Ponad 170 produkcji z blisko 60 krajów w 10 dni. Rusza Warszawski Festiwal Filmowy

"Plac zabaw" Bartosza M. Kowalskiego
"Plac zabaw" Bartosza M. Kowalskiego
Next Film
W programie Warszawskiego Festiwalu Filmowego jest "Plac zabaw" bartosza M. KowalskiegoNext Film

Poczynając od konkursu międzynarodowego, poprzez "Konkurs 1-2", "Wolny duch", aż po sekcje dokumentalne i krótkometrażowe fani kina oglądać będą wyselekcjonowane filmowe perełki. Na dzisiejsze otwarcie argentyński kandydat do przyszłorocznych Oscarów "Honorowy obywatel". Festiwal potrwa do 17 października.

W najważniejszej festiwalowej sekcji, Konkursie Międzynarodowym, rywalizować będzie 15 najnowszych produkcji z całego świata, m.in. filmy z Izraela, Iranu, Francji, Węgier, Japonii, Meksyku i Filipin. Niektóre z nich, jak izraelska "Antena" czy "Ciemność" na warszawskiej imprezie będą miały swoją światową premierę. O główną nagrodę powalczą w tym konkursie także dwa polskie obrazy: "Wspomnienie lata" w reżyserii Adama Guzińskiego i "Słońce, to słońce mnie oślepiło" w reżyserii Anki i Wilhelma Sasnali.

Równolegle do konkursu międzynarodowego odbywać się będzie równie ceniony "Konkurs 1-2" prezentujący debiut lub drugi film młodych reżyserów, i uwielbiany przez publiczność "Wolnych duch" zarezerwowany dla niezależnych, nowatorskich i buntowniczych produkcji ze świata.

Na warszawską imprezę, od 2009 r. zaliczaną do festiwali klasy A (tzn. akredytowaną przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych w zakresie konkursowych festiwali filmowych, podobnie jak Cannes, Berlin, Wenecja, Locarno czy San Sebastian), nadesłano w ponad 5 tysięcy produkcji. Starannie wyselekcjonowane tytuły i międzynarodowe jury świadczą o randze i wysokim prestiżu, jakim od lat cieszy się w branży Warszawski Festiwal Filmowy. Dziś trudno uwierzyć, że to impreza, która 32 lata temu zaczęła się jaka lokalna atrakcja kulturalna, w odciętym od światowego kina PRL.

Jak co roku wszystkie filmy prezentowane w czasie trwania WFF rywalizują ze sobą w Plebiscycie Publiczności o tytuł najlepszego filmu festiwalu. Jak zwykle tez pojawią się wyjątkowi goście - w większości twórcy prezentowanych filmów, będą też warsztaty dla studentów i absolwentów szkół filmowych przed debiutem fabularnym oraz dziennikarskie dla młodych krytyków.

Kadr argentyńskiego filmu "Honorowy obywatel", który otworzy 32 WFFWFF

"Honorowy obywatel" na otwarcie

Jak każdy z liczących się międzynarodowych festiwali i warszawska impreza dba o to, by imprezę rozpoczynał mocny, ważny tytuł. Tym razem WFF otworzy obraz argentyński, z którym m.in. "Powidoki" Andrzeja Wajdy będą rywalizować o nominację do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Obraz prezentowany z sukcesem w konkursie głównym w Wenecji, ma już na koncie Puchar Volpi - czyli nagrodę za najlepsza kreację aktorską dla odtwórcy głównej roli Oscara Martíneza.

Główny bohater filmu jest argentyńskim pisarzem, który od ponad 30 lat mieszka w Europie. Jest także laureatem Nagrody Nobla. Jego powieści opowiadają o życiu w małym, argentyńskim mieście Salas, w którym się urodził. Pewnego dnia dostaje list od władz miasteczka, które zapraszają go na ceremonię wręczenia tytułu Honorowego Obywatela Miasta. Daniel, który od lat nie był w rodzinnych stronach, postanawia udać się do Salas. Podróż będzie dla niego powrotem do miejsca, w którym dorastał, ale także do przeszłości, gdzie spotka dawnych przyjaciół.

Warto podkreślić, że film jest wyrafinowana komedią, i od nostalgicznych wątków - najważniejsza okaże się dla bohatera podróż do źródła jego własnej twórczości i inspiracji - ważniejsze tu są te będące efektem talentu kpiarskiego i zmysłu obserwacji twórców. Traktowany w małym mieście jak wielka gwiazda i celebryta bohater okaże się bowiem odporny na pułapki sławy i honory jakimi obdarzają go dawni koledzy. Samego odtwórcę głównej roli kinomani pamiętają zapewne ze znakomitych "Dzikich historii" - nominowanych do Oscara w tej samej kategorii, w której "Obywatel..." startuje w bieżącym roku. (Film przegrał wówczas z polską "Idą").

Kadr z meksykańskiego filmu "Ciemność" WFF

Tytuły, których przeoczyć nie wolno

Jak co roku i tym razem selekcjonerzy i organizatorzy WFF podpowiadają publiczności, czego pośród 170 tytułów pominąć absolutnie nie można. Jest bowiem oczywistym, że wszystkiego zobaczyć nie sposób.

Wśród wyróżnionych tytułów powtarza się więc meksykańsko-francuska "Ciemność" Daniela Castro Zimbrona, określana jako horror choć pozbawiony krwi i potworów. To opowieść o kilkuletnim chłopcu zamkniętym wraz z rodzeństwem w piwnicy przez ojca. Ojciec tłumaczy dzieciom, że to przez to, że niedaleko wędruje dzika bestia. Gdy najstarszy brat znika w tajemniczych okolicznościach, chłopczyk rozpoczyna poszukiwania i stopniowo odkrywa najciemniejsze sekrety, które ukrywał jego ojciec.

Kolejny tytuł, którego nie można pominąć, znów pochodzi z Argentyny. "Przyzwoita kobieta" Lukasa Valenta Rinnera to historia pokojówki pracującej w ekskluzywnym osiedlu na przedmieściach Buenos Aires. Pewnego dnia coś się zmienia i kobieta wyrusza w podróż seksualnego i mentalnego wyzwolenia.

Kadr z filmu "Żywy towar"-obraz zrealizowano na BahamachWFF

Następny "obowiązkowy" tytuł powstał na Bahamach. Zrobiony w koprodukcji z USA "Żywy towar" to historia pary, która by ukoić ból po stracie dziecka, wyjeżdża na Bahamy. Na wyspie trwa konflikt pomiędzy burmistrzem a chciwym przestępcą, który przy pomocy kradzionych łodzi przewozi Haitańczyków do Stanów. Z czasem dramat psychologiczny zamienia się w kryminał, a wszystko to zrealizowane w czerni i bieli z genialnymi zdjęciami.

Irańska "Malaria" w reżyserii Parviza Shahbaziego to opowieść o młodej dziewczynie, która okłamuje ojca, że została porwana. Naprawdę ucieka z chłopakiem do Teheranu, aby tam dobrze się bawić. Jak ten wybryk przyjmie konserwatywne społeczeństwo irańskie, pokazuje właśnie Parviza.

Piąty z wybranych filmów to islandzkie "Serce z kamienia" Guðmundura Arnara Guðmundssona. To kino psychologiczne spod znaku LGBT. Historia wakacji najlepszych kumpli z rybackiej wioski, z których jeden stara się zdobyć serce pewnej dziewczyny, a drugi odkrywa w sobie nowe uczucia wobec przyjaciela. Wszystkie filmy poza drugim tytułem, startują w głównym, międzynarodowym konkursie.

Kadr z irańskiego filmu "Malaria"WFF

Polacy na festiwalu

Pośród prezentowanych filmów jak zwykle nie zabraknie też nowych, rodzimych produkcji. W konkursie międzynarodowym startuje fabuła Adama Guzińskiego "Wspomnienie lata" - opowieść o wakacjach wrażliwego 12-latka, które wpłyną na jego całe życie.

Drugi polski film w głównym konkursie to "Słońce, to słońce mnie oślepi" Anny i Wilhelma Sasnali. Traktuje o mężczyźnie wyobcowanym z wyboru, uciekającym od pragnień, marzeń i ambicji. Pewnego dnia spotyka człowieka o innym kolorze skóry, jeszcze bardziej obcego niż on sam - Obcego z definicji. Film buduje portret nie tylko głównego bohatera, ale też współczesnego społeczeństwa, które wytyka palcem odmienność. Sasnalowie prowokują do dyskusji o czasach narastającego nacjonalizmu i ksenofobii.

Z kolei w sekcji "Konkurs 1-2"- prezentującej pierwsze i drugie filmy fabularne w twórczości reżyserów, bierze udział kontrowersyjny "Plac zabaw" Bartosza M. Kowalskiego, nagrodzony ostatnio w Gdyni za najlepszy debiut. W sekcji dokumentalnej zobaczymy nagrodzoną już na festiwalu w Locarno "Komunię" Anny Zameckiej. Najwięcej polskich propozycji zakwalifikowało się jednak do sekcji filmów krótkometrażowych: będą to "Baraż" Tomasza Gąssowskiego, "Bed Side Story" Michała Łubińskiego oraz "Pierwszy Polak na Marsie" w reżyserii Agnieszki Elbanowskiej.

W sekcji "Najlepszy filmy krótkometrażowe 2016 r." zostanie natomiast pokazana "Melancholia" - nowa, dokumentalna etiuda tegorocznej laureatki studenckich Oscarów Klary Kochańskiej za "Lokatorki". Będzie to zapis osobistych rozmów czterech kobiet po pięćdziesiątce, dyskutujących o polityce, menopauzie, dzieciach, rodzicach. Film określany jest jako"dokumentalna komedia o urokach klimakterium". Młoda reżyserka niedawno odebrała swoją statuetkę Oscara, a nagrodzone nią "Lokatorki" w ub.r. zwyciężyły n a WFF w sekcji Konkursów Filmów Krótkometrażowych.

Kadr z filmu małżeństwa Sasnali "Słońce, to słońce mnie oślepiło"WFF

Pokazy warszawskie i Targi CentEast

Już po raz 12 w trakcie trwania Warszawskiego Festiwalu Filmowego odbędą się Targi CentEast, w czasie których spotykają się producenci, dystrybutorzy i selekcjonerzy międzynarodowych festiwali specjalizujący się w kinie wschodnioeuropejskim. W ramach tego wydarzenia odbędą się zamknięte pokazy najnowszych polskich filmów – Pokazy Warszawskie, prezentacje work-in-progress z Europy Wschodniej - CentEast Warszawa-Moskwa oraz warsztaty FIPRESCI Warsaw Critics Project skierowane do młodych krytyków filmowych, którzy pod okiem profesjonalistów będą mogli doskonalić swój pisarski talent.

Agata Kulesza w "Idzie" Pawła PawlikowskiegoOpus Film

Dyrektor festiwalu Stefan Laudyn podkreśla, że WFF nie goni za gwiazdami. "U nas zawsze najpierw jest selekcja filmów, a dopiero potem zapraszamy twórców, a nie odwrotnie. Nie dajemy też nagród za całokształt, żeby skłonić do przyjazdu znane nazwiska" - dodaje.

Mimo to WFF ma wielką umiejętność wyłuskiwania z tysięcy nadsyłanych filmów dzieł twórców, którzy potem robią wielkie, międzynarodowe kariery. Ari Folman przedstawiał "Made in Israel" w roku 2001, a wielki Michael Haneke prezentował swoją wczesną trylogię w roku 1995. Christian Mungiu był na WFF w roku 2002 z filmem "Zachód" – pięć lat przed zdobyciem Złotej Palmy. Zdobywca Oscara za "Rozstanie" Asghar Fahradi zdobył Grand Prix WFF za "Piękne miasto" w roku 2004 – i była to jedna z pierwszych nagród w jego karierze.

Inną drogą promocji na WFF są też tzw. Pokazy Warszawskie. Prezentowane są na nich wybrane, nowe (zwykle przedpremierowe) polskie filmy zagranicznym profesjonalistom: agentom sprzedaży, selekcjonerom festiwalowym, dystrybutorom. Dzięki Pokazom Warszawskim na ważne festiwale trafiły m.in. filmy Doroty Kędzierzawskiej, Roberta Glińskiego, Małgorzaty Szumowskiej, Wojtka Smarzowskiego, Sławomira Fabickiego, Marcina Wrony czy wreszcie Pawła Pawlikowskiego. Jego "Ida", odrzucona przez kilka wielkich festiwali, została właśnie na WFF zaprezentowana dyrektorowi festiwalu w Toronto i tak zaczęła się jej droga do Oscara. "Ida" zdobyła także główną nagrodę WFF przed trzema laty.

Czy i w tym roku organizatorom uda się wypromować przyszłego triumfatora wielkich festiwali, przekonamy się w ciągu najbliższych dni. Festiwal potrwa do 17 października.

Autor: Justyna Kobus / kk / Źródło: WFF,tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: WFF

Pozostałe wiadomości

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w wywiadzie dla amerykańskiej stacji Fox News powiedział, że Rosja próbuje zrujnować ukraińską gospodarkę by wywołać kolejną falę uchodźców. W jego opinii to zbrodnia wojenna.

Szef MSZ: Rosja chce zrujnować ukraińską gospodarkę, by wywołać kolejną falę uchodźców

Szef MSZ: Rosja chce zrujnować ukraińską gospodarkę, by wywołać kolejną falę uchodźców

Źródło:
PAP

Rosja planuje akcje sabotażu w całej Europie. Europejskie agencje wywiadowcze ostrzegły już swoje rządy. Informacje podał brytyjski "Financial Times", twierdząc, że Moskwa aktywnie przygotowuje zamachy bombowe, podpalenia i ataki na infrastrukturę, wykonywane zarówno bezpośrednio, jak i przez "pełnomocników".

Rosja planuje akcje sabotażu w całej Europie

Rosja planuje akcje sabotażu w całej Europie

Źródło:
PAP

803 dni temu rozpoczęła się inwazja zbrojna Rosji na Ukrainę. Na obwód chersoński spadły kierowane bomby lotnicze. Z kolei drony zaatakowały miasto Sumy. - Cały świat widzi sąsiada Ukrainy, który złamał przykazania i przyszedł, by nas zabić - oznajmił w wielkanocnym orędziu prezydent Wołodymyr Zełenski. Podsumowujemy, co wydarzyło się w ostatnich godzinach w Ukrainie i wokół niej.

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Źródło:
PAP, Ukraińska Prawda, Suspilne

Współpracownik niemieckiego europosła populistycznej Alternatywy dla Niemiec jest oskarżony o szpiegowanie dla Chin. Deputowany do Bundestagu z ramienia AfD Petr Bystron jest oskarżany przez czeski wywiad o branie pieniędzy od portalu Voice of Europe - de facto rosyjskiej agentury. To tylko dwa najnowsze skandale związane z AfD. Jak ostatnio podał tygodnik "Der Spiegel", manifest AfD miała napisać na Kremlu jedna z głównych propagandystek Władimira Putina.

W AfD i w jej otoczeniu są agenci Rosji i Chin. Oskarżenia się mnożą. "Nasi ludzie są bombardowani"

W AfD i w jej otoczeniu są agenci Rosji i Chin. Oskarżenia się mnożą. "Nasi ludzie są bombardowani"

Źródło:
Fakty TVN

Marcin Kierwiński zagroził konsekwencjami za szkalowanie jego imienia. Włoska "La Repubblica" pisze, że atak Rosji na Polskę byłby dla NATO przekroczeniem czerwonej linii. Zmarł brytyjski aktor Bernard Hill, który zapisał się w oscarowej historii kina. Oto rzeczy, które warto wiedzieć w poniedziałek 6 maja.

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć w poniedziałek 6 maja

Pięć rzeczy, które warto wiedzieć w poniedziałek 6 maja

Źródło:
tvn24.pl TVN24, PAP

IMGW wydał alarmy meteorologiczne. W poniedziałek w części kraju pojawią się kolejne burze - ostrzeżenia przed nimi obowiązują w siedmiu województwach. Sprawdź, gdzie może być niebezpiecznie.

Burze powrócą. IMGW ostrzega

Burze powrócą. IMGW ostrzega

Źródło:
IMGW

Pogoda na dziś. Poniedziałek 6.05 przyniesie części kraju przelotne opady deszczu oraz burze. Wyładowaniom towarzyszyć będą silne porywy wiatru. Termometry pokażą od 16 do 24 stopni.

Pogoda na dziś - poniedziałek, 6.05. Burzowo w części kraju, jest szansa na rozpogodzenia

Pogoda na dziś - poniedziałek, 6.05. Burzowo w części kraju, jest szansa na rozpogodzenia

Źródło:
tvnmeteo.pl

Po raz pierwszy od początku wojny na Ukrainie NATO w sposób bardzo poufny i bez oficjalnych komunikatów wyznaczyło co najmniej dwie czerwone linie, po których mogłoby dojść do bezpośredniej interwencji w ten konflikt - twierdzi włoski dziennik "La Repubblica".

"La Repubblica": atak Rosji na Polskę byłby dla NATO przekroczeniem czerwonej linii

"La Repubblica": atak Rosji na Polskę byłby dla NATO przekroczeniem czerwonej linii

Źródło:
PAP

Prosiłem prezydenta w cztery oczy i publicznie, aby o tak delikatnych i tajnych sprawach nie dywagował publicznie, bo to nie pomaga Polsce - stwierdził minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski odnosząc się do wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie włączenia Polski do programu Nuclear Sharing. - Ten pomysł nie wchodzi w grę - dodał.

Sikorski o słowach Dudy. "To nie pomaga Polsce"

Sikorski o słowach Dudy. "To nie pomaga Polsce"

Źródło:
TVN24

Były premier i były szef MSZ Włodzimierz Cimoszewicz mówił w "Faktach po Faktach", że polityka zagraniczna należy do kompetencji rządu, a prezydent "oczywiście ma prawo interesować się polityką zagraniczną" i może wyrażać publicznie swoje opinie, ale "z założeniem lojalnej współpracy z rządem". - To nie powinno być konfrontacyjne - mówił.

Cimoszewicz o polityce zagranicznej rządu i prezydenta: to nie może być konfrontacyjne

Cimoszewicz o polityce zagranicznej rządu i prezydenta: to nie może być konfrontacyjne

Źródło:
TVN24

Aż 11 ulic na Saskiej Kępie przejdzie doraźne remonty podczas tegorocznych wakacji - zapowiedział dyrektor stołecznego Zarządu Dróg Miejskich Łukasz Puchalski. Wymiana nawierzchni oraz prace brukarskie są związane z przygotowaniami do wprowadzenia w tym rejonie strefy płatnego parkowania.

Płatne parkowanie na Saskiej Kępie. 11 ulic do remontu

Płatne parkowanie na Saskiej Kępie. 11 ulic do remontu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Niedziela upływa pod znakiem burz. W części kraju spadł też grad. Towarzyszący wyładowaniom ulewny deszcz spowodował, że doszło do podtopień. Na Kontakt 24 otrzymujemy Wasze pogodowe relacje.

Nawałnice w Polsce. Po ulewach zalane zostały ulice

Nawałnice w Polsce. Po ulewach zalane zostały ulice

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt 24

Zmarł brytyjski aktor Bernard Hill, znany przede wszystkim z roli kapitana Edwarda Smitha w "Titanicu" i króla Rohanu Theodena w trylogii "Władca pierścieni" - przekazał w niedzielę jego agent. Aktor miał 79 lat.

Grał kapitana "Titanica" i króla Rohanu, zapisał się w oscarowej historii. Nie żyje aktor Bernard Hill

Grał kapitana "Titanica" i króla Rohanu, zapisał się w oscarowej historii. Nie żyje aktor Bernard Hill

Źródło:
PAP

Według Donalda Tuska Polacy staną się przed 2030 rokiem bogatsi od Brytyjczyków, jeśli chodzi o PKB na osobę. Zdaniem polskiego premiera to efekt brexitu. Jak przekonuje brytyjski dziennik "Daily Telegraph", Tusk się myli, a problemy Wielkiej Brytanii nie są tylko wynikiem wyjścia z Unii Europejskiej.

Czy Polska dogoni Wielką Brytanię? "Jest jedna rzecz, w której Tusk zdecydowanie się myli"

Czy Polska dogoni Wielką Brytanię? "Jest jedna rzecz, w której Tusk zdecydowanie się myli"

Źródło:
PAP

Koniec majówki to również koniec bardzo ciepłej pogody. Jakie jeszcze niespodzianki przyniesie nam aura? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: nieuchronnie zbliża się ochłodzenie

Pogoda na 16 dni: nieuchronnie zbliża się ochłodzenie

Źródło:
tvnmeteo.pl

Kobieta zmarła na skutek upadku ze słynnych klifów Moheru w Irlandii. Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie. Jak przekazały lokalne media, gdy doszło do tragedii, kobieta była na wycieczce ze znajomymi.

Tragiczny wypadek w kultowym miejscu

Tragiczny wypadek w kultowym miejscu

Źródło:
RTE, BBC

Marcin Kierwiński odniósł się na X do sobotnich komentarzy po incydencie na placu Piłsudskiego. "Osoby, które stały i stoją za szkalowaniem mojego dobrego imienia, poniosą prawne konsekwencje tych nienawistnych działań" - napisał szef MSWiA.

Marcin Kierwiński o "nienawistnych działaniach". Grozi konsekwencjami

Marcin Kierwiński o "nienawistnych działaniach". Grozi konsekwencjami

Źródło:
tvn24.pl

To część operacji Kremla - ocenił w najnowszej analizie Instytut Studiów nad Wojną odnosząc się do umieszczenia prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego na liście poszukiwanych przez Rosję przestępców. Zdaniem amerykańskich analityków, celem Moskwy jest podważenie legalności prezydentury Zełenskiego i doprowadzenie Ukrainy do izolacji dyplomatycznej.

ISW: list gończy za Zełenskim to część operacji Kremla "Majdan3"

ISW: list gończy za Zełenskim to część operacji Kremla "Majdan3"

Źródło:
PAP

W Berdiańsku w obwodzie zaporoskim zginął w eksplozji swojego samochodu kolaborant i jeden z organizatorów katowni do przesłuchiwania ukraińskich jeńców - informuje wywiad wojskowy Ukrainy (HUR). "Za każdą zbrodnię wojenną nadejdzie sprawiedliwa zapłata" - podkreślono w komunikacie wywiadu.

Ukraiński wywiad: kolaborant i organizator katowni zginął w wybuchu samochodu

Ukraiński wywiad: kolaborant i organizator katowni zginął w wybuchu samochodu

Źródło:
PAP

Maj to tradycyjnie czas pierwszych komunii świętych. "Co, jeśli przyjdzie kontrola z ZUS albo ktoś życzliwy zrobi mi zdjęcia, że przebywałam na imprezie zamiast pod adresem zamieszkania?" - zapytała anonimowo w mediach społecznościowych internautka przebywająca na L4. - W czasie zwolnienia lekarskiego musimy stosować się do zaleceń lekarza szczególnie wtedy, gdy na zaświadczeniu mamy napisane, że powinniśmy leżeć i dochodzić do zdrowia - przekazał biznesowej redakcji tvn24.pl Paweł Żebrowski, rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dodał, że w pierwszym kwartale 2024 roku zostało wydanych prawie 10 tysięcy decyzji wstrzymujących dalszą wypłatę zasiłków chorobowych.

"Co, jeśli przyjdzie kontrola albo ktoś życzliwy zrobi mi zdjęcia?"

"Co, jeśli przyjdzie kontrola albo ktoś życzliwy zrobi mi zdjęcia?"

Źródło:
tvn24.pl

Podczas majówki zakopiańskie hotele były pełne. Tatrzańska Izba Gospodarcza szacuje, że zajętych było 90 procent miejsc noclegowych. Według Karola Wagnera z TIG największymi beneficjentami majówki nie byli jednak hotelarze, a restauratorzy i handlowcy.

Majówka w Zakopanem. "Największymi beneficjentami nie byli hotelarze"

Majówka w Zakopanem. "Największymi beneficjentami nie byli hotelarze"

Źródło:
PAP

Na trasie do Morskiego Oka w Tatrach przewrócił się jeden z koni ciągnących wóz w turystami. Na nagraniu opublikowanym w sieci widać, że gdy inne metody zawiodły, woźnica uderzył zwierzę w pysk. To poskutkowało, koń natychmiast wstał. Sytuację skomentowało między innymi Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Koń upadł, woźnica uderzył go w pysk. Nagranie z drogi do Morskiego Oka

Koń upadł, woźnica uderzył go w pysk. Nagranie z drogi do Morskiego Oka

Źródło:
tvn24.pl

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24