Snoop Dogg, Michelle Pfeiffer, Ice Cube, Mc Hammer. Gwiazdy żegnają Coolio: spokojnej podróży, bracie

Autor:
wac//mm
Źródło:
BBC, Independent, tvn24.pl

"Wciąż mam dreszcze, kiedy słyszę tę piosenkę" - napisała o największym przeboju Coolio aktorka Michelle Pfeiffer. Gwiazdy muzyki i filmu w czwartek publikują w mediach społecznościowych zdjęcia i nagrania, w których wspominają zmarłego w wieku 59 lat rapera, który zasłynął singlem "Gangsta's Paradise".

Coolio, czyli Artis Leon Ivey Jr, zmarł w środę w wieku 59 lat. Menedżer muzyka, Jarez Posey, przekazał "New York Timesowi", że został on znaleziony nieprzytomny w domu przyjaciela w Los Angeles. Raper najbardziej znany był z singla "Gangsta's Paradise" z 1995 roku, który stał się także hitem w filmie "Młodzi gniewni".

Michelle Pfeiffer "załamana śmiercią utalentowanego artysty"

Kondolencje po śmierci muzyka spływają z całego świata, również od wielu gwiazd, które miały okazję z nim współpracować. Wśród nich od Michelle Pfeiffer, która zagrała w filmie "Młodzi gniewni". Jak przyznała, jest "załamana śmiercią utalentowanego artysty" jakim był Coolio. Zdaniem aktorki film z 1995 roku zyskał tak dużą popularność właśnie dzięki przebojowi zmarłego rapera. "30 lat później wciąż mam dreszcze, kiedy słyszę tę piosenkę" - napisała.

"Młodzi gniewni" zarobił na całym świecie kilkadziesiąt milionów dolarów, a "Gangsta’s Paradise" został najlepiej sprzedającym się nagraniem 1995 roku. Coolio otrzymał wówczas także nagrodę Grammy za najlepszy solowy występ rapowy.

"Spokojnej podróży, bracie"

Na śmierć Coolio zareagowali także liczni przedstawiciele świata muzyki. "Gangstas paradise" - napisał w pożegnalnym wpisie Snoop Dogg. Zamieścił także wspólne zdjęcie z Coolio zrobione w czasie pracy nad teledyskiem do utworu "Gangsta walk" w 2006 roku.

"To smutna wiadomość. Widziałem, jak ten człowiek wchodził na szczyt tej branży" - napisał z kolei raper i aktor Ice Cube. Raper Vanilla Ice zamieścił na Twitterze wpis: "Wariuję, właśnie usłyszałem, że odszedł mój dobry przyjaciel Coolio".

"Spokojnej podróży, bracie" - stwierdził nagrodzony Oscarem muzyk i reżyser Questlove. Muzyk Al Yankovic zamieścił natomiast swoje zdjęcie ze zmarłym raperem: "Spoczywaj w pokoju, Coolio". Wśród żegnających Coolio znaleźli się również m.in. aktor Martin Lawrence, Denzel Curry, czy raper Mc Hammer, który nazwał Coolio "jednym z najlepszych kolesi" jakich zna.

ZOBACZ TEŻ: Nie szukał kariery, tylko sposobu na ucieczkę od narkotyków. Sprzedał 17 milionów płyt. Kim był Coolio?

Autor:wac//mm

Źródło: BBC, Independent, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/Instagram

Pozostałe wiadomości