Open'er odwołany. Większość zapowiadanych wcześniej artystów ma przyjechać za rok

Autor:
tmw,mart/pm
Źródło:
tvn24.pl
Open’er Festival w Gdyni to jeden z największych festiwali w Europie
Open’er Festival w Gdyni to jeden z największych festiwali w EuropieEwa Paluszkiewicz | Fakty po południu TVN24
wideo 2/2
Ewa Paluszkiewicz | Fakty po południu TVN24Rusza Open’er Festival w Gdyni to jeden z największych festiwali w Europie (wideo z 2019 roku)

Jeden z najpopularniejszych europejskich festiwali muzycznych - gdyński Open'er nie odbędzie się w tym roku. Decyzję podjął szef Alter Artu Mikołaj Ziółkowski. Zapewnił w komunikacie, że organizatorzy imprezy już pracują nad jak najlepszą edycją w 2021 roku. To pierwsze lato od 2002 roku bez Open'era.

Nowe daty gdyńskiego wydarzenia to 30 czerwca - 3 lipca 2021 roku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Z wielką przykrością i smutkiem informujemy, że ze względu na trwający globalny kryzys epidemiczny, w trosce o bezpieczeństwo uczestników jak i wszystkich pracujących na festiwalu, a także w obliczu decyzji administracyjnych władz, tegoroczna edycja Open'er Festival powered by Orange się nie odbędzie" - czytamy w komunikacie organizatorów jednego z najpopularniejszych europejskich festiwali muzycznych.

Mikołaj Ziółkowski, prezes Alter Artu, organizatora gdyńskiej imprezy, w komunikacie napisał: "będzie dobrze". Zapewnił, że większa część zapowiadanych na ten rok artystów pojawi się podczas przyszłorocznej imprezy. Zaznaczył, że program zostanie uzupełniony o sporo nowych elementów.

"Pomyślcie o tym, jaki Open’er 2021 będzie miał smak po 24 miesiącach rozłąki od poprzedniej edycji… kiedy z pozoru najprostsze rzeczy nabiorą zupełnie nowego wymiaru! Kosmos!" - napisał Ziółkowski.

"Ciężko nam sobie wyobrazić lato bez Open'era. Nie pamiętamy takiego. Ale już wybiegamy myślami i marzeniami w przyszłość" - oświadczyli organizatorzy Open'era.

CZYTAJ PREMIUM: "Funkcjonowaliśmy w rzeczywistości nadmiaru możliwości". Festiwale szukają sposobu na przetrwanie

"Życie napisało inny scenariusz"

O odwołaniu festiwalu poinformował również prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek. - Jeszcze dwa miesiące temu byłem przekonany, że zaproszę państwa do Gdyni na kolejną edycję jednego z najlepszych festiwali muzycznych na świecie. Życie napisało jednak inny scenariusz - powiedział.

- W obliczu pandemii wydarzenie gromadzące dziesiątki tysięcy gości z całego globu nie może się odbyć. Bezpieczeństwo mieszkańców miasta i naszych gości jest dla mnie najważniejsze. Decyzja podjęta wspólnie z Alter Artem jest zatem oczywista. Liczę, że w przyszłym roku spotkamy się z jeszcze większą energią i jeszcze większą radością - dodał prezydent.

Prezydent Gdyni o odwołaniu Open'era
Prezydent Gdyni o odwołaniu Open'eraTVN24

Co z biletami?

Jak poinformowano, wszystkie bilety zakupione na Open’er 2020 pozwolą uczestniczyć w edycji 2021.

"Zachowując je, wspieracie cały muzyczny i festiwalowy świat" - czytamy w komunikacie. "Tegoroczne bilety gwarantują Wam również udział w festiwalu w najlepszej cenie. Na edycję 2021 nie będą dostępne FanTix i Early Bird Tickets" - zwrócono uwagę.

Nagradzane wydarzenie

Przez 19 lat Open'er stał się jednym z najpopularniejszych wydarzeń letniego kalendarza w Polsce, kilkakrotnie nagradzany jako Best Major Festival w Europie.

Co roku na lotnisku Gdynia-Kosakowo, od zera i po wielu miesiącach przygotowań, powstaje festiwalowy świat, gdzie przez kilka dni pojawia się od 120 do 140 tysięcy ludzi.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Autor:tmw,mart/pm

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości