TVN24 | Kultura i styl

"Najwyraźniej stało się coś złego". Siostra Natalie Wood pisze o molestowaniu i Kirku Douglasie

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
akw
Źródło:
BBC, tvn24.pl

Hollywoodzka aktorka Natalie Wood była molestowana przez Kirka Douglasa - twierdzi jej siostra Lana Wood. Oskarżenia umieściła w książce "Little Sister". Wspominała w niej, że dopiero po latach usłyszała od Natalie zdanie: "on mnie skrzywdził". Na doniesienia zareagował Michael Douglas.

Lana Wood spisała wspomnienia w książce "Little Sister", która ukaże się 9 listopada. Według fragmentów, opublikowanych przez agencję Associated Press i cytowanych przez BBC, Kirk Douglas miał molestować Natalie Wood latem 1955 roku, gdy miała 17 lat.

Napaść miała mieć miejsce, gdy Wood kręciła western "The Searchers" ("Poszukiwacze").

"Najwyraźniej stało się coś złego"

Lana Wood twierdzi, że do spotkania hollywoodzkich gwiazd doszło w słynnym hotelu Chateau Marmont w Los Angeles, a zorganizować je miała Maria Zacharenko, matka sióstr. Kobieta miała nadzieję, że Douglas pomoże w karierze młodej aktorce.

Douglas, który miał wówczas 39 lat, był w tamtym czasie jednym z najbardziej znanych hollywoodzkich aktorów. "Wydawało się, że minęło sporo czasu, nim Natalie wróciła do samochodu. Obudziła mnie trzaśnięciem drzwiami" - wspomniała Lana.

"Wyglądała okropnie. Była rozczochrana i bardzo zdenerwowana. Zaczęły z mamą szeptać między sobą. Nie mogłam zrozumieć, co mówią. Mojej siostrze najwyraźniej stało się coś złego" - opisała. Lana miała wtedy osiem lat.

W książce przyznała, że jej siostra i matka zgodziły się co do tego, że publiczne oskarżenie Douglasa zrujnowałoby karierę aspirującej aktorki. Dodała, że siostra opowiedziała jej o zdarzeniu po latach. Lana miała usłyszeć: "on mnie skrzywdził".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Kirk Douglas, urodzony jako Issur Danielovitch Demsky w Amestradamie w stanie Nowy Jork, zmarł 6 lutego 2020 roku w Los Angeles w wieku 103 lat.

W 1946 debiutował w filmie "Dziwna miłość Marthy Ivers". Światową sławę zdobył tytułową rolą przywódcy powstania niewolników w filmie "Spartakus" w reżyserii Stanleya Kubricka. Zagrał w takich hollywoodzkich produkcjach, jak "Ostatni zachód słońca", "Układ" czy "Był sobie łajdak".

W 1996 roku otrzymał Oscara za całokształt twórczości aktorskiej. Wcześniej był do tej nagrody trzykrotnie nominowany za role pierwszoplanowe w filmach: "Champion", "Piękny i zły" oraz "Pasja życia". Za rolę Vincenta van Gogha został uhonorowany Złotym Globem.

Na doniesienia zareagował jego syn, aktor Michael Douglas. W oświadczeniu przekazanym Associated Press napisał: "Niech oboje spoczywają w pokoju".

Natalie Wood zagrała w ponad 50 filmach, zdobyła dwa Złote Globy ("Buntownik bez powodu" i "From here to eternity") i trzy nominacje do Oscara ("Buntownik bez powodu", "Romans z nieznajomym" i "Wiosenna bujność traw"). Zginęła tragicznie w niewyjaśnionych okolicznościach 29 listopada 1981 roku u wybrzeża Kalifornii.

Jej śmierć początkowo tłumaczono jako wypadek, jednak w 2012 roku przyczynę zmieniono z "utonięcia" na "utonięcie i inne nieokreślone czynniki".

Autor:akw

Źródło: BBC, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości