Córka Lisy Marie Presley we wzruszającym wpisie żegna matkę. W niedzielę uroczystości żałobne w Graceland

Autor:
wac//am
Źródło:
Reuters, Graceland, TMZ, New York Post, US Weekly, tvn24.pl
Zmarła Lisa Marie Presley, piosenkarka i córka legendy rock'n'rolla Elvisa Presleya
Zmarła Lisa Marie Presley, piosenkarka i córka legendy rock'n'rolla Elvisa Presleya
Reuters
ReutersZmarła Lisa Marie Presley, piosenkarka i córka legendy rock'n'rolla Elvisa Presleya

Trwają przygotowania do uroczystości żałobnych Lisy Marie Presley. Odbędą się one w najbliższą niedzielę na terenie ogrodu w Graceland, rezydencji w Memphis, którą wokalistka odziedziczyła po swoim ojcu, Elvisie Presleyu. Riley Keough, najstarsza córka Lisy Marie w piątek po południu opublikowała w mediach społecznościowych poruszający wpis.

Lisa Marie Presley zmarła w czwartek 12 stycznia w wieku 54 lat. Najstarsza córka Lisy Marie, 33-letnia Riley Keough, uhonorowała pamięć matki, udostępniając w piątek 20 stycznia na Instagramie czarno-białe zdjęcie, na którym obie wpatrują się w siebie. W opisie ograniczyła się do pozostawienia serca.

W ciągu niespełna godziny pod wpisem pojawiło się kilka tysięcy komentarzy dodających Riley otuchy. Wśród nich również od gwiazd - Kim Kardashian skomentowała zdjęcie publikując w komentarzu symbol nieskończoności.

ZOBACZ TEŻ: Ostatni wpis Lisy Marie Presley. "Śmierć jest częścią życia, czy nam się to podoba, czy nie"

Grób Lisy Marie Presley, obok grobu syna, ojca i dziadków

Uroczystości żałobne Lisy Marie Presley odbędą się w tzw. Ogrodach Medytacji (Meditation Gardens) na terenie Graceland, rezydencji w Memphis, w której wychowała się i którą odziedziczyła po śmierci swojego ojca. Nagrobek zlokalizowano obok grobu jej syna Benjamina Keougha, zmarłego w 2020 roku, Elvisa oraz jego rodziców, czyli dziadków Lisy Marie - Gladys i Vernona Presleyów. Uroczystości żałobne odbędą się w niedzielę 22 stycznia - poinformowała Agencja Reutera. "Oprócz rodziny i przyjaciół, do udziału zaproszona jest szeroka publiczność" - czytamy na oficjalnej stronie Graceland.

Grób Elvisa Presleya i jego krewnych w Gracelandphotosounds / Shutterstock

ZOBACZ TEŻ: Wiadomo, kto odziedziczy słynną rezydencję Elvisa Presleya po jego zmarłej córce

Portal TMZ w środę 18 stycznia opublikował zdjęcia robotników w pobliżu nagrobków na terenie posiadłości, które sugerują, że Lisa Marie Presley "zgodnie z oczekiwaniami" zostanie pochowana blisko ojca, przy fontannie tuż obok swojego syna. Według źródła cytowanego przez "New York Post", grób ze szczątkami Keougha miał zostać przeniesiony, by zrobić miejsce dla jego matki.

Jak odnotował TMZ, kilka dni wcześniej całodobowa transmisja obrazu z kamery na terenie posiadłości została zawieszona. "Wyobrażamy sobie, że zrobiono to, aby można było zakończyć planowanie weekendowych uroczystości" - podał portal.

Z kolei US Weekly przekazało, że Lisa Marie została złożona do grobu jeszcze przed uroczystościami żałobnymi, w czwartek 19 stycznia. Informację zdaje się potwierdzać komunikat na stronie Graceland, wedle którego na niedzielę zaplanowano nabożeństwo, po którym "odbędzie się procesja, by zobaczyć miejsce spoczynku Lisy". Jednak oficjalny komunikat o pogrzebie do piątkowego wieczora nie pojawił się na stronie. We wpisie zawarto jedynie wytyczne i wskazówki dla osób, które chcą osobiście wziąć udział w niedzielnym pożegnaniu wokalistki. Ceremonię będzie można obejrzeć również na stronie Graceland.

Graceland - dom Elvisa i muzeum

Rezydencja Graceland w Memphis w stanie Tennessee należała do "Króla rock'and'rolla" Elvisa Presleya od 1957 roku. Po jego śmierci w 1977 roku posiadłość w całości odziedziczyła Lisa Marie Presley, jedyne dziecko artysty. To tutaj się wychowała i m.in. co roku świętowała kolejne rocznice urodzin swojego ojca.

Pięć lat po śmierci gwiazdora Priscilla Presley, była żona Elvisa, założyła na terenie posiadłości muzeum poświęcone legendzie rock'n'rolla. Jak wskazało CNN, Graceland jest jedną z największych atrakcji turystycznych na południu USA i przez lata była drugim po Białym Domu najczęściej odwiedzanym domem w kraju. Instytucja posiada w swoich zbiorach ponad 50 tys. fotografii, 3 tys. tekstyliów, tysiące dokumentów, a także kolekcję mebli, instrumentów muzycznych, nagród, samochodów i innych artefaktów związanych z osobistym życiem i karierą Elvisa Presleya.

Śmierć Lisy Marie Presley

Na dwa dni przed śmiercią, we wtorek wieczorem, Lisa Marie i jej matka Priscilla Presley były obecne na gali rozdania Złotych Globów, podczas której aktor Austin Butler uhonorowany został za najlepszą rolę męską w filmie biograficznym "Elvis" poświęconym jej ojcu. Zaledwie dwa dni później przyszła wiadomość o śmierci artystki. "Z ciężkim sercem muszę podzielić się druzgocącą wiadomością, że opuściła nas moja piękna córka Lisa Marie" - napisała Priscilla Presley w mediach społecznościowych w nocy z czwartku na piątek.

Jak dotąd nie podano oficjalnie przyczyny śmierci Lisy Marie. Po przeprowadzeniu sekcji zwłok jej ogłoszenie zostało odroczone - jak przekazała w rozmowie z CNN Sarah Ardalani, rzeczniczka wydziału medycyny sądowej w hrabstwie Los Angeles. - Oznacza to, że w trakcie sekcji przyczyna nie została ustalona, a lekarz sądowy prosi o dalsze dochodzenie w tej sprawie, w tym dalsze badania. Gdy otrzyma ich wyniki, ponownie oceni ten przypadek w celu określenia przyczyny śmierci - wyjaśniła.

ZOBACZ TEŻ: Wychodziła za mąż cztery razy, wszystkie małżeństwa były nieudane. Trudne życie Lisy Marie Presley

Autor:wac//am

Źródło: Reuters, Graceland, TMZ, New York Post, US Weekly, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Jun Sato/WireImage/Getty Images

Pozostałe wiadomości