Wszyscy ratują Seana Beana. #DontKillSeanBean hitem sieci

Twitter | Twitter#DontKillSeanBean - wołają internauci

Sean Bean to specjalista od "umierania". Aktor dobrze znany jest z tego, że większość jego ważnych ról kończy się zgonem bohatera. Po jego "śmierci" w kultowej "Grze o tron", fani aktora prosili - nigdy więcej. Teraz sentyment fanów sprytnie wykorzystali producenci nowego serialu, promując go hashtagiem #DontKillSeanBean.

Sean Bean to brytyjski aktor znany m.in. z filmów: "Władca pierścieni", "Troja", "Wyspa" czy "Plan lotu". W 2013 roku zdobył nagrodę Emmy dla najlepszego aktora za rolę w filmie "Accused". Jego ostatnią słynną rolą było wcielenie się w postać Eddarda Starka w serialu "Gra o tron".

Specjalista od "umierania"

W głowach milionów widzów powstała jednak legenda dość luźno związana z aktorskim kunsztem. Od jakiegoś czasu Sean Bean jest bowiem postrzegany jako specjalista od... umierania. W 2011 roku w serwisie YouTube ukazał się film o przewrotnej nazwie "Sean Bean Death Reel". Przedstawia on sceny z filmów, w których aktor umierał, a wachlarz sposobów, za pomocą których scenarzyści go uśmiercali, okazał się wyjątkowo szeroki. Był wieszany, strzelano do niego, spadał z urwiska, a w "Grze o tron" został pozbawiony głowy. Wszystkie śmierci Seana Beana mogą zatem nasuwać myśl, że jeżeli aktor pojawia się na ekranie, to niedługo zginie.

"Nie zabijacie Seana Beana"

Mit o śmiertelności Seana Beana sprytnie wykorzystali producenci nowego amerykańskiego serialu "Legends", w którym aktor gra jedną z głównych ról:

Best billboard ever. #SDCC #DontKillSeanBean pic.twitter.com/7fujQBdsqj— Elizabeth Briggs (@lizwrites) lipiec 23, 2014

#DontKillSeanBean stał się natychmiast jednym z najpopularniejszych hashtagów wykorzystywanych w rozmowach o telewizji w mediach społecznościowych. Sprytny zabieg marketingowy spodobał się internautom, którzy próbują tym razem "uratować" Seana Beana.

Haha great idea! #DontKillSeanBean #TCA14 #Legends http://t.co/Pubtow1kSl— Claire Gendel (@Clairetastic) lipiec 10, 2014

Fani aktora z rozrzewnieniem wspominają jednak wcześniejsze sceny śmierci postaci granych przez aktora.

The oft-killed Sean Bean on stage for TNT's drama "Legends" Fav character death? "Lord of the Rings" he says. Not Stark?? #dontkillseanbean— Susan Young (@Suetube) lipiec 10, 2014

Please #DontKillSeanBean #ComicCon2014 pic.twitter.com/Np0w73mjF3— JoBlo.com (@joblocom) lipiec 23, 2014

Głos w tej sprawie zabrał też inny specjalista od umierania Burn Gorman. Zauważył, że Sean Bean umiera częściej niż on sam i zaapelował o litość:

Yeah I mean come on - the poor guy dies in more things than I do! #DontKillSeanBean http://t.co/EyKiV8G8gw— Burn Gorman (@burngorman) lipiec 24, 2014

Najwyraźniej sam aktor również ma nadzieję na dłuższą rolę. Godnie i z uśmiechem na twarzy prezentuje się w koszulkach z napisem #DontKillSeanBean.

#DontkillSeanBean - pic.twitter.com/a8iXjZ2QLt— 9GAG Tweets (@9GAGTweets) lipiec 21, 2014

Agent do zadań specjalnych

Sean Bean w serialu "Legends" wcieli się w rolę Martina Oduma, agenta do zadań specjalnych. Premiera w USA 10 sierpnia.

Zobacz także prywatne zdjęcia aktorów "Gry o tron":

Obsada  "GoT" rządzi w mediach społecznościowych
Obsada "GoT" rządzi w mediach społecznościowychinstagram.com/peterdinklage/twitter.com/AntouniD/reddit.com

Autor: kl//ŁUD/zp / Źródło: Twitter

Źródło zdjęcia głównego: Twitter | Twitter

Pozostałe wiadomości