Harry i Meghan dostaną nowe biuro w Pałacu Buckingham

TVN24


Królowa Elżbieta II wyraziła zgodę na powstanie biura (The Household Office) księcia i księżnej Sussex w Pałacu Buckingham. Harry i Meghan dotychczas dzielili biuro w Pałacu Kensington z księciem Williamem i jego rodziną.

The Household Office to administracja książęca, odpowiadająca za całą działalność i obowiązki księcia i jego żony. Książę Sussex Harry i księżna Sussex Meghan dotychczas dzielili swoje biuro z księciem Cambridge Williamem i księżną Kate. W czwartek Pałac Buckingham poinformował, że królowa zgodziła się na powstanie biura Harry’ego i Meghan właśnie na królewskim dworze w Pałacu Buckingham. CNN informuje, że nowe biuro powstanie wiosną także dzięki zabiegom księcia Walii Karola.

Decyzja królowej

"Książę Sussex posiada obecnie prywatne biuro, które wspierało także księżną od czasu zaręczyn jej królewskiej wysokości w listopadzie 2017 roku" - czytamy w oświadczeniu Pałacu Buckingham. "Ten od dawna planowany ruch zapewni stałe wsparcie dla pracy księcia i księżnej. Rozpocznie się wraz z ich przeprowadzką do ich oficjalnej rezydencji Frogmore Cottage" - dodano.

Harry i Meghan, która za kilka tygodni ma urodzić pierwsze dziecko, mieszkają jeszcze w Notthingham Cottage - rezydencji położonej na terenie Pałacu Kensington, dokąd wprowadzili się w listopadzie 2017 roku, po oficjalnych zaręczynach.

Reuters zwraca uwagę, że brytyjskie media od końca ubiegłego roku rozpisują się o konflikcie pomiędzy obiema parami książęcymi, który ma się nasilać. Agencja jednak wskazuje, że 11 marca cała czwórka uczestniczyła w uroczystościach z okazji Commonwealth Day (Dnia Wspólnoty Narodów).

Autor: tmw/tr / Źródło: Reuters, CNN News