Kultura i styl

Kolejka w nocy, awaria serwerów. Nieoczekiwane zainteresowanie koncertem

Kultura i styl

Miuosh/Jimek/NOSPR zapowiedź koncertów
materiały organizatoraNOSPR

Takiej reakcji nikt się nie spodziewał. Kolejka do kasy ustawiła się w środku nocy, padły serwery ze stronami, a bilety rozeszły się w ekspresowym tempie. Zainteresowanie grudniowym koncertem Miuosha, Jimka oraz muzyków Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Pierwsze dwa wspólne koncerty Miuosha, Radzimira Dębskiego (Jimek) oraz muzyków Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach odbyły się w marcu bieżącego roku i okazały się być wielkim sukcesem. Urywki nagrań, które zamieszczono na YouTubie miały miliony odsłon. Jednak nikt z organizatorów nie spodziewał się, że grudniowymi koncertami zainteresuje się ponad 120 tys. osób.

Zawieszone serwery, "lista kolejkowa" i ograniczenia w sprzedaży

Kolejka do kasy przed katowickim gmachem NOSPR-u ustawiła się już w środku nocy. Serwery odnotowały, że na strony próbowali się dostać użytkownicy 120 tys. komputerów. Każdy z nich chciał zostać posiadaczem jednego z 1700 biletów. Sprzedaż biletów zakończono we wtorek w kasach stacjonarnych, a pierwszeństwo miały osoby, które zapisały się już w piątek na "listę kolejkową". Jak poinformował organizator, we wtorek można było wejściówki można było również kupić telefonicznie. Wprowadzono jednak ograniczenie - jedna osoba mogła kupić jedynie dwa bilety.

- Problemy, które pojawiały się przy rezerwacji biletów na ostatnie wydarzenie, zaskoczyły nawet firmę zewnętrzną, która na zlecenie NOSPR prowadzi sprzedaż biletów na większość koncertów realizowanych w salach koncertowych. Warto zauważyć, że to pierwszy taki przypadek w dziesięcioletniej historii firmy. Liczby zamówień przekraczające próg 100 tysięcy dały się mocno we znaki nie tylko systemowi, ale również naszym gościom licznie przybyłym do kas biletowych - poinformował Krzysztof Krot, organizator koncertu.

Kolejki po bilety na grudniowe koncerty Miuosh/Jimek/NOSPRmateriały organizatora

"Wyjątkowa wyjątkowość"

Całe zamieszanie skomentował na Facebooku Miuosh, który określił zainteresowanie koncertami jako "wyjątkową wyjątkowość" - Wczoraj padło przez Was/dzięki Wam już wszystko - systemy sprzedaży, serwery, strony... Dostaliśmy info, ze 120 tys. komputerów chciało kupić 1700 biletów. - napisał raper. - Ani ja, ani Jimek nie mamy specjalnie wpływu na to ile możemy zagrać koncertów z naszym wspólnym projektem (...), ale po wczorajszych wydarzeniach udało się nam ustalić, ze 19.12 zamiast koncertu Jimka ze swoim nowym projektem, gramy ten nasz wspólny. (...) Dziękujemy, to, co się dzieje jest wyjątkowe, kochamy Was, więcej nie możemy zdziałać - podkreślił.

Ten rok jest naprawde wyjatkowy. A to co wydaezylo sie wczoraj to wyjatkowa wyjatkowosc. Wczoraj padlo przez Was/dzieki...

Posted by Miuosh on 21 listopada 2015

Niecodzienny sukces w filharmonii

Wspólny występ Miuosha, Radzimira Dębskiego i muzyków NOSPR po raz pierwszy można było podziwiać w katowickiej Sali Koncertowej NOSPR w marcu tego roku. To rzadkie wydarzenie w filharmonii, gdzie połączono ze sobą zupełnie różne estetyki muzyczne. Za aranżację odpowiedzialny był Radzimir Dębski, czyli Jimek. 30 hitów hip-hopu zostało przełożonych na język i środki orkiestry symfonicznej.

Marcowe koncerty zostały zarejestrowane i wydane jako na CD oraz DVD. Wydawnictwo już w sierpniu zyskało status złote płyty, którą artyści odbiorą w trakcie grudniowych występów.

Zamieszczone w sieci fragmenty nagrania obiegły cały świat i publikowane były przez światowe gwiazdy muzyki i filmu. Na swoim profilu na Facebooku udostępnił go m.in. Ashton Kutcher. Amerykański aktor nazwał Dębskiego geniuszem.

Miuosh/Jimek/NOSPR "Cisza"
Miuosh/Jimek/NOSPR "Cisza"materiały organizatora

Autor: tmw / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: materiały organizatora

Pozostałe wiadomości