TVN24 | Kultura i styl

Joey Jordison nie żyje. Współzałożyciel zespołu Slipknot miał 46 lat

TVN24 | Kultura i styl

Autor:
mart/kab
Źródło:
PAP, Rolling Stone

Zmarł perkusista Joey Jordison, współzałożyciel amerykańskiego zespołu Slipknot. O śmierci 46-latka poinformowała rodzina muzyka. "Odszedł w spokoju we śnie" - napisano w oświadczeniu. Śmierć muzyka wywołała w sieci falę komentarzy wyrażających współczucie oraz kondolencji ze strony innych pokrewnych gatunkowo zespołów, takich jak Slayer, System of a Down czy Trivium.

"Z bólem serca przekazujemy informację o śmierci Joeya Jordisona, płodnego muzyka, perkusisty i artysty, który odszedł w spokoju we śnie 26 lipca" - napisała rodzina w oświadczeniu wydanym we wtorek wieczorem czasu miejscowego. "Śmierć Joeya zostawiła nas z pustymi sercami i uczuciami nieopisanego smutku" - dodano.

Oświadczenie rodziny i kondolencje od muzyków

Rodzina napisała, że "ci, którzy znali Joeya, rozumieli jego błyskotliwość, łagodną osobowość, gigantyczne serce i miłość do wszystkiego dotyczącego rodziny i muzyki". Rodzina muzyka poprosiła też, aby przyjaciele, fani i media uszanowali ich "potrzebę prywatności i spokoju w tym niezwykle trudnym czasie".

Śmierć muzyka wywołała w sieci falę komentarzy wyrażających współczucie oraz kondolencji ze strony innych pokrewnych gatunkowo zespołów, takich jak Slayer, System of a Down czy Trivium.

"Jesteśmy zasmuceni wiadomością o odejściu naszego drogiego przyjaciela" - napisali członkowie zespołu Trivium na Twitterze.

"Niesamowity perkusista i fantastyczny facet" - napisał o muzyku na Instagramie lider System of a Down Serj Tankian.

Przerwana kariera w zespole Slipknot

Jordison urodził się w Des Moines w stanie Iowa 26 kwietnia 1975 roku. W tym samym mieście w 1995 roku założył zespół Slipknot z basistą Paulem Grayem i drugim perkusistą Shawnem Crahanem. Zmarły perkusista, oprócz gry na instrumencie, odpowiadał za komponowanie i pisanie utworów zespołu.

Jordison opuścił zespół w 2013 roku, gdy zdiagnozowano u niego zaburzenie neurologiczne utrudniające grę na perkusji.

Slipknot wielokrotnie pojawiał się na amerykańskich listach przebojów, między innymi Billboard 200.

Autor:mart/kab

Źródło: PAP, Rolling Stone