Ile Shakira zarobiła na ostatnich hitach o rozstaniu z Piqué? Hiszpański portal pokazał wyliczenie

Autor:
kgo//am
Źródło:
telecinco.es, tvn24.pl
Shakira w wywiadzie dla "Dzień Dobry TVN" opowiedziała o pracy nad swoją najnowszą piosenką "Te Felicito"
Shakira w wywiadzie dla "Dzień Dobry TVN" opowiedziała o pracy nad swoją najnowszą piosenką "Te Felicito"Dzień Dobry TVN
wideo 2/3
Dzień Dobry TVNShakira w wywiadzie dla "Dzień Dobry TVN" opowiedziała o pracy nad swoją najnowszą piosenką "Te Felicito"

Na odtworzeniach nowej piosenki Shakiry, poświęconej piłkarzowi Gerardowi Piqué, jej twórcy zarobili już 2,5 miliona dolarów - informuje hiszpańskie Telecinco.es. Wszystkie trzy utwory, w których kolumbijska wokalistka nawiązuje do byłego piłkarza Barcelony, przyniosły łączny dochód w wysokości ponad 15 milionów dolarów - podsumowuje portal.

"Zostawiłeś mnie z twoją mamą jako sąsiadką. Z prasą u moich drzwi i długiem w urzędzie skarbowym. Myślałeś, że mnie skrzywdzisz, ale uczyniłeś mnie silniejszą (...) Jestem warta tyle, co dwie 22-latki, zamieniłeś ferrari na twingo, zamieniłeś roleksa na casio" - śpiewa Shakira w swoim nowym kawałku nagranym wraz z argentyńskim didżejem i producentem Bizarrapem.

W ciągu pięciu dni od premiery w samym serwisie YouTube utwór został odtworzony ponad 130 milionów razy. Tak pokaźna liczba wyświetleń przekłada się na wymierne korzyści finansowe. Jak przekazał hiszpański portal Telecinco.es, na samych odtworzeniach opublikowanego w YouTube klipu piosenki Kolumbijka i Argentyńczyk zarobili już ponad 500 tysięcy dolarów. Do tego dochodzą wpływy z innych platform, na których utwór jest dostępny. Telecinco.es podało, że z Amazon Music Shakira i Bizarrap zgarnęli ok. 500 tys. dolarów, za te w Spotify - 360 tys. dolarów, a w Apple Music - już ponad 1,2 miliona dolarów. Łączna wartość wpływów z odtworzeń i wyświetleń utworu nagranego w studiu argentyńskiego producenta przekroczyła 2,5 miliona dolarów. W dodatku swoje wyliczenia Telecinco.es przedstawiło ponad dobę przed powstaniem tego tekstu, bardzo prawdopodobne, że w momencie jego publikacji kwota ta zbliżyła się już do 3 milionów.

"Te Felicito" i "Monotonía" też zarobiły miliony

Jeszcze więcej kolumbijska wokalistka zarobiła na całej poświęconej piłkarzowi "trylogii", jak nazywa ją hiszpański portal. W jej skład, obok kawałka z Bizarappem, wchodzą również "Te Felicito" i "Monotonía", dwa utwory stworzone we współpracy z odpowiednio Rauwem Alejandro i Ozuną - portorykańskimi gwiazdorami reggaetonu.

Wypuszczone w kwietniu ubiegłego roku "Te Felicito" zarobiło już blisko 10 milionów dolarów. "Monotonía", której premiera odbyła się w listopadzie, dzięki odtworzeniom na platformach muzycznych przyniosła swoim autorom już ponad 3,5 milionów dolarów. Na trzech utworach, których tekst - w mniejszym lub większym stopniu - poświęcony jest zerwaniu Shakiry z piłkarzem Gerardem Piqué, osoby zaangażowane w ich powstanie zarobiły łącznie przynajmniej 15,5 miliona dolarów.

Piqué też postanowił skorzystać na zamieszaniu wywołanym przez byłą partnerkę. Jego federacja Kings League, organizująca rozgrywki piłkarskie, ogłosiła, że pozyskała nowego sponsora - jest nim firma Casio. Z kolei sam piłkarz nazwał wyroby tej marki "zegarkami na całe życie". Obrońca Barcelony nawiązał też do fragmentu utworu mówiącego o "zamianie ferrari na twingo". Kilka dni po premierze piosenki podjechał pod siedzibę jednego ze swoich przedsiębiorstw właśnie małym autem produkcji Renault.

Rozstanie Shakiry i Piqué

Piqué i Shakira byli razem przez 12 lat. Nigdy nie wzięli ślubu, mają dwóch synów: 9-letniego Milana i 7-letniego Sashę. Oficjalnie rozstali się w czerwcu 2022 roku. Dziennikarze szybko ustalili, że następczynią Shakiry u boku Gerarda Piqué jest 23-letnia obecnie Clara Chía Martí. Plotkarski portal Page Six ujawnił niedawno fakty, z których wynika, że były reprezentant Hiszpanii mógł spotykać się z nią przez wiele miesięcy, gdy jego związek z kolumbijską wokalistką trwał.

ZOBACZ TEŻ: Plakat Demi Lovato uznany za obrażający chrześcijan. "Łączy seksualność ze świętym symbolem"

Autor:kgo//am

Źródło: telecinco.es, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości