Zwrot w sprawie zakupu Twittera przez Elona Muska. Jest pismo

Aktualizacja:
Autor:
mb/ams
Źródło:
Reuters, TVN24 Biznes

Elon Musk proponuje, by zakupić Twittera za pierwotnie uzgodnioną kwotę. Pismo w tej sprawie dotarło do spółki - poinformował rzecznik Twitter Inc. Jak przekazał, "intencją spółki jest zamknięcie transakcji po cenie 54,20 dolara za akcję".

Rzecznik Twitter Inc. poinformował, że do spółki dotarło pismo od przedstawicieli Elona Muska, które złożyli w SEC, czyli amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd. "Intencją spółki jest zamknięcie transakcji po cenie 54,20 dolara za akcję" - przekazał.

Nowe informacje w sprawie transakcji pojawiły się niedługo przed zaplanowaną na 17 października br. batalią sądową. "To wyraźny znak, że Musk uznał, że zmierzając do sądu w Delaware, szanse na wygraną przeciwko zarządowi Twittera były bardzo mało prawdopodobne i ta transakcja o wartości 44 miliardów dolarów zostanie sfinalizowana w ten czy inny sposób" - napisał Dan Ives, analityk Wedbush.

W reakcji na to akcje Twitter Inc. podrożały o kilkanaście procent.

Notowania spółki Twitter we wtorekstooq.pl

Elon Musk zmienia zdanie w sprawie zakupu Twittera

Elon Musk zgodził się w kwietniu br. kupić Twittera za 44 mld dolarów, ale w ciągu kilku tygodni zmienił zdanie. W liście do zarządu serwisu miliarder napisał, że kończy porozumienie w sprawie zakupu z powodu "fałszywych i wprowadzających w błąd" informacji o firmie. Chodziło o liczbę fałszywych kont, która według miliardera jest znacznie wyższa niż szacunki Twittera, które mówią o mniej niż 5 proc. użytkowników.

W reakcji na to Twitter Inc. pozwał szefa Tesli i SpaceX za naruszenie wartej 44 mld dolarów umowy kupna platformy mediów społecznościowych i zwrócił się do sądu w Delaware o nakazanie mu sfinalizowania transakcji za uzgodnioną kwotę 54,20 dolara za akcję serwisu.

Rozprawa ma się odbyć 17 października br.

Obie strony umowy zobowiązały się wypłacić odszkodowanie w wysokości do 1 miliarda dolarów, gdyby transakcja nie została sfinalizowana ze względów, które nie zostały w niej przewidziane.

Zaślepka materiału TVN24GO
Film dokumentalny: Gwiezdne wojny miliarderów
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ams

Źródło: Reuters, TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Nick_ Raille_07 / Shutterstock

Pozostałe wiadomości