Zaginiony aktor nie żyje. Jego zwłoki znaleziono w drewnianym kufrze

Autor:
jdw//az
Źródło:
R7, Diario de Noticias, O Globo, G7, G1
Zwłoki Jeffa Machado znaleziono w dzielnicy Campo Grande w Rio de Janeiro
Zwłoki Jeffa Machado znaleziono w dzielnicy Campo Grande w Rio de Janeiro
Google Earth
Campo Grande, Rio de Janeiro, Brazylia

Aktor Jeff Machado był poszukiwany od 27 stycznia. O odnalezieniu jego ciała poinformował w czwartek prawnik rodziny. Zwłoki 44-letniego Brazylijczyka zostały wepchnięte do drewnianego kufra, a następnie zakopane na terenie posesji w dzielnicy Campo Grande w Rio de Janeiro. O zamordowanie mężczyzny śledczy podejrzewają jego znajomego. 

"Z żalem dzielę się smutną wiadomością o śmierci aktora Jeffa Machado, którego zwłoki, noszące ślady uduszenia, odnaleziono" - napisał 25 maja na Facebooku reprezentujący rodzinę Machado prawnik Jairo Magalhães. Jak dodał, powołując się na informacje otrzymane od funkcjonariuszy, ciało 44-letniego Brazylijczyka zostało odnalezione we wnętrzu drewnianego kufra, zakopanego pod warstwą betonu i ziemi, na tyłach jednego z domów w dzielnicy Campo Grande.

Ostatni raz Machado widziany był w styczniu. Bliscy aktora zdecydowali się zgłosić jego zaginięcie po tym, jak przestał on odbierać od nich telefony, a wysyłane z jego numeru SMS-y wydały im się podejrzane. 9 lutego Brazylijczyka oficjalnie uznano za zaginionego.

Dochodzenie w sprawie śmierci Jeffa Machado

Zwłoki mężczyzny odnaleziono 22 maja. Lokalne media donoszą, że skrępowane sznurem i wepchnięte do drewnianej skrzyni ciało Machado było w stanie znacznego rozkładu. Reprezentujący rodzinę prawnik podał, że na jego powierzchni dało się jednak zauważyć ślady wskazujące na to, że przyczyną śmierci 44-latka było najpewniej uduszenie. Śledczy nie potwierdzili tej informacji. W dalszym ciągu usiłują oni ustalić okoliczności zabójstwa oraz tożsamość sprawcy - zaznacza portal Diario de Noticias.

Policja ustaliła już, że do zbrodni nie doszło na terenie posesji w Campo Grande, gdzie zakopano zwłoki Machado. Po rozmowie z właścicielką nieruchomości wykluczono również jej udział w zbrodni. Potwierdzono jednak wówczas, że w grudniu ubiegłego roku dom wynajął od kobiety jeden ze znajomych aktora, który jest obecnie głównym podejrzanym w sprawie. Zdaniem matki zamordowanego Marii das Dores Machado, znajomy ten miał obiecywać jej synowi szybką karierę w zamian za korzyści finansowe - informuje portal R7.

ZOBACZ TEŻ: W niedzielę wyszedł z domu, po dwóch dniach jego bliscy zgłosili zaginięcie. Finał poszukiwań jest tragiczny

Zaginięcie Jeffa Machado

Jeff Machado po raz ostatni widziany był 27 stycznia. Bliscy postanowili zgłosić jego zaginięcie, po tym, jak mężczyzna przestał odbierać od nich telefony, tłumacząc się niesprawną komórką. Wymieniał on z nimi wprawdzie wiadomości tekstowe, jednak ich treść i zawarte w nich liczne błędy ortograficzne, których aktor zwykle nie popełniał, sprawiły, że zaczęto podejrzewać, iż ktoś podszywa się pod 44-latka.

Ich obawy potęgował fakt, iż usługa lokalizacji telefonu aktora została wyłączona, a publikowane w jego mediach społecznościowych posty odbiegały od dodawanych tam przez 44-latka treści. Policja oficjalnie uznała Machado zaginionym 9 lutego, gdy w jego domu znaleziono osiem należących do niego, pozostawionych bez opieki psów.

Kim był Jeff Machado

Machado był brazylijskim aktorem, znanym w szczególności z występu w telenoweli "Reis". Przez lata pracował również jako dziennikarz i felietonista w lokalnych mediach, rzecznik prasowy, producent, dyrektor artystyczny, scenograf, dekorator, a także stylista kampanii, eventów, pokazów mody, teledysków i programów telewizyjnych - informuje portal G1.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 BiS na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:jdw//az

Źródło: R7, Diario de Noticias, O Globo, G7, G1

Źródło zdjęcia głównego: instagram.com/jeffmachadocosta

Pozostałe wiadomości