Timothee Chalamet i Zendaya zachwycają w zwiastunie "Diuny" Dennisa Villeneuve

Autor:
tmw
Źródło:
tvn24.pl, Deadline
"Diuna" Dennisa Villeneuve - zwiastun filmu
"Diuna" Dennisa Villeneuve - zwiastun filmu
Warner Bros Polska
Warner Bros Polska "Diuna" Dennisa Villeneuve - zwiastun filmu

"Diuna" Dennisa Villeneuve'a jest jednym z najbardziej oczekiwanych filmów ostatnich lat. Słynny kanadyjski reżyser zgromadził plejadę gwiazd z Zendayą i Timotheem Chalametem na czele. Światową premierę film będzie mieć podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Kiedy trafi do kin?

"Diuna" to jedna z najsłynniejszych powieści sci-fi wszech czasów. Napisana przez Franka Herberta książka rozeszła się w ponad 20 milionach egzemplarzy. W 1984 roku do kin trafiła adaptacja "Diuny" nakręcona przez Davida Lyncha z Kylem MacLachlanem, Virginią Madsen i Francescą Annis w rolach głównych.

"Diuna". Nowa adaptacja z Zendayą i Timotheem Chalametem

Denis Villeneuve, jeden z najpopularniejszych kanadyjskich reżyserów, postanowił przygotować nową wersję kultowego filmu. Zdjęcia powstawały przez cztery miesiące: od marca do lipca 2019 roku, w różnych lokalizacjach na świecie.

Główne role w najnowszym filmie twórcy między innymi "Pogorzeliska", "Sicario", "Nowego początku" czy "Blade Runnera 2049", zagrali: Timothee Chalamet i Zendaya. Ponadto w "Diunie" pojawią się: Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgard, Dave Bautista, Sharon Duncan Brewster, Stephen McKinley Henderson, Chang Chen, David Dastmalchian, Charlotte Rampling, Jason Momoa oraz Javier Bardem.

Timothee Chalamet i Rebecca Ferguson w "Diunie" Dennisa VilleneuveWarner Bros Polska

"Diuna" Dennisa Villeneuve. Kiedy trafi do kin?

Film, obejmujący pierwszą część tomu Herberta, jest jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji filmowych ostatnich lat. Chociażby ze względu na to, że będzie porównywany z dziełem Lyncha. Poza tym "Diuna" miała trafić do kin w 2020 roku, jednak ze względu na pandemię COVID-19 Warner Bros - producent filmu - postanowił przenieść premierę na ten rok. Apetyt fanów "Diuny" podsycił kolejny zwiastun opublikowany w czwartek. Pokazuje spektakularne efekty wizualne, ale również uczucie pomiędzy postaciami granymi przez Zendayę i Chalameta.

Światowa premiera "Diuny" Villeneuve zaplanowana jest na 3 września tego roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji (poza konkursem). Następnie film zobaczy publiczność Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Do regularnej dystrybucji "Diuna" ma trafić w drugiej połowie października 2021 roku.

Autor:tmw

Źródło: tvn24.pl, Deadline

Źródło zdjęcia głównego: Warner Bros Polska

Pozostałe wiadomości