Kanye West wrócił na Twittera, ale znów został zablokowany. "Post naruszał zasady"

Autor:
kgo//am
Źródło:
CNN, Forbes, Twitter/@Kanye West, Elon Musk
Kanye West na wiecu w Charleston
Kanye West na wiecu w CharlestonReuters, Instagram/Toi_Island
wideo 2/3
Reuters, Instagram/Toi_IslandKanye West na wiecu w Charleston

Twitter zablokował konto Kanyego Westa w odpowiedzi na jego post, który według platformy naruszył jej zasady. Muzyk stracił dostęp do tego medium społecznościowego kilkanaście godzin po tym, jak zakończyła się jego poprzednia, prawie dwuletnia twitterowa banicja. Dzień wcześniej zablokowano go również na Instagramie.

W cytowanym przez media, ale usuniętym już wpisie miała pojawić się sugestia o zagrożeniu i nawiązanie do Żydów. "Bawiliście się ze mną i próbowaliście wykluczać każdego, kto sprzeciwia się waszej agendzie" - cytują tweet rapera media. Wpis zniknął już z Twittera, jednak wciąż krąży w sieci, udostępniany przez użytkowników, którzy zdążyli go zapisać. Cytowany przez CNN rzecznik prasowy platformy potwierdził, że w reakcji na sobotni tweet rapera jego profil został zablokowany. "Ten post naruszał zasady Twittera" - podkreślił rzecznik. Nie odpowiedział na pytanie, jak długo West będzie pozbawiony dostępu do swojego konta.

ZOBACZ TEŻ: Popularny raper nagrał kawałek z Polską w tytule. Udostępnił go Drake

Ye zablokowany na Instagramie i Twitterze

Poprzednia banicja trwała prawie dwa lata, profil rapera został zablokowany po amerykańskich wyborach prezydenckich w listopadzie 2020 roku. Dostęp do niego Kanye odzyskał w ubiegły piątek, a więc na kilkanaście godzin przed dodaniem postu uznanego za antysemicki. "Witamy z powrotem na Twitterze, mój przyjacielu!" - w ten sposób o odblokowaniu konta Westa poinformował Elon Musk, który wyraża znów chęć zakupu Twittera.

Tego samego dnia muzyk został zablokowany na należącym do Meta Marka Zuckerberga, Instagramie. West opublikował tam usunięty już kiedyś post zawierający screeny prywatnych wiadomości wymienianych z innym raperem, Seanem "Diddym" Combsem. Gdy zapis korespondencji po raz pierwszy ujrzał światło dzienne, West został skrytykowany przez zrzeszającą amerykańskich Żydów organizację American Jewish Committee. Jej przedstawiciele potępili rapera za propagowanie antysemickich teorii spiskowych.

Kanye West w bluzie z Janem Pawłem II

W ubiegłym tygodniu Kanye West, który jakiś czas temu prawnie zmienił swoje imię i nazwisko na Ye, wywołał spore zamieszanie podczas Paryskiego Tygodnia Mody. Na jednym z pokazów wystąpił w budzącej spore kontrowersje bluzie z wizerunkiem Jana Pawła II oraz widocznym na plecach białym napisem "White Lives Matter". Hasło to jest odpowiedzią na ruch Black Lives Matter, który powstał jako protest przeciwko brutalności policji wobec Afroamerykanów.

ZOBACZ TEŻ: "The Rock" na prezydenta Stanów Zjednoczonych? Dwayne Johnson komentuje

Autor:kgo//am

Źródło: CNN, Forbes, Twitter/@Kanye West, Elon Musk

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości