Nie żyje Clarence Gilyard Jr. Grał w "Strażniku Teksasu", "Szklanej pułapce" i "Top Gun"

Autor:
kgo//am
Źródło:
Variety, Deadline

W wieku 66 lat zmarł amerykański aktor Clarence Gilyard Jr. Największą rozpoznawalność przyniosła mu jedna z głównych ról w serialu "Strażnik Teksasu", ale zagrał również w takich filmowych hitach jak "Szklana pułapka" i "Top Gun".

O śmierci Clarence'a Gilyarda Jr. poinformowano w oświadczeniu wydanym 28 listopada przez University of Nevada w Las Vegas. Aktor był pracownikiem uniwersytetu, prowadził zajęcia z filmu i teatru w UNLV College of Fine Arts. Przyczyna zgonu nie została podana.

- Kiedykolwiek pytaliśmy go jak się ma, radośnie oświadczał, że jest 'szczęśliwy'. Ale tak naprawdę to my mieliśmy szczęście, będąc jego kolegami i uczniami przez tyle lat. Kochamy cię i będziemy bardzo za tobą tęsknić, profesorze G! - oświadczyła cytowana przez amerykańskie media Heather Addison, dziekan wydziału filmowego uczelni.

Kim był Clarence Gilyard Jr.?

Urodzony w 1955 roku Gilyard swój debiut na wielkim ekranie zaliczył w filmie "Top Gun", kultowej produkcji z Tomem Cruisem w roli głównej. Później wystąpił w innym popularnym filmie, "Szklanej pułapce". Dużą rozpoznawalność zapewniły mu role w dwóch serialach: "Matlocku" oraz "Strażniku Teksasu". W drugim z nich Jimmy Trivette, w rolę którego wcielał się Gilyard, był najbliższym współpracownikiem Cordella Walkera, głównego bohatera granego przez Chucka Norrisa. Gilyard wystąpił we wszystkich 196 odcinkach serialu. Po jego finale w 2001 roku pojawiał się co jakiś czas w różnych filmach i programach telewizyjnych.

Amerykański aktor dwukrotnie był żonaty. Jego pierwsze małżeństwo - z aktorką Catherine Dutko - zakończyło się rozwodem. W 2001 roku Gilyard poślubił Elenę, z którą ma syna Petera.

ZOBACZ TEŻ: Nie żyje Jason David Frank. To on grał Zielonego Wojownika w "Power Rangers"

Autor:kgo//am

Źródło: Variety, Deadline

Pozostałe wiadomości