem skontaktował się kolejny chętny. I jeszcze jeden. Na Facebooku wpis polubiło prawie półtora tysiąca osób. Udostępniło go na swoich profilach ponad 6 tysięcy użytkowników.

- Mieliśmy problem, żeby nadążyć ze sprzedażą. Ostatecznie zostały nam same niedojrzałe kwiaty, które jeszcze się nie nadają do sprzedaży - opowiada Andrzej Słowikowski.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Podaj dalej

Rolnik podkreśla, że widmo tarapatów finansowych - przynajmniej na najbliższe tygodnie - przestało było realne.

- Wiem jednak, że w identycznej sytuacji jest cała masa innych przedsiębiorców, rolników i sprzedawców. Mam nadzieję, że dobro, które nas spotkało, przyjdzie i do nich - podkreśla.

I apeluje, żeby w obliczu rozpoczynającego się kryzysu gospodarczego wspierać lokalnych przedsiębiorców.

Autor:bż/gp

Źródło: TVN24 Łódź

Źródło zdjęcia głównego: Facebook