Łódź

Łódź

31-letni mężczyzna z Łodzi został zatrzymany dzień po tym, jak w ciągu kilku godzin doszło do dwóch napadów na salony jubilerskie. Za pierwszym razem napastnik straszył gazem, za drugim miał już przy sobie coś, co przypominało pistolet. - Wytypowany mężczyzna odpowiada też za inną kradzież, sprzed kilku miesięcy - przekazuje policja. 

Rowerzysta wjechał na przejście dla pieszych, pan Rafał z Wolborza (woj. łódzkie) zdążył wyhamować. - Na szczęście, nie doszło do wypadku, choć było niebezpiecznie - mówi kierowca, który nagranie ze zdarzenia wysłał na Kontakt24. 

Pracowali na wysokości piętnastego piętra, spadli na poziom -1. Prokuratura odtwarza okoliczności wypadku, w którym rannych zostało dwóch obywateli Ukrainy wykonujących prace w remontowanym szybie windy w wieżowcu w centrum Łodzi. - Śledztwo prowadzone jest w sprawie narażenia zdrowia i życia pracowników - mówi Krzysztof Kopania z łódzkiej prokuratury okręgowej.

Policyjny dron sytuację przed sygnalizatorem obserwuje z kilkudziesięciu metrów. Jego kamera nagrywa tych, którzy na remontowany odcinek drogi krajowej w Łęczycy (woj. łódzkie) wjeżdżają mimo czerwonego światła. - To, niestety, powszechna praktyka. Nasza akcja ma tego oduczyć kierowców - mówi podkomisarz Kamil Wnukowski z łódzkiej komendy wojewódzkiej.