Premierowy odcinek "Idola" na HBO Max. W kolekcji "Ciemna strona sławy" także komediowe seriale o show-biznesie 

Autor:
joan//mro
Źródło:
HBO Max
Zwiastun serialu "The Idol" HBO Max
Zwiastun serialu "The Idol" HBO MaxHBO Max
wideo 2/3
HBO MaxZwiastun serialu "The Idol" HBO Max

W HBO Max można już oglądać pierwszy odcinek głośnego serialu "Idol" z Lily-Rose Depp i The Weeknd. Produkcja, która pokazuje kulisy amerykańskiej branży muzycznej, trafiła do kolekcji HBO Max "Ciemna strona sławy". Razem z najlepszymi (często komediowymi) serialami o show-biznesie.

"Idol" to pierwszy serial telewizyjny, który miał premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes. Opowieść o współpracy młodej gwiazdy pop (Lily-Rose Depp) i właściciela nocnego klubu, samozwańczego guru Tedrosa  (The Weeknd) zapowiadała się sensacyjnie, głównie z powodu kontrowersyjnych dialogów i odważnych zdjęć.

Pięcioodcinkowy serial "Idol" pokazuje mroczną stronę show-biznesu. Oto seriale, w których zrobiono z niego komedię:

"Barry"

Obsypany nagrodami serial obwołano najlepszym komediodramatem ostatnich lat i jedną z najlepszych produkcji HBO. Krytycy podkreślali, że każdy z czterech sezonów wciąga bardziej. Barry (Bill Hader) ma depresję, stracił sens życia. Jest weteranem wojennym, zarabia na życie jako tani płatny zabójca. Któregoś dnia dostaje zlecenie na młodego aktora w Los Angeles i tak trafia na spotkanie lokalnej grupy teatralnej. Czuje się tam tak dobrze, że postanawia zerwać ze starym życiem, by zostać aktorem. Ale niestety nie jest to takie proste. 

"Hacks" 

Serial komediowy nagrodzony kilkoma statuetkami Emmy i Złotymi Globami. Legendarna gwiazda stand-upu z Las Vegas, Deborah Vance (Jean Smart), grozi utrata pracy. Aby ją utrzymać, musi zdobyć młodszą widownię. Jej agent wpada na pomysł, że pomoże jej w tym Ava (Hannah Einbinder), młoda aktorka komediowa. Zderzenie dwóch światów, wielkiej divy z przedstawicielką pokolenia Z, prowadzi do wielu zabawnych absurdów, ale pokazuje też, jak bardzo bezlitosny jest show-biznes dla kobiet. 

"Gracze" 

Serial komediowy pokazujący świat wielkiego sportu i wielkich pieniędzy. A w nim obecne i emerytowane gwiazdy futbolu amerykańskiego. Legendarny zawodnik Spencer Strasmore (Dwayne Johnson) kończy karierę i zostaje menedżerem innych sportowców. Ale talent do wyczynów na boisku to nie to samo co umiejętność poruszania się w biznesie. Poza tym jego podopieczni, silni i pewni siebie podczas meczów, w życiu są bardzo zagubieni. Strasmore pakuje się w finansowe problemy. 

"Rap Sh!t" 

Serial komediowy z hip-hopem w tle. Shawna (Aida Osman) pracuje w recepcji luksusowego hotelu, a po godzinach tworzy zaangażowany rap dla ciemnoskórych kobiet. Niszowa twórczość nie ma jednak zbyt wielu fanów. Któregoś dnia odzywa się do niej dawna koleżanka z liceum. I choć dziewczyny nie widziały się przez wiele lat i dzieli je praktycznie wszystko, postanawiają stworzyć zespół. Są gotowe na wiele, by tylko zaistnieć na scenie.

ZOBACZ TEŻ: "Opowieść z mrocznej strony Hollywood". Lily-Rose Depp o "Idolu" w rozmowie z TVN24

Autor:joan//mro

Źródło: HBO Max

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/HBO Max

Pozostałe wiadomości