Detektyw Marcin Popowski, współautor książki, która stała się inspiracją do scenariusza komedii romantycznej "Porady na zdrady", zmarł w środę w wieku 50 lat. Ekspert do spraw bezpieczeństwa i zarządzania sytuacją kryzysową zmagał się z COVID-19.
Marcin Popowski zmarł 28 października tego roku, chorował na COVID-19. Miał 50 lat. Informację o jego śmierci potwierdziła matka detektywa, Barbara Popowska.
Popowski ukończył Wydział Administracji i Nauk Politycznych Wyższej Szkoły Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, doktoryzował się w Katedrze Kryminalistyki na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Był ekspertem do spraw bezpieczeństwa i zarządzania sytuacją kryzysową. Współpracował z dziennikarzami śledczymi przy rozwiązywaniu wielu afer gospodarczych i kryminalnych, m.in. sprawy Krzysztofa Olewnika i napadów na TiR-y.
- Strasznie bolesna wiadomość. Marcin dużo przeszedł w życiu i wydawał się być odporny na różne zagrożenia, wirusy i bakterie. A jednak go dopadło… Smutno… Trudno uwierzyć - powiedział PAP dziennikarz śledczy "Polityki" Piotr Pytlakowski.
Scenariusz "Porady na zdrady" zainspirowany książką współautorstwa Popowskiego
Popowski pracował jako detektyw przez ponad 20 lat, m.in. zbierając materiały dowodowe do kilkuset spraw rozwodowych. Wspólnie z Iwoną L. Konieczną napisał dwutomowy cykl - "Porady na zdrady. Kłamcy zdradzają a zdrajcy kłamią" i "Porady na zdrady. Jak przetrwać kryzys i spaść na cztery łapy".
Druga książka z cyklu stała się inspiracją scenariusza komedii romantycznej pt. "Porady na zdrady" z 2017 roku w reżyserii Ryszarda Zatorskiego. W produkcji wystąpili m.in. Anna Dereszowska, Magdalena Lamparska, Weronika Rosati i Tomasz Karolak.
Popowski był również konsultantem filmowym, telewizyjnym i radiowym, członkiem Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego, a w latach 1998–2006 sekretarzem i rzecznikiem prasowym Stowarzyszenia Detektywów Polskich.
Ostatnio pracował, wspólnie z adwokatem Andrzejem Ceglarskim, nad książką "Ostatnia podróż" - fabularyzowaną analizą sprawy śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie, w kwietniu 2017 roku.
Źródło: PAP