Najdziwniejsze miejsca, gdzie gwiazdy trzymają Oscary. "Muszę kupić bilet, by go zobaczyć"

Kultura i styl


34-centymetrowa statuetka to dla wielu gwiazd spełnienie marzeń. Część celebrytów trzyma ją w specjalnej gablotce, ale inni nie traktują Oscara jak relikwii. Popularnym miejscem jest po prostu półka przy telewizorze albo... toaleta.

Sandra Bullock oddała Oscara synkowi A.M.P.A.S.

Emma Thompson, dwukrotna zdobywczyni Oscara (za "Dumę i uprzedzenie" oraz "Howard’s End" trzyma nagrody w toalecie swojego londyńskiego mieszkania. - Łazienka jest pełna moich największych skarbów - mówi aktorka. - To dla mnie ważne miejsce, a przy tym często z łazienki korzystają goście, którzy zawsze chcą potrzymać statuetkę choć przez chwilę - tłumaczy.

W toalecie swoje statuetki trzymają też m.in. Susan Sarandon, Lionel Richie i Sean Connery. Słynie z tego również Kate Winslet i Jodie Foster, która jednak po namyśle przeniosła swojego Oscara do specjalnej gablotki.

"Muszę kupić bilet, by go zobaczyć"

Z kolei Cate Blanchett może tylko odwiedzać swojego Oscara od czasu do czasu. Jej statuetka za "Awiatora" znajduje się w muzeum filmu w Melbourne. - Muszę kupować bilet za każdym razem, gdy chcę ją zobaczyć - żartuje aktorka.

Są też i tacy, którzy wybrali tradycyjne rozwiązania. George Clooney trzyma statuetki za "Michaela Claytona" i "Argo" w gabinecie, podobnie jak Dustin Hoffman. Popularnym miejscem jest też półka przy telewizorze - tam Oscary stoją m.in. u Anthony’ego Hopkinsa czy Bena Afflecka.

"Nie wiem, gdzie jest mój Oscar"

Niektórzy Oscara… chowają, bo czują się zbyt onieśmieleni. Tak jest m.in. w przypadku Gwyneth Paltrow, która przyznała, że Oscar ją przeraża. Podobnie Helen Hunt, nagrodzona za "Lepiej być nie może". - Jest gdzieś tam, na półce, co oczywiście zdradza mój brak pewności siebie - mówi aktorka.

Sandra Bullock (Oscar za "Wielkiego Mike’a") natomiast nie wie, gdzie jest jej statuetka - włada nią jej syn, Louis. Podobnie ma Nicolas Cage - kilka lat temu aktor powiedział, że Oscar zawieruszył się podczas przeprowadzki i prawdopodobnie zaginął.

"Ściana sławy"

Są jednak i tacy, którzy stworzyli sobie w domach "ścianę sławy", gdzie trzymają swoje trofea. Tak zrobiła m.in. Sally Fields, Jennifer Hudson czy Cher.

Reese Whitherspoon chciała być oryginalna i przerobić swojego Oscara na klamkę lub naszyjnik. Jednak obie opcje okazały się mało praktyczne, statuetka stoi więc w jej salonie. Russell Crowe swoją nagrodę za "Gladiatora" trzyma z kolei w… kurniku na swojej farmie w Australii. Jego kury lepiej się niosą?

Autor: /jk / Źródło: Reuters, tvn24.pl

Magazyny:
Raporty: